Mk2 PB po swapie z NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

afgan012
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 23, 2010 00:18
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Mk2 PB po swapie z NZ

Post autor: afgan012 » sob sty 23, 2010 00:43

Tak jak w temacie silnik PB włożony za NZ Przełozone zostało wszystko wraz z całą instalacją elektryczną prócz zbiornika.Samochód odpala ale przebiera na wolnych obrotach i jakby ciężej wkręca na wysokie.Przed przekładka PB jeździł jak szalony.W czym tkwi błąd?Pomocy


Team

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 09:47

jeśli nic nie robiłeś przy okazji w samym silniku, nap jakaś zmiana rozrządu czy coś, to najpierw szukaj po elektryce, coś przy przekładaniu wiazek mogło sie nie udać. Jak nic nie znajdziesz to chyba warto by manometrem zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Afgan0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:56
Lokalizacja: KSU

Post autor: Afgan0 » sob sty 23, 2010 10:29

Już 2 razy szukałem po elektryce i nic nie znalazłem.A jak sprawdzić to ciśnienie?ile powinno byc?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 10:42

2.5 bara na odpalonym i 3 bary na odpalonym z odłączonym wezykiem podciśnieniowym od regulatora ciśnienia. Tak samo jak w NZ właściwie, ale skoro trudno dojść co się dzieje to trzeba sprawdzić. Porponuje też sprawdzić od razu czy przy przekładce nie zrobiła się jakakolwiek nieszczelność w dolocie, to jest ważne, wystarczy mała nieszczelność podłącenia odmy, nawet cienkich wezyków sterujących klapką pod filtrem i połaczonych z regulatorem ciśinienia, od filtra weglowego, słabe obejmy na rurze od przepływki do wtrysku - wszystko to musi byc idealnie szczelne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Afgan0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:56
Lokalizacja: KSU

Post autor: Afgan0 » sob sty 23, 2010 11:43

ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Przy przekładce odłączyłem jakiś kabel od alarmu.Był to jakis nieoryginalnie montowany alarm czy to miałoby cos wspólnego z tymi obiawami? i jeszcze jedno. silnik najpierw odpalił na pompie z nz ale myślałem ze to przez pompe wec przełożyłem tą z Pb ale dalej to samo. a czy wie ktoś czy ta "ssawka" z baku może zostać z NZ? bo bak z tą ssawka mam z NZ



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 11:54

Afgan0, ma być pompa w baku tzw podnosząca niskociśnieniowa, nie masz jej? Sama rurka tylko?
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 11:55 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Afgan0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:56
Lokalizacja: KSU

Post autor: Afgan0 » sob sty 23, 2010 19:50

nie no w baku jest pompa z nz bo bak został z nz. i to mnie ciekawi czy jest sens ją wymieniać czy to nie ma znaczenia



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 20:22

nie ma sensu jak działa to takie same pompy 0,24 bara


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Afgan0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:56
Lokalizacja: KSU

Post autor: Afgan0 » sob sty 23, 2010 20:25

teraz sie nim przejechałem i to nie jest to co ma być nie zbiera sie tak jak wcześniej objawy takie jak nieraz mi brakło paliwa i po zatankowaniu tak przebierał jakby mu jeszcze brakowało



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości