Jaki aparat zaplonowy bedzie pasował do 2E

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Jaki aparat zaplonowy bedzie pasował do 2E

Post autor: d.milas » sob sty 23, 2010 15:52

po kolejnym zaniku iskry, stwierdzam ze czas na wymianne halla, ale doszedlem do wniosku ze chyba kupie caly aparat zaplonowy. Mam takie pytanko z jakich silnikow pasuje aparat zaplonowy wraz z halla do 2.0 2E??

Ewentualnie nr katologowe by mnie ciekawily.

Pozdrawiam i dzieki!

[ Dodano: 23 Sty 2010 14:56 ]
A jeszcze jedno, z jakich silnikow bedzie pasowalo samo halla, czy wszystkie mk3 mialy takie same?

[ Dodano: 23 Sty 2010 15:06 ]
I jeszcze jedno, może mi ktoś napisać jak wyciagnąć czujnik halla z tego aparatu??:))
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 12:09 przez d.milas, łącznie zmieniany 1 raz.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » sob sty 23, 2010 16:35

co do jakie aparaty podejda do 2e to nie wiem.. dokladnie z jakich silnikow bo 1.8 ma juz inna srednice trybu. tak wiec tu ci nie pomoge. ale co do rozebrania aparatu to tak:) na trybie i dolu aparatu masz klin. musisz go wybic, potem sciagniesz ten trybik z walka i juz gora ci wszystko wychodzi. zostaje tylko odkrecic hall. i tu zalezy jaki masz czy na metalowej plytce czy hermetyczny wsuwany tylko w szczeline na obudowie.. ale z tym to juz nie powinienes miec problemow. jak bedzeisz mial klopoty to pisz wkleje ci fotki rozebranego bo mi zostal zepsuty aparat w garazu z 2e...



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » sob sty 23, 2010 17:33

zaraz ide sie do niego dobrac, to bedzie wszystko widzial jak na dloni. a raczej nie bede mial problemu z jego wyciagnieciem...


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob sty 23, 2010 19:18

d.milas pisze:ze chyba kupie caly aparat zaplonowy. Mam takie pytanko z jakich silnikow pasuje aparat zaplonowy wraz z halla do 2.0 2E??
tutaj sprawdzisz(potrzebny nr silnika)cena meksyk
http://sklep.intercars.com.pl/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 20:09

d.milas pisze:z jakich silników
takie same aparaty poza 2E z golfa, vento, paska, toledo są jeszcze z silnika AAC z transportera i z POLO silnik ADC. Tyle mówi ETKA, a jak to w praktyce nie wiem, czujnik halla na pewno jest ten sam z 1.8


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » sob sty 23, 2010 21:09

Juz doszedlem do wniosku, ze dam sobie spokoj z calym aparatem wynienie sam czujnik halla. Teraz mam pytanko do nauczonych zyciem, czy vag w tym motorze pokazuje blad halla jesli jest walniety??
Mi niestety nie pokazuje bledu, a cewka na 100% sprawna, przekaźnik również... jeśli ecu by padło, to chyba vag by sie nie laczyl prawda??


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Wilku_PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob gru 19, 2009 22:39
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Wilku_PL » sob sty 23, 2010 22:03

Witam:)
Tez mialem problem z ukladem zaplonowym,ale co do czego to mi padł moduł ktory zmienia napiecie,mozna go oczywiscie rozebrac i zobaczyc czy nie zchajcowany,ponoc czesto te moduly sie psuja,jak mozesz to kup w jakims sklepie i zapytaj sie czy bedziesz mogl oddac jak to nie bedzie ta usterka,ja tak zrobilem,tylko zalezy czy sa u Ciebie tez tacy spoko sprzedawcy:)
Pozdrawiam:)


Wilku:)

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » ndz sty 24, 2010 10:58

Wilku_PL, gdzie ten moduł jest? czy mówisz o tym co jest zespolony z cewką? Bo jakoś pierwsze słyszę. Jeszcze raz prosiłbym o znawców tematu czy błąd halla pokaże mi VAG w tym silniku??


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sty 24, 2010 11:05

Z doświadczenia i statystyki powiem,że najczęściej padają cewko-moduły,kompy,a na końcu hall.Ale nie jest to regułą.Ale idzie przecież łatwo sprawdzic co jest powodem,oczywiście w tym momencie jak brak iskry.



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » ndz sty 24, 2010 11:10

Tak mam brak iskry, obstawiam na halla dlatego że cewka podmieniona i zero efektu, a ostatnio mialem czesto problemy z iskra, raz wymienilem przekaznik od ecu i to pomoglo na tydzien, teraz wymiana przekaznika nie pomaga.. Gdy komp by padl to chyba nie laczylby sie vag z nim, co?

[ Dodano: 24 Sty 2010 10:14 ]
A właśnie doczytałem jak można sprawdzic halla, diodą z rezystorem, dziś niedziela więc nigdzie nie kupie, ale jutro sobie to sprawdze, chyba, że znajde gdzieś w domu. Czy można jeszcze jakoś sprawdzić halla?


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sty 24, 2010 11:16

d.milas pisze:Gdy komp by padl to chyba nie laczylby sie vag z nim, co?
nie koniecznie brak komunikacji z vag przy uszkodzonym kompie,zazwyczaj pada w nich samo sterowanie modułu zapłonowego.

[ Dodano: 24 Sty 2010 10:18 ]
d.milas pisze:Czy można jeszcze jakoś sprawdzić halla?
odepnij kostkę i podawaj na środkowy pin aparatu masę impulsami i powinna byc iskra jak hall uszkodzony.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz sty 24, 2010 11:27

mozna zrobic tak Wez kawalek kabla sciogni kostke z aparatu zaplonowego i w kostce masz srodkowy pin dotkni jednym koncem kabla do tego pinu a drugim koncem do masy silnika lub klemy musisz dotykac ipulsowo Przy tej operaci musisz miec wloczony zaplon i sciogniety kabel z kopulki srodkowy zeby zobaczyc czy iskre rzuca Jezeli iskre bedzie rzucac to hall jest padniety jezeli nie to sprawdz zasilanie cewki lub zasilanie aparatu zaplonowego w tej kostce na kablu CZERWONO CZARNYM



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » ndz sty 24, 2010 11:42

Wykręć aparat zapłonowy i zdejmij złącze/wtyczkę do czujnika.
Oznaczenia na wtyczce/czujniku masz + 0 -
Pod + dajesz 12V , a pod - i dajesz minus :jezor:
Między zaciski + i 0 dajesz miernik i ustawiasz na zakres do 20V ( na moim mierniku tak jest), żeby mieściła się skala 12V.
Obracasz ośką aparatu i na mierniku powinno pojawiać się napięcie 12V i znikać w miarę kręcenia ( napięcie może być troszkę niższe niż te 12V ).
Przy wycięciu w tej blaszce w aparacie powinno być napięcie na mierniku, a gdy blaszka przesłania czujnik nie powinno być napięcia itd. itp.



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » ndz sty 24, 2010 11:42

Ok będe patrzył, środkowy pin, z tego co mi się wydaje do w kostce są 4 kable, więc który środkowy??

[ Dodano: 24 Sty 2010 10:45 ]
Dobra zle ptrzeczytalem, myslalem ze piszesz cewce.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 440 gości