problem z ryglowaniem (mkIV 4 drzwi)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

problem z ryglowaniem (mkIV 4 drzwi)

Post autor: ...radek... » czw sty 21, 2010 22:56

witam. moj problem polega na tym, ze po zamknieciu auta z pilota rygle nie chowaja sie do konca i przez to nie domykaja sie drzwi. jezeli poprawie kluczykiem to sie domkna, ale tez nie do konca. sprawa dotyczy tylko drzwi przednich. tyl dziala normalnie. oto fotka rygli po zamknieciu

Obrazek



henocha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 13, 2010 22:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: henocha » pt sty 22, 2010 01:29

miałem taki objaw u siebie w drzwiach od kierowcy umnie problem polegał na tym ze boczek wypadl z zaczepu i blokował rygiel który jest przymocowany do niego na prowadnicy



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Post autor: ...radek... » pt sty 22, 2010 21:10

to nie jest to. bo nagle w z jednej i drugiej strony by sie tak stalo??? :crazy:



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt sty 22, 2010 21:45

Nie wiem co jest, ale u mnie jest to samo. Zamykam z pilota furę i czasami jest ok czasami nie (rygiel zawsze wystaje tak jak na fotce tylko że czasami ciagnąc za klamkę się otwierają drzwi a czasami nie). Po ponownym otworzeniu i zamknięciu drzwi nie można otworzyć, ale rygiel wystaje do połowy jak na fotce. Ale jeśli nacisnę 2 razy na pilot rygiel chowa się cały. Jest zimno i na razie za to się nie zabrałem, ale pewnie coś za sztywno chodzi i trzeba posmarować jakimś wd40 albo coś w tym stylu, może linka za mocno naciągnięta.



Boosterpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 27, 2005 00:52
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Post autor: Boosterpl » pt sty 22, 2010 22:06

Napsikalem u siebie smaru w sprayu i teraz to taki luz ze jak schodzi rygiel w dol to z taka sila ze odbija sie i czasem wraca znow w gore :)



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » pt sty 22, 2010 22:07

u mnie jest na odwrót, zamyka mi się idealnie ale podczas otwierania z tyłu rygle idą tylko trochę do góry przez co nie otwierają mi się drzwi... może to jakiś mikrowłącznik czy coś bo w bagażniku światła nie mam ...

[ Dodano: 22 Sty 2010 21:08 ]
Boosterpl pisze:Napsikalem u siebie smaru w sprayu i teraz to taki luz ze jak schodzi rygiel w dol to z taka sila ze odbija sie i czasem wraca znow w gore :)

a co konkretnie popsikałeś? rozbierałeś tapicerkę? jaki smar?



Boosterpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 27, 2005 00:52
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Post autor: Boosterpl » pt sty 22, 2010 22:12

Grafitowy kolezka ze sthilla stosuje je w wozkach, popsikalem do wkladki i w okolicach ryglowania



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Post autor: ...radek... » pt sty 22, 2010 23:05

Boosterpl pisze:ze odbija sie i czasem wraca znow w gore :)
tak wlasnie jest. tak jak by sie wracal z powrotem. zebym byl pewny, ze to wina zamkow to nawet bym je zmienil, ale co bedzie jesli jest jakis inny powod??? szkoda kasy. moze sie juz ktos uporal z takim problemem. :-k



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt sty 22, 2010 23:05

marnon pisze:może to jakiś mikrowłącznik czy coś bo w bagażniku światła nie mam ...
światełko bagażnika na pewno nie ma nic wspólnego z tylnymi drzwiami...za światełko bagażnika odpowiada krańcówka w zamku bagażnika, czasami pomaga wyciągnięcie zamka i przeczyszczenie. Najczęstszą przyczyną awarii jest cieknący płyn do spryskiwacza, który zalewa zamek.



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » pt sty 22, 2010 23:15

Qto pisze:
marnon pisze:może to jakiś mikrowłącznik czy coś bo w bagażniku światła nie mam ...
światełko bagażnika na pewno nie ma nic wspólnego z tylnymi drzwiami...za światełko bagażnika odpowiada krańcówka w zamku bagażnika, czasami pomaga wyciągnięcie zamka i przeczyszczenie. Najczęstszą przyczyną awarii jest cieknący płyn do spryskiwacza, który zalewa zamek.
to dobrze bo juz myślałem że to wina zamka w klapie... płyn mi chyba lekko gdzieś cieknie bo bardzo rzadko ale zdarza się że jak mam otwartą klapę bagażnika to od środka mam taki malutki zaciek właśnie na wewnętrznej stronie szyby .

co do rygli to nie mam pojecia co że być przyczyną



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt sty 22, 2010 23:31

marnon zapoznaj się z tym tematem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
Im szybciej tym lepiej :)



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » sob sty 23, 2010 00:03

Qto pisze:marnon zapoznaj się z tym tematem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
Im szybciej tym lepiej :)
czytałem juz parę razy:) nawet rozbierałem tylko stanąłem w miejscu gdyż nie mogłem zdjąć ramienia wycieraczki, zapiekło się, ale od środka rozkręciłem silnik i nie był tak jak u grega zasyfiony, ale będę to rozbierał jeszcze raz bo prawdopodobnie ta nieszczęsna rurka też już u mnie się ukręciła i leje gdzieś.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 23, 2010 00:12

marnon pisze:nie mogłem zdjąć ramienia wycieraczki
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... e0c7e378ee
Ja u siebie walczyłem przed tym jak greg umieścił poradę...może mój temat też coś pomoże. Wycieraczki też nie mogłem zdjąć, po dwóch dniach rozmyślań złapałem możliwe najbliżej mocowania i przekręciłem...tak jakby wycieraczka był nakręcana.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob sty 23, 2010 16:18

...radek..., ma inny problem, nie dolega mu nic z tylną klapą :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości