[mk2]który olej wybrać?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » sob mar 11, 2006 21:54

a czemu az 50???? mamy takie temperatury wysokie w kraju
????? może ,że będzie znowu lato upalne dziesięcilecia :)
hmmmm...chyba,że stanie w korkach i wysilona ekspolatacja...hmm....
myslałem o 15W40


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob mar 11, 2006 22:25

No wlasnie zapowiadaja ze ma byc :) ale na powaznie 15W50 bo zawiera wiecej dodatkow poprawiajacych wlasciwoaci oleju... jest po prostu wyzszej jakosci niz 15W40



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz mar 12, 2006 00:56

KamilW pisze:No wlasnie zapowiadaja ze ma byc :) ale na powaznie 15W50 bo zawiera wiecej dodatkow poprawiajacych wlasciwoaci oleju... jest po prostu wyzszej jakosci niz 15W40
czytałem podobnie ale chyba o quakerstate ,że nadaja się do nowych silników jak i tych dziesięciloetnich i starszych niby ze zwiększonymi luzami przy składaniu silnika i tłoków, i niby do silników z tendencja do brania oleju - podobno ogranicza jego apetyt... np.

http://www.quakerstate.com/pages/produc ... ileage.asp


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Degelsegger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 23, 2006 23:38
Lokalizacja: Z Warszawy

Post autor: Degelsegger » ndz mar 12, 2006 16:07

1) Castrole niszcza silniki, po 100.000 km i sa remonty ...
Dlategow w Serwisach tak chetnie je leja...

2) Mobil 1 jest dobrym kompromisem. Mozna go zakupic na kazdej stacji i w razie awarii wlac spora ilosc...
Tylko kupujcie nie rozlewane w beczkach. Mobil 1 jest bardzo dobrym olejem, ale poniwaz dobrze sie sprzedaje na rynku jest pelno podrobek !!

3) Czytam o Motulu i Valvoline. Nie wiem czy slyszeliscie o tych olejach ?
Z tego co sie dowiedzialem, sa to leje przeznaczane do Rajdow.
Maja wytrzymywac do 4000 km, tyle ile silniki rajdowe... podobno ...
I do 4000 km sa to Super oleje, ale pozniej traca wlasnosci.
Jesli macie jakies info o tych olejach to z checia poczytam, bo ciagle slysze o nich co innego :(

4) Jest rowniez Oryginalny olej VW http://www.autospecial.com.pl/index.php ... ktow&id=16

I tutaj moje nastepne pytanie. Mam przypuszczenia, ze jest to poprostu Castrol, tylko na licencji Vw , dodane troche komponentow. Z tym, ze raczej nie rozni sie od Castrola znacznie. I tutaj moje pytanie , slyszal ktos cos o tym oleju ?


[img]http://republika.pl/yeden/quattromale.jpg[/img]
[b][url]http://www.vwgolfv.pl[/url][/b]

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz mar 12, 2006 17:26

Degelsegger pisze:1) Castrole niszcza silniki, po 100.000 km i sa remonty ...
Dlategow w Serwisach tak chetnie je leja...

2) Mobil 1 jest dobrym kompromisem. Mozna go zakupic na kazdej stacji i w razie awarii wlac spora ilosc...
Tylko kupujcie nie rozlewane w beczkach. Mobil 1 jest bardzo dobrym olejem, ale poniwaz dobrze sie sprzedaje na rynku jest pelno podrobek !!

3) Czytam o Motulu i Valvoline. Nie wiem czy slyszeliscie o tych olejach ?
Z tego co sie dowiedzialem, sa to leje przeznaczane do Rajdow.
Maja wytrzymywac do 4000 km, tyle ile silniki rajdowe... podobno ...
I do 4000 km sa to Super oleje, ale pozniej traca wlasnosci.
Jesli macie jakies info o tych olejach to z checia poczytam, bo ciagle slysze o nich co innego :(
?
chyba troche pojechałeś! to niby co??? cwaniactwo lejących castrola a texaco i motul tylko na rajdy???
Mobil tez w rajdach uczestniczy.
Z tego wynika to żaden olej nie jest dobry!!!!!! . To na czym my jeżdzimy???? na "innych" olejach nikomu nie wiadomego pochodzenia????
Chyba troche pojechałeś. Wejdz na strone www.texaco.pl i poczytaj o olejach??? jest tam cos napisane o tym,że 4 tys km i wymiana??? ehh....
Chyba masz aberracje umysłu .... :kac:
Trochę to bezsensowne co napisałeś. chyba wyciągnę kujawski z lodówki . Bezpieczny olej i jeszzce z pierwszego tłoczenia :grin:


http://www.off-road.pl/modules.php?name ... le&sid=241


"Lepkość oleju spada także w przypadku pienienia (mieszania oleju z powietrzem) oraz emulgowania (tworzenia emulsji wodnych i powietrznych). Dla zmniejszenia tych niekorzystnych zjawisk wprowadza się do olejów bazowych dodatki antypienne i deemulgujące wypierające wilgoć i powietrze""

To juz wiecie dlaczego jedne oleje maja ta emulsje w zime pod korkiem a drugie nie????
Ostatnio zmieniony ndz mar 12, 2006 17:40 przez vwmadison, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 12, 2006 17:31

Degelsegger pisze:1) Castrole niszcza silniki, po 100.000 km i sa remonty ...
Dlategow w Serwisach tak chetnie je leja...
Witam... co do magnateca faktycznie mozesz miec racje (ale tylko w przypadku nieszczesliwego zbiegu okolicznosci).... ale inne oleje sa naprawde wysokiej klasy... a pozatym moglbys poprzec swoje stwierdzenie jakimis konkretami... wielu jest tu na forum uzytkownikow castrola i przejechali na nim duzo wiecej niz 100000 km... wiec nie wiem skad ten pomys o niszczeniu silnikow...
Degelsegger pisze:2) Mobil 1 jest dobrym kompromisem. Mozna go zakupic na kazdej stacji i w razie awarii wlac spora ilosc...
Tylko kupujcie nie rozlewane w beczkach. Mobil 1 jest bardzo dobrym olejem, ale poniwaz dobrze sie sprzedaje na rynku jest pelno podrobek !!
ogolnie oleje nalezy brac tylko z butelek... w razie awarii wlac spora ilosc??? o co Ci chodzi??? w przypadku jakiej awarii silnika konieczne jest wlanie sporej ilosci oleju na stacji??? Bo wydaje mi sie ze trzeba by urwac miske... ale wtedy podejrzewam ze nie wiele osob naprawi to na stacji benzynowej...
Degelsegger pisze:3) Czytam o Motulu i Valvoline. Nie wiem czy slyszeliscie o tych olejach ?
Z tego co sie dowiedzialem, sa to leje przeznaczane do Rajdow.
Maja wytrzymywac do 4000 km, tyle ile silniki rajdowe... podobno ...
I do 4000 km sa to Super oleje, ale pozniej traca wlasnosci.
Jesli macie jakies info o tych olejach to z checia poczytam, bo ciagle slysze o nich co innego
co do tych olejow to sa one najwyzszej jakosci co mozna wywnioskowac po ich cenie :) ale na powaznie... jesli mowa o olejach wyczynowych produkowanych przez te firmy to sa one projektowane pod dany silnik... i wtedy wyliczone aby ich trwalosc byla taka jak silnika... ale oleje komercyjne sa przystosowane do noramlnych przebiegow (15000 km miedzy wymianami a nawet posiadaja certyfikaty long life) tylko ceny odstraszaja
Degelsegger pisze: tutaj moje nastepne pytanie. Mam przypuszczenia, ze jest to poprostu Castrol, tylko na licencji Vw , dodane troche komponentow. Z tym, ze raczej nie rozni sie od Castrola znacznie. I tutaj moje pytanie , slyszal ktos cos o tym oleju ?
a co do tego oleju to jak widac na etykiecie produkuje go DUNLOP...
a co do roznic... to rozni sie znacznie bo oleje do silnikow z pompowtryskami musza byc konstrulowane pod katem zapewnienia szczelnosci i niskiego zuzycia oleju... Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Mar 12, 2006 16:42 ]
a tak apropos olejow... troche mnie ta wymiana na syntetyk nauczyla pokory ... hehe... zaczal mi kapac olej spod chlodnicy oleju... czyli spod jedynej uszczelki ktorej nie wymienilem na nowa... ale naszczescie to latwo uszczelnic... a silnik jest duzo cichszy i fajnie odpala... co do wzrostu mocy to mozna to wsadzic miedzy bajki... moze chociaz spalanie spadnie :)



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz mar 12, 2006 17:59

http://www.panolin.pl/
Porównajcie sobie klasyfikacje api z tym co kupujecie!!!!
strona 10 http://sylwestry.home.pl/panolin/pdf/pa ... g_opti.pdf


Czyli , patrząc na API, zamiast oleju np. havoline premium 15W40 powinniśmy stosowac zwykły olej motor oil 15W40

czyż nie tak???


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 12, 2006 19:35

Jako lekture podstawowa do tej dyskusji polecam http://www.autokacik.pl/oleje/oleje.html ;) Nie obrzucajmy sie mitami o olejach z innej beczki i o magicznych dodatkach ... :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Degelsegger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 23, 2006 23:38
Lokalizacja: Z Warszawy

Post autor: Degelsegger » ndz mar 12, 2006 20:48

1) Castrole niszcza silniki, po 100.000 km i sa remonty ...
Dlategow w Serwisach tak chetnie je leja...

Znajomy pracuje w Serwisie u Szewczyka i widzial te silniki po Castrolu, nie jeden. Stad moja negatywna opinia. Rozmawiam z ludzmi z branzy motoryzacyjnej i potwierdzaja, ze Castrol niszczy silnik.

2) Mobil 1 jest dobrym kompromisem. Mozna go zakupic na kazdej stacji i w razie awarii wlac spora ilosc...
Tylko kupujcie nie rozlewane w beczkach. Mobil 1 jest bardzo dobrym olejem, ale poniwaz dobrze sie sprzedaje na rynku jest pelno podrobek !!

Mobil 1 jest najpopularniejszym olejem na rynku Polskim. Sprzedaje sie go najwiecej, jest wszedzie dostepny. W trasie jak mialem MK IV potrafil troche wziasc oleju, a ze nie mialem miejsca w bagazniku, kupowalem olej na stacji etc... Wygoda.


3) Czytam o Motulu i Valvoline. Nie wiem czy slyszeliscie o tych olejach ?
Z tego co sie dowiedzialem, sa to leje przeznaczane do Rajdow.
Maja wytrzymywac do 4000 km, tyle ile silniki rajdowe... podobno ...
I do 4000 km sa to Super oleje, ale pozniej traca wlasnosci.
Jesli macie jakies info o tych olejach to z checia poczytam, bo ciagle slysze o nich co innego

Pisze tutaj to co slyszalem i co nie dokonca mnie przekonuje.
Opinie o Motulu i Valvoline pytalem Was, sam jak pisze powyzej sam juz nie wiem co o nich myslec :D


4) Jest rowniez Oryginalny olej VW http://www.autospecial.co...produktow&id=16

I tutaj moje nastepne pytanie. Mam przypuszczenia, ze jest to poprostu Castrol, tylko na licencji Vw , dodane troche komponentow. Z tym, ze raczej nie rozni sie od Castrola znacznie. I tutaj moje pytanie , slyszal ktos cos o tym oleju ?

Taki sam olej jest rowniez dostepny do benzyn.
Z tego co mi wiadomo, to jest to olej Castrola z dodatkami ?
Dajcie mi jakies info o tym oleju, zebym mogl poczytac :)
Niebawem chce zmienic olej, ale wacham sie na jaki :(
Myslalem o 0 W 40 Mobil 1 , mialem ten olej i bylem bardzo zadwolony :)

Prosze o uwazniejsze czytanie moich postow. :)
Zadalem pytania i nie poddalem krytyce zadnego oleju poza Castrolem na ktory mam pewnosc z roznych serwisow , ze jest fatalny.


[img]http://republika.pl/yeden/quattromale.jpg[/img]
[b][url]http://www.vwgolfv.pl[/url][/b]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 12, 2006 23:16

Ja tez prosze o uwazne czytanie moich postow ....
Degelsegger pisze:Znajomy pracuje w Serwisie u Szewczyka i widzial te silniki po Castrolu, nie jeden. Stad moja negatywna opinia. Rozmawiam z ludzmi z branzy motoryzacyjnej i potwierdzaja, ze Castrol niszczy silnik.
Po pierwsze co to jest serwis u szewczyka? Bo ja slyszalem tylko o tym od butow :)
Po drugie jakie to byly silniki i skad pewnosc ze to olej doprowadzil do ich uszkodzenia?? Bo jakos twoje slowa mnie nie przekonuja...
Degelsegger pisze:Mobil 1 jest najpopularniejszym olejem na rynku Polskim. Sprzedaje sie go najwiecej, jest wszedzie dostepny. W trasie jak mialem MK IV potrafil troche wziasc oleju, a ze nie mialem miejsca w bagazniku, kupowalem olej na stacji etc... Wygoda.
bo do VW TDi lje sie specjalne oleje do niego desygnowane... i wtedy nie trzeba dokupywac oleju na stacji benzynowej... a tak apropos ile ci tego oleju wzial bo piszesz o jakis strasznych ilosciach? I potem ludzie psuja VW opinie bo leja niewlasciwy olej i jezdza do serwisow ze im olej bierze...
Degelsegger pisze:Pisze tutaj to co slyszalem i co nie dokonca mnie przekonuje.
Opinie o Motulu i Valvoline pytalem Was, sam jak pisze powyzej sam juz nie wiem co o nich myslec
wystarczy wejsc na strone motula i troche poczytac... i juz takie bzdury jak te 4000 km przestaja miec racje bytu
Degelsegger pisze:Taki sam olej jest rowniez dostepny do benzyn.
Z tego co mi wiadomo, to jest to olej Castrola z dodatkami ?
Dajcie mi jakies info o tym oleju, zebym mogl poczytac
Niebawem chce zmienic olej, ale wacham sie na jaki
Myslalem o 0 W 40 Mobil 1 , mialem ten olej i bylem bardzo zadwolony
i bardzo sie ciesze twoim szczesciem... i byles tez zadowolony jak musiales stawac na kazdej stacji zeby musiec dolac oleju??? A co do tego oleju to spojrz uwaznie na zdjecie jest na samym szczycie napisane duza czcionka DUNLOP MOTOROILS!!! A do benzyn jest olej o innym skladzie... Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Degelsegger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 23, 2006 23:38
Lokalizacja: Z Warszawy

Post autor: Degelsegger » pn mar 13, 2006 10:11

KamilW pisze:Ja tez prosze o uwazne czytanie moich postow ....
Degelsegger pisze:Znajomy pracuje w Serwisie u Szewczyka
Napisalem wyraznie Serwis. Serwisie Vw Szewczyk ul. Radzyminska 78 w Warszawie.
KamilW pisze:Po pierwsze co to jest serwis u szewczyka? Bo ja slyszalem tylko o tym od butow :)
Po drugie jakie to byly silniki i skad pewnosc ze to olej doprowadzil do ich uszkodzenia?? Bo jakos twoje slowa mnie nie przekonuja...
Silnik 1.6 102 km, silnik 1.9 TDI 110 km.
Tutaj sa dane Szewczyka, bo zaraz bedziesz mi wmawial, ze taki Serwis w ogole nie istnieje: http://szewczyk.vw.pl/
Proponuje zadzwonic i sie zapytac ile mieli remontow silnikow po Castrolu.
KamilW pisze:bo do VW TDi lje sie specjalne oleje do niego desygnowane... i wtedy nie trzeba dokupywac oleju na stacji benzynowej... a tak apropos ile ci tego oleju wzial bo piszesz o jakis strasznych ilosciach? I potem ludzie psuja VW opinie bo leja niewlasciwy olej i jezdza do serwisow ze im olej bierze...
Wiem, ze do TDI leje sie inne oleje. Z mojego MK IV bylem bardzo zadowolony i nie dolewalem szalonych ilosci. Co 7 tys km, wchodzil mi 1 litr oleju, w silniku 1.4 z 2000 roku. Jezdzilem na Mobil 1 0 w 40.
Uwazam, ze mozna oszczedzac, ale na oleju nie.

KamilW pisze: bardzo sie ciesze twoim szczesciem... i byles tez zadowolony jak musiales stawac na kazdej stacji zeby musiec dolac oleju??? A co do tego oleju to spojrz uwaznie na zdjecie jest na samym szczycie napisane duza czcionka DUNLOP MOTOROILS!!! A do benzyn jest olej o innym skladzie... Pozdrawiam
Wiec, dolewalem oleju i nie za kazdym ... eruja ;)


[img]http://republika.pl/yeden/quattromale.jpg[/img]
[b][url]http://www.vwgolfv.pl[/url][/b]

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Re: olej

Post autor: guli » czw mar 16, 2006 14:48

dominik7 pisze:A uzywal moze ktos castrola 15W-40 Milenage.Chce go nalac ale nie wiem co to...A zwykly mineral Castrol za 60 zl jest dobry?
Ja używam i jestem zadowolony. Silniczek nie bierze oleju, odma nie zamarza za litrowe opakowanie w hurtowni płaciłem 2 tyg. temu 20,50.



Awatar użytkownika
Degelsegger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 23, 2006 23:38
Lokalizacja: Z Warszawy

Re: olej

Post autor: Degelsegger » czw mar 16, 2006 14:53

guli pisze:
dominik7 pisze:A uzywal moze ktos castrola 15W-40 Milenage.Chce go nalac ale nie wiem co to...A zwykly mineral Castrol za 60 zl jest dobry?
Ja używam i jestem zadowolony. Silniczek nie bierze oleju, odma nie zamarza za litrowe opakowanie w hurtowni płaciłem 2 tyg. temu 20,50.
Z tego co wiem, kazdy silnik musi brac nawet sladowe ilosci oleju.
Jezeli jest inaczej to szybciej sie zurzywaja podzespoly w silniku.
Generalnie wszyscy wypowiadaja sie zle na temat Castrola.
Dziwie, sie, ze pomimo to ludzie to leja.
Cena moze jest przystepna w zakupie, ale w pozniejszym ryzyku remontu silnika, to wychodzi sporo wiecej niz zaoszczedzone przy zakupie koszty :goof:


[img]http://republika.pl/yeden/quattromale.jpg[/img]
[b][url]http://www.vwgolfv.pl[/url][/b]

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

sprawa

Post autor: dominik7 » czw mar 16, 2006 21:17

Mobil leja rownie czesto jak i Castrol do Volkswagenow.Moze nawet czesciej.Skoro jest taki zly ten Castrol to czemu go leja do toyoty?Japonczycy sa perfekcyjni jesli chodzi o samochody,wiec watpie zeby byl taki zly.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości