Komputer??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Longer_SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 21:12
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Komputer??

Post autor: Longer_SDI » śr sty 20, 2010 03:08

Czesc wszystkim.
Kiedys na jakims zdjeciu (pewnie na allegro) zauwazylem w mkIV ze w miejscu zegarka na liczniku wyswietlana byla temp. Byl to licznik bez wyswietlacza pomiedzy zegarami i ja tez taki mam. Interesuje mnie to czy w kazdym mkIV bez tego kompa na srodku jest takie cos jak tam widzialem. Jak to przelaczac ewentualnie ?? Jesli umiescilem posta w zlym dziale prosze o przeniesienie go tam gdszie nalezy. Z gory dzieki :)



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » śr sty 20, 2010 07:27

Kolego w Mk4 były 3 rodzaje komputerów pokładowych:

-MFA. Wyświetlacz w miejscu zegarka (tarcza obrotomierza). Wyświetla tylko funkcje, które mu zadamy czyli: czas, temp. zewn., ilość przejechanych km od czasu włączenia zapłonu, średnie spalanie na przejechanym dystansie, jak również średnią prędkość.

-1/2 FIS. Wyświetlacz między zegarami. Pokazuje to samo co MFA+spalanie chwilowe, a dodatkowo różne komunikaty tekstowe i graficzne gdy np. w baku zaczyna się rezerwa ("please refuel"), chcemy ruszyć na zaciągniętym ręcznym ("handbrake on"), niski stan praktycznie wszystkich płynów (u mnie wskazuje m.in. olej, chłodziwo, płyn hamulcowy, płyn do spryskiwaczy) i pewnie wiele innych rzeczy.

-FIS lub jak kto woli Pełny FIS. Wyświetlacz między zegarami ale 2x wyższy od 1/2 FIS. Pokazuje to samo co 1/2 FIS ale z racji tego, że ma większy wyświetlacz to np. kontrolka rezerwy pali się właśnie na wyświetlaczu, a nie ja w MFA czy 1/2 FIS gdzie od tego jest zwykła kontrolka. Tyczy się to wszystkich innych kontrolek. Dodatkowo pełny FIS ma możliwość wyświetlania np. wskazań nawigacji i stacji radiowej, której aktualnie słuchamy.

Do przełączania funkcji we wszystkich 3 rodzajach służy taka sama manetka:

http://www.allegro.pl/item877304637_pas ... olony.html

Jeśli nie masz na przełączniku wycieraczek takich 2 przycisków "góra-dół" i trzeciego "reset" od dołu to niestety nie masz komp. pokładowego.



Awatar użytkownika
Longer_SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 21:12
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: Longer_SDI » śr sty 20, 2010 23:54

Jednak u mnie nie ma nawet MFA bo nie mam tych przełączników. W sumie to tylko z ciekawości zapytałem bo i tak sprzedaje samochód wiec i tak wiele by to nie zmieniło.. Dzięki bardzo za odpowiedz. Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości