Dziwny głuchy dźwięk przy ruszaniu na biegu wstecznym w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarbarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 26, 2007 01:11
Lokalizacja: puck
Kontakt:

Dziwny głuchy dźwięk przy ruszaniu na biegu wstecznym w mk3

Post autor: jarbarek » pt sty 22, 2010 21:44

»Witam. Dziś rano, jak ruszałem na biegu wstecznym moim golf3, usłyszałem taki pusty niemetaliczny głuchy(dość głośny) dźwięk, jakby coś pękło. Wystraszyłem się, i przerzuciłem na pierwszy bieg, i kawałek pojechałem do przodu. Bez problemu. Znów wrzuciłem na wsteczny, i delikatnie puszczając sprzęgło cofnąłem - ten głuchy dźwięk znów się pojawił, ale był cichszy. Oczywiście samochód wycofał. Pojechałem potem do Gdańska (z Pucka - ok. 60 km), autko jechało bez problemów na każdym biegu. Jednak po południu, gdy wracałem, znów z pół metra musiałem cofnąć na parkingu. Ten dźwięk znów sie pojawił. Co to może być? A czy przyczyną w jakimś stopniu może być mroźna pogoda? -Było ok -8 do -10 stopni mrozu. j



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 22, 2010 22:08

jarbarek pisze:Co to może być? A czy przyczyną w jakimś stopniu może być mroźna pogoda? -Było ok -8 do -10 stopni mrozu. j
wsteczny lubi zgrzytnąć zwłaszcza na zimnym oleju w skrzyni



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 22, 2010 22:14

poduszka skrzyni biegów prawdopodobnie. Mechanik to oceni szarpiąc silnikiem, a możesz próbowac sam cofając ostro a kolega niech patrzy na silnik czy unosi się mocno do góry


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jarbarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 26, 2007 01:11
Lokalizacja: puck
Kontakt:

Post autor: jarbarek » pt sty 22, 2010 22:38

Dzięki za informacje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 343 gości