odpalanie na "pych"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob mar 11, 2006 15:30

Widze ze odpalanie na popych bardzo Cie fascynuje. Nie przypominam sobie zebym pisal cos ze opdalanie na popych szkodzi, wiedz nie przypisuj mi czegos czego nie pisalem. Tez umiem odpalic auto w ten sposob, ale nie fascynuje sie tym tak.
Mysle ze najbardziej oburzyles sie zpowodu miojego malego zartu "Tylu mechanikow, a zamiast naprawic i odpalic normalnie to pchaja ;) " a teraz.
Ja pisze glupoty ??
Jak siadzie aku to trzeba go podladowac, lub wymienic jak szrot, a nie pchac...
Gdy auto nie zapala to trzeba sie zastanowic dlaczego...
Tylu mechanikow, a zamiast naprawic i odpalic normalnie to pchaja ;)
No prosze, wzkaz co jest az taka glupota w mojej wypowiedzi i w ktorym miejscu pisalem o tym "ze szkodzi" ???


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

emka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 17, 2006 15:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emka2 » sob mar 11, 2006 15:30

witam! żal mi bardzo, że nasi forumowicze tak nieżyczliwie wypowiadają sie o innych markach (szczególnie o Oplu)
chyba dawno nie byłes na forum Opel Klub Polska, Vectra Klub Polska czy Vectra-Unlimited... Fakt jest taki ze kazdy chwali swoje... Otóż prawie masz racje - nigdy niebyłem na forum opla bo jakbyś niezauważył jestem entuzjastą VW! :bigok: i nie o to chodzi żeby chwalic tylko radzić, niestety również na forum VW domorośli forumowicze radzą na zasadzie VW to to i to a opel czy inna marka to g... bo coś tam, heh nawet śmiać mi sie niechce z takich osóbek bo to o pomste do nieba woła, tylu mamy forumowiczów ale jakby poczytać posty to kolo połowy niema pojęcia o tym co mówi pozdro



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 11, 2006 15:42

Robi się kwaśno. Idę na kanał.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob mar 11, 2006 23:33

inek01, koles ale ty pier... glupoty no prosze Ci nie szuaj zaczepek przedtem zazucales mi ze tylu mechnikow itd a teraz mi znowu piszesz ze mnie fascynuje odpalanie na popych no prosze Cie to jest zalosne
A ja chailem pomoc wlascicielowi tematu i zamiast to robic to sie dogaduje z kim kto sie nie zna wogole na mechanic e :// no sorry ale to nie ma sensu daje Ci za wygrana czesc !!



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob mar 11, 2006 23:48

To_mas, ale z Ciebie model. Jak wczesniej pisalem, to byl tylko maly zart z tym "tylu mechanikow itd..." ale widac bardzo Cie to poruszylo.
Daruj sobie teksty typu "... zamiast to robic to sie dogaduje z kim kto sie nie zna wogole na mechanic e..." i nie rob z siebie wielkiego znawcy-mechanika. Piszesz tak jakbys mial przynajmniej ze 20 lat praktyki...
Rowniez Cie pozdrawiam. Czesc.
Sorry za OT.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 11, 2006 23:53

EOT.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » ndz mar 12, 2006 02:40

Po co Wy się kłócicie? Chce pchać to niech pcha, przeskoczy pasek to przeskoczy - były i są takie przypadki i nikt tego nie zaprzeczy. Poprostu każdy wie w jakim on jest stanie i ile ma najechane, czy ktoś strzeli ze sprzęgła itp. Niech nawet w 99,9% autach nic się nie stanie ale niechciałbym być w skórze tych 0,1% PROSTE

Co do kłótni o Opla i inne marki. Kiedyś zerwał mi się w Kadecie pasek, silnik 1,6, hol do firmy, założenie nowego paska, odpaliłem i pojechałem do domku.

