Problem z demontarzem czujnika ABS!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomekmys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 12, 2009 22:35
Lokalizacja: Lublin - Reykjavik

Post autor: tomekmys » sob sty 23, 2010 22:38

Piotrus! pisze:Troche mnie dziwia wasze wypowiedzi :panna:

Czujnik wyciagnelem tydzien temu (w tyg kupilem nowy bo praca nie pozwala na wymiane w tyg :/ jade do pracy ciemno, wracam tez ciemno - garaz nie ogrzewany :))
Tydzien temu odkrecilem srubke, myslalem z esie trzyma na 2... Ale byl na 1 ;P delikatnie obok mocowania na srubke a ta wtyczka jest taki rowek, wsadzilem tam srubokret plaski i mloteczkiem bilem do siebie... Po woli czujnik wyjszedl ale wyszedl CALY... a nie tak jak tu pisza ludzie ze musieli wyrywac :o byly opory i to spore ale troche myslenia i mozna sobie skrocic czas pracy a nie zaraz rozwalac caly czujnik...
Dzis (wg termometra -15 zewnetrznego :P) zalozylem nowy i jakos nie mialem problemow z zalozeniem :)

a co do czujnika to moj padl od storny pasazera przedni ;P


O tak, żeby wszyscy myśleli tak jak Ty to wszystkie problemy uszły by w siną dal ...


Witam wszystkich

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » ndz sty 24, 2010 01:10

Widac czytanie ze zrozumieniem...
gdzie ja napisalem ze czujnik byl ciagle w garazu czy tez byl na dworze?

Musze was zasmucic i napisac ze czujnik trzymalem przez ten tydzien w domu w cieplym a nie zamrarzalem go czy tez inne rzeczy....
Widac pomyslowosc nie zna granic :panna: :panna:
pisalem ze w tej temp CZUJNIK BYL MONTOWANY a nie ze byl trzymany....
tomekmys pisze:
Piotrus! pisze:
a co do czujnika to moj padl od storny pasazera przedni ;P


O tak, żeby wszyscy myśleli tak jak Ty to wszystkie problemy uszły by w siną dal ...
czyli mam rozumiec ze za pomoca SILY i rozwalania czy tez niszczenia da sie "naprawic" niektore rzeczy?
powodzenia...
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 01:11 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 2 razy.



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » ndz sty 24, 2010 01:33

Panowie w jaki sposób u Was zapalała sie kontrolka ABS gdy czujnik padł? odrazu po odpaleniu auta czy po przjechaniu kilku metrów? jak wiedziliście który czujnik padł, podłaczyliście pod VAG'a?:>



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » ndz sty 24, 2010 01:44

Adamskibyd pisze:Panowie w jaki sposób u Was zapalała sie kontrolka ABS gdy czujnik padł? odrazu po odpaleniu auta czy po przjechaniu kilku metrów? jak wiedziliście który czujnik padł, podłaczyliście pod VAG'a?:>
Z tego co mi wiadome moze pasc podczas jazdy jak i wtedy gdy auto stalo ;)

Co do tego ktory czujnik padl to poprzez podpiecie pod VAG'a :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 01:44 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » ndz sty 24, 2010 14:14

Podpinasz pod Vag-a i pokazuje. Jak czujnik padnie to kontrolka świeci się cały czas, a po kilku metrach włącza się również kontrolka ASR jeżeli samochód wyposażony jest w ten system.

Na forum było kiedyś opisane jak sprawdzić czujnik bez VAG-a za pomocą żarówki. Należy bardzo uważnie przeczytać ten temat. Pamiętajmy o odłączeniach prądu.
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 14:16 przez Maximus-83, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » ndz sty 24, 2010 14:22

Adamskibyd pisze:Panowie w jaki sposób u Was zapalała sie kontrolka ABS gdy czujnik padł? odrazu po odpaleniu auta czy po przjechaniu kilku metrów? jak wiedziliście który czujnik padł, podłaczyliście pod VAG'a?:>
U mnie jak padł czujnik ABS to zapalała się od razu a jak gasła w czasie jazdy to na suchej nawirzchni nawet przy małej prędkości agregat ABS odpalał i nie było to miłe doświadczenie.



tomekmys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 12, 2009 22:35
Lokalizacja: Lublin - Reykjavik

Post autor: tomekmys » ndz sty 24, 2010 17:13

Adamskibyd pisze:Panowie w jaki sposób u Was zapalała sie kontrolka ABS gdy czujnik padł? odrazu po odpaleniu auta czy po przjechaniu kilku metrów? jak wiedziliście który czujnik padł, podłaczyliście pod VAG'a?:>
U mnie wyglądało to w ten sposób, że wieczorem zaparkowałem na noc auto i wszystko było ok., rano po przekręceniu kluczyka i zapaleniu kontrolka od ABS-u nie zgasła i świeciła non stop, podczas jazdy też. A co do tego który czujnik to oczywiście VAG. Pozdrawiam.


Witam wszystkich

Czopik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 22, 2009 16:04
Lokalizacja: Wieleń

Problem z demontarzem czujnika ABS!

Post autor: Czopik » pn lut 15, 2010 22:57

Witam!Wreszcie pogoda i czas pozwoliły na wymiane czujnika ABS-u.Wymiana przebiegła bez żadnych problemów i wszystko wskazywało że ABS mam naprawiony.Jednak nastepnego dnia po wymianie zaczęło się coś dziać co wzbudziło moje podejrzenia.Mianowicie przy wciśnieciu pedału hamulca w podłogę ABS działał tak jak powinien ale po ruszeniu zaczęło coś zgrzytać.Hałas od zgrzytania był słyszalny z prawej strony z przodu a czujnik wymieniałem w lewym przodzie.Przy ruszaniu wydawało mi się jak by prawe koło coś blokowało-jak by był minimalny opór,ale może mi się tylko wydawało.Następnego dnia po tym incydencie podczas jazdy ponownie zapaliła się kontrolka od ABS-u!Nie mam pojecia co może być grane.Może pompa ABS-u zbyt długo była nie uzywana i padła albo coś.Jeśli ktos wie co moze byc przyczyną proszę o pomoc bo nie wiem co mam mysleć i gdzie szukać.Pozdrawiam i czekam na info.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » pn lut 15, 2010 23:06

Podepnij pod kompa wyjdzie co go boli, jak nie masz ktos z twojego forum regionalnego napewno pomoże



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 239 gości