napęd 4x4, Haldex wyje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tuptus9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 06, 2008 19:23
Lokalizacja: Kraj

napęd 4x4, Haldex wyje

Post autor: Tuptus9 » śr sty 20, 2010 23:38

Cześć
Mam Alhambre 1.9 TDI 4motion i sprawa dotyczy się właśnie tego 4motion, z tego co wiem jest to Haldex, napęd dołączany.
Od pewnego czasu w aucie słychać jakby coś się kręciło, jest to dźwięk strasznie upierdliwy. Pamietam kiedyś jak ojczulek miał Poloneza i jak mu wał poszedł też tak szumiało.
Czy jest sposób na sprawdzenie czy to wał wyje, czy wystarczy odłączyć kostkę na Haldexie
i przestanie się kręcić (chyba nie). Może to coś przy skrzynie, jakieś urządzonko które przkazuje napęd, a może jakieś łożysko.
I jak jest z wymianą olejów co trzeba wymienić bo jeszcze nie wymienaiłem nic.
Czy olej w skrzyni biegów, czy olej w Haldexie, może jakieś filterki,
Jeśli tak to jakie oleje muszę nalać i w jakich ilościach tam wchodzi.
Może od tego muszę zacząc.



kanias3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 19:17
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kanias3 » śr sty 20, 2010 23:43

witam . jak odlączysz kostke bedziesz mial naped tylko na przod ale wal sie bedzie krecil....wiem po sobie bo nieraz ja odpinalem zeby troche popiszczec kolami:) w haldexie wymienia sie olej i filtr---- nie znam ilosci dokladnie ok0,5-1.0l ollej z filtrem w serwisie wychodzi ok 180zl ----z wymianą na slasku kosztuje to 300zl calosc.



Tuptus9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 06, 2008 19:23
Lokalizacja: Kraj

Post autor: Tuptus9 » czw sty 21, 2010 00:13

I to wystarczy, tylko wymiana oleju i filtra w haldexie i koniec, czy też trzeba wymienić w tylnym moście, mechaniźmie różnicowy, ??



kanias3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 19:17
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kanias3 » czw sty 21, 2010 00:20

w mechanizmie roznicowym takze jest olej ale czy wymienisz to zalezy od Ciebie.... co do tego wycia to nie wiem co to moze byc.... u mnie cos strzelalo z tylu przy pelnym skrecie i np.parkowaniu. zmienilem ten filtr i olej w haldexie i nie pomoglo....w serwisie stwierdzili ze jest to usterka mechaniczna wiec wymienilem caly dyfer (uzywany) i jest ok(cisza)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 226 gości