A i jeszcze kawał żebyście się rozluźnili i przestali się kłócić.
- Po co w trabancie jest ogrzewana tylnia szyba?
- Żeby ręce nie marzły przy pchaniu!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Re: odpalanie na pych

Post autor: az71 » ndz mar 12, 2006 08:37

Witam.
Sporo emocji i wielką dyskusję rozpętałem publikując zdjęcie.
Co do OPLA:
był on już wcześniej odpalany na zaciąg i nic się nie stało, aż przyszedł sądny dzień.
Tak sobie myslę, że to nie zależy od marki auta po prostu odpalasz na pych i jedziesz, odpalasz na pych i laweta do mechaniora - tak stało się z autem mojej matuli.
Co do Trabanta - złego słowa nie mogę powiedzieć bo go miałem przez kilka lat i uważam , że jest to super auto. Pakowniejsze od Malucha i jak trzeba to sam go na pych odpalisz.
Niestety, naszych golfików sami na pych nie odpalicie tylko trzeba prosić ludzi do pomocy.
Pozdrawiam
az71
P.S.
Po doświadczeniu z autem matuli ja swojego Golfa na pych nie będę zapalał - tylko hol lub laweta do mechaniora.
az71


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

pff

Post autor: Sabre21 » ndz mar 12, 2006 14:06

ale z was typy, no ktory sie jeszcze pochwali jaki to z niego mechanik, a ty to_mas jestes zalosny, zamiast poprawnie wytlumaczyc jak sie odpala diesla na popych to tylko *#cenzura#* jak sie na tym znasz. bez urazy ale tego nie lubie. pozdro narka :okej:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz mar 12, 2006 16:57

Sabre21, slepy i w dodatku chyba nie umiesz czytac !!:PPPP
Sabre21 pisze:a ty to_mas jestes zalosny, zamiast poprawnie wytlumaczyc jak sie odpala diesla na popych to tylko ************ jak sie na tym znasz. bez urazy ale tego nie lubie. pozdro narka
(Mam aurat na ten temat pojecia jakbym nie mial to bym nie pisal !! Nie pisze tego czego nie wiem !!:)) pozdro)

No to zes sie z tym twoim tekstem teraz popisal :PP jestem pod wrazeniem twojego umyslu i wzroku !!!:PP
Dam Ci rade pierwsze przeczytaj caly temat a potem cos zacznij pisac :PPP bo wytlumaczylem zaraz w PIERWSZYM MOIM POSCIE NA PIERWSZEJ STRONIE TEAMTU !!!!!
"I bez urazy ale nie lubie tego " :P
zes mnie teraz rozbawil



GrzegorzV22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 24, 2005 07:55
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: GrzegorzV22 » pn mar 13, 2006 11:34

Autor ksiązki VW Golf/ Jetta diesel " sam naprawiam" , Pan Hans Etzold pisze w rozdziale "Układ paliwowy" iż w przypadku zapowietrzenia układu i trudnosci z uruchomieniem samochodu, należy samochód opalić " na popych"



racer18

Post autor: racer18 » pn mar 13, 2006 13:09

Z tym paskiem to jest tak!!! Można palic na pych ale nie wolno rozpędzać się do dużych prędkości. Odpalanie na pych działa podobnie jak kręcenie rozrusznikiem z tym że kręcąc rozrusznikiem silnik powoli się rozpędza, dochodzi do pewnych obrotów i to mu nie zaszkodzi, a ciągnąc go czasem można pociągnąć za szybko i gwałtownie pouszczając sprzęgło następuje duże szarpnięcie które może uszkodzić elementy rozrządu lub spowodować przeskoczenie paska.Jeśli przeskoczy o 1 ząbek to nic się nie stanie poza tym że nie będzie chodził jak powinien ale może być gorzej jak przeskoczy o więcej lub się zerwie. Co do katalizatora: zarówno przy kręceniu rozrusznikiem jak i podczas ciągnięcia paliwo zalewa katalizator(jeśli nie odpala zbyt długo) jeśli silnik nie odpala a jak już odpali to spala się ono w katalizatorze uszkadzając go. Zasada jest taka!! Jeśli auto nie odpali za 2 lub 3 razem to nie trzeba go męczyć do skutku tylko zastanowić się czemu nie chce odpalić!!!! Bezpieczniej jest odpalać samochód z padniętym akumulatorem pożyczając prądu z innego akumulatora niż ciągnąć choć to też trzeba robić odpowiednio.
Ostatnio zmieniony pn mar 13, 2006 17:35 przez racer18, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » pn mar 13, 2006 13:18

taki niemiły żart-psikus... kumpel z ławki mnie zawsze drażni:

dlaczego golfy mają podgrzewane tylne szyby??
żeby zimą podczas pchania łapy nie odmarzały!


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn mar 13, 2006 16:21

Czyli niepowinno się odpalać na pych bo to extremum i trzeba wiedzieć jak a znając nasze umiejętności i wiedzę techniczną grozi to prędzej czy póżniej większymi lub mniejszymi konsekwencjami



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości