[mkIII] Pasek klinowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

[mkIII] Pasek klinowy

Post autor: tomileszek » ndz sty 09, 2005 13:38

Witam. Mam pytanko odnosnie wymiany paska klinowego w Mk3. Nie wiem za bardzo czy sam dam rade, czy trzeba na cos zwrocic uwage przy wymianie.Dodam ze w malaczu sam wymienialem a golfika mam od niedawna.Jaki pasek kupic do golfa3 1.6 silnik 75KM, symbol silnika AEE. Ile moze kosztowac?Czy polecacei moze BOSCH-a?


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz sty 09, 2005 20:09

wydaje mi sie ze do 30zł juz kupisz pasek klinowy, najlepiej idz do motoryzacyjnego zapytaj ile kosztuje do twojego rodzaju silnika i bedziesz wiedział co do grosza...
co do wymiany to ona chyba nuie jest skąplikowana raczej, luzujesz śrube przy alternatorze , pszesuwasz go tak zeby muc zdjac pasek, zakładasz nowy, odciagasz alternator, dosć mocno napinajac pasek, przy tym trzeba troche siły, i zakręcasz mocno śrube zeby alternator sie nie cofnoł i nie poluzował paska. starego nie wyrzucaj tylko najlepiej woż ze sobą tam gdzie koło zapasowe, jak by ci sie zerwał to niema jazdy, a niezawsze pończochy są pod reką, pasek klinowy, niewiem jak jest w twoim silniku ale np w moim napędza też pąpe obiegu wodnego, bez chłodzenia raczej nie pojeżdzisz...
pozatym bez ładowania akku też nieradze.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » ndz sty 09, 2005 23:06

Kup BOSHA-chyba 12zł przełóż ale starego nie wyrzucaj tylko schowