nie działa nagrzewnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rudi444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 20, 2010 22:50
Lokalizacja: CK

nie działa nagrzewnica

Post autor: rudi444 » śr sty 20, 2010 23:02

Wiitam. Mam problem w moim MK2. Mianowicie nie działająca nagrzewnica. Na rzadnym biegu nie dmucha jedynie na jak przełącze na 3 to przygasna kontrolki lekko i widać że bierze prąd i to jedyna reakcja.... sprawdzalem bezpieczniki ale wygladaja na całe.... Który bezpiecznik jest od nagrzewnicy, może poprostu wyglada na cały a nie jest(zdażyło sie kilka razy).... a na domiar złego jak sie wkur... i zamknołem drzwi na klucz to juz ich nie moge otworzyc ani z jednej a ni drógiej strony... prosze o celne złote rady i z góry dzieki :)



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » śr sty 20, 2010 23:25

na 1000% masz uwalony rezystor przy dmuchawie. Koszt ok 30-50zł na szrocie, ale lepiej przed zakupem podepnij do dmuchawy i sprawdź go, bo gołym okiem sprawny i zepsuty wygląda identycznie :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr sty 20, 2010 23:31

rudi444 pisze:jak przełącze na 3 to przygasna kontrolki lekko i widać że bierze prąd
Wyciągni wentylator i zobacz, czy nie zatarły się łożyska.
rudi444 pisze:zamknołem drzwi na klucz to juz ich nie moge otworzyc
Jeżeli zamki nie dają się obrócić, to potraktuj je odmrażaczem, a jeżeli i to nic nie da, wejdź przez bagażnik, w ostateczności musisz odciągnąć górę drzwi i drutem wyciągnąć grzybek odryglowując od środka :)



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Re: nie działa nagrzewnica

Post autor: janek1350 » czw sty 21, 2010 00:00

[quote="rudi444"]Wiitam. Mam problem w moim MK2. Mianowicie nie działająca nagrzewnica. Na rzadnym biegu nie dmucha jedynie na jak przełącze na 3 to przygasna kontrolki lekko i widać że bierze prąd i to jedyna reakcja.... sprawdzalem bezpieczniki ale wygladaja na całe.


http://img399.imageshack.us/i/bezpiecznikgolf2bq0.jpg/

Wes sobie znajdz kawałek drucika i zewzyj ze soba to co masz na tym zdjeciu i bedzie chodzic mi też dmuchawa chodziła tylko na 3 biegu ale zrobiłem to co napisałem wyzej i chodzi :grin:

http://mk2.vwgolf.pl/porada12.html

a tu sobie poczytaj dla pewnosci pozdro



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » czw sty 21, 2010 00:44

rudi444 pisze:zamknołem drzwi na klucz to juz ich nie moge otworzyc ani z jednej a ni drógiej strony
Jak przez bagażnik też nie wejdziesz to weź jakiś dość twardy drut zagnij na końcu na 90 stopni jakieś około 5 cm wyciągnij uszczelkę szyby z tylnych drzwi i włóż drut w okolicy słupka w drzwiach i pchaj nie pamiętam dokładnie ale chyba w stronę przednich drzwi powinien słupek wyskoczyć w górę. No oczywiście ta metoda jest dobra jak masz w golfie 5 drzwi.


Mosiek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 286 gości