Czy to przegub?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Czy to przegub?

Post autor: pittereck » pt sty 22, 2010 22:35

Awaria objawia sie nastepująco.
Jakies 2 km przed całkowitym unieruchomieniem czułem z każdym obrotem koła szarpnięcie kierownicy w lewo. Przy jeżdzie na wstecznym przy kazdym obrocie koła szarpniecie kieraka w prawo. W pewnym momencie, przy ostrzejszym zakręcie coś strzeliło i samochód niechciał jechac dalej. Biegi wchodziły ale koła sie nie kręciły. Dodam że wczesniej kilka razy zdarzyło się że kierownicą delikatnie szarpało w lewą strone ale to po chwili mijało. Czy przegub sie uszkodził czy tylko wyskoczył? Tydzień temu zauwazyłem na kanale że w poduchy pod skrzynia wyciekł olej, hehe jutro miałem to robić, nie zdążyłem. czy to mogło miec jakiś związek? Czy podczas jazdy z uszkodzoną poducha mogła sie przesunąć skrzynia co by dalej było powodem wyskoczenia przegubu i wyżej opisanych szarpnięć kierownicy w trakcie jazdy?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 22, 2010 22:38

silnik ze skrzynią ma trzy poduszki , więc uszkodzenie jednej nie powinno , albo miałeś przegub już na wykończeniu i strzelił , ja jeszcze zobaczyłbym łożysko w kole



pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » pt sty 22, 2010 22:52

łożysko??? to dziwne, szumiałoby najpierw, noi chyba nie unieruchomiłoby samochodu przy sprawnych przegubach



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pt sty 22, 2010 23:28

szarpanie w kierownicy -to może być przegub zewnętrzny -przerabiałem to miesiąc temu -tylko ja miałem pękniętą gumę osłaniającą i dostał się piach -koszt około 80-90 zł zależy od firmy



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 23, 2010 09:12

pittereck pisze:łożysko??? to dziwne, szumiałoby najpierw, noi chyba nie unieruchomiłoby samochodu przy sprawnych przegubach
chodzi mi o to ,że uszkodzone łożysko wcale nie musi szumieć ,ale blokując się może szarpać kierownicą



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 23, 2010 09:31

pittereck, próbujesz jechać a kolega patrzy na półoś:
półoś się kręci a koło nie - przegub zewnętrzny
Półoś sie nie kręci a flansza przy skrzyni się kręci - przegub wewnętrzny
nic się nie kręci - coś w skrzyni - wówczas poniewaz było szarpanie to pewnie mechanizm różnicowy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » sob sty 23, 2010 13:38

Paweł Marek półoś sie kręci, a koła nie. Co mnie najbardziej zdziwiło- półoś kręci nawet na biegu jałowym na niskich obrotach silnika tzn zrobi ok pół obrotu, zatrzyma sie na chwile potem znowu jakies pół obrotu.
Punkcik poleciał. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości