[mk2]Skończyły się klocki???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kitmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr cze 29, 2005 19:27
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: kitmen » pn mar 13, 2006 00:06

Kapibara pisze:
Corvax pisze:kitmen napisał/a:
Podobno brembo sie wykszywiają. Jak to ma się do Brembo MAX.


każde tarcze sie wykrzywia jak sie je źle uzytkuje
jak ja szukalem to gdzie nei czytalem to zawsze wszysyc mowili ze brembo sie po paru miesiacach nawet wykrzywia. szczegolnei takie za 60 zl jak pikitmen, szanujmy sie to nei moze byc dobra tarcza skoro tak malo kosztuje
Ja tez o tym czytałem i słyszalem no ale jednocześnie sporo osób je chwali.

Dzisiaj wruciłem z trasy z Katowic. Jazda w pięciu w aucie po autostradzie no i znowu hamowanie ze 170 do 80 bo maluch raczył sobie wyprzedzać. Oj te tarcze co mam musze jak najszybciej wymienić bo się jeszcze zabije.

Tak właśnie się zastanawiam. (oczywiście że wolałbym wentylowane) ale czy zwykłe nacinane będą do bani? Przecież teraz mam dopiero kit i mimo to hamują.



Awatar użytkownika
currahee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 09, 2006 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: currahee » pt mar 24, 2006 20:03

Mam podobny problem, pewnie pojadę nebawem do mechaniora to sprawdzić ale może ktoś mi podpowie wcześniej co jest :grin: . Otórz jechałem sobie dzisiaj i w pewnym momencie przy hamowaniu zacząłem czuć tak jakby coś "waliło" w pedał hamulca, po niedługim czasie doszły do tego stuki podczas hamowania, a także już chyba cicho stuka podczas wolnej jazdy. Hamulce są raczej słabe. Co to może być - tarcze, klocki, bębny???



Awatar użytkownika
kitmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr cze 29, 2005 19:27
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: kitmen » sob mar 25, 2006 19:28

currahee pisze:Mam podobny problem, pewnie pojadę nebawem do mechaniora to sprawdzić ale może ktoś mi podpowie wcześniej co jest :grin: . Otórz jechałem sobie dzisiaj i w pewnym momencie przy hamowaniu zacząłem czuć tak jakby coś "waliło" w pedał hamulca, po niedługim czasie doszły do tego stuki podczas hamowania, a także już chyba cicho stuka podczas wolnej jazdy. Hamulce są raczej słabe. Co to może być - tarcze, klocki, bębny???
Jeśli noga ci skacze to masz pokszywioną tarcze a jak huczy to palisz je. Mi huczało i fioletowe ślady miałem na tarczach a z klocków śmierdziało na palone. A po trzykrotnym hamowaniu ze 130 do 0 to podkoniec, mimo gdziecenia hamulca, nie dało sie hamować. Ja mam nr silnika AEA tarcze niewentylowane. Kupiłem te tarcze http://ate.tecdoc.net/ate/de/BA031FA4C8 ... aVersion11

ATE power disc. Sąto tarcze nacinane. mój nr tarcz to 24.0312-0106.1 Jak będziesz szukał to przede wszystkim 24.03xx-xxxx.x bo to oznacza tarcze nacinane. Mozesz je zamówić http://www.sklepmoto.pl/szuk.php?kat=110
cena koło 65zł. Normalnie w sklepach jak się pytałem to cena 75zł za sztuke ale ja kupiłem w małym sklepiku za 54zł za sztuke.
Montaż. Ja zamontowałem te tarcze i stare klocki bo są twarde i prawie nowe. Z myślą że gdy okażą się do :ass: to kupie klocki ATE ale nie power tylko zwykłe. Pytałem się wielu fahowców do tarcz nacinanych ATE proponuje nawet zwykłe klocki byle jej firmy.
Następnie docieranie kocków i to ważne nie wolno odrazu ostro chamować. Po 200km już jest super a nawet bombowo. Tarcze świetnie spisują się. Nawet kilkakrotne hamowanie ze 170 do 60 nie powoduje zaniku hamowania. Ja mam również golfa combi TDI z tarzami wentylowanymi. Porównując hamowanie obydwu samochodów spwierdziłem że mój z nacięiami to jak żyletki chodzą a kiedyś było odwrotnie.

Podsumowując: warto dopłacić kilka groszy i kupić dobrej firmy tarcze i kolcki a do tego z nacięciami. Bo co to jest cena 54zł za sztuke za hamólce.
Pozdrawiam.


Ach ta zima. Kiedy ona się skończy.

dan_007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:31
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: dan_007 » czw lut 08, 2007 12:31

co do tarcz LUKAS, założyłem takie jakieś 1/2 roku temu(15k km), razem z klockami i na początku wszystko ok. a teraz chce mi kierownice z rąk wyrwać podczas hamowania, dodaje że nie jestem kierowcą który ostro używa pedału hamulca, teraz musze oddać tarcze na gwarancji i nie wiem co wybrać, a do tego trzeba kupić nowe klocki bo pewnie na nie gwarancji nie uznają
wygląda na to że lukas też nie jest bez wad



Awatar użytkownika
wojciche
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: wojciche » pt lut 09, 2007 09:17

ja kupiłem lucasa i sa chyba najbardziej warte swojej ceny. poprzednio mialem delphi-lockheed i zdarłem po 9000 a jezdze naprawde spokojnie. Mój kumpel kupił jurid 1,5 roku temu i zdarły mu się moze o jakies 2mm a zrobił juz 30000 (jezdzi powiedziałbym troche szybciej i agresywniej) ja przy następnej wymianie te ż założe jurid.


nie ma to jak VW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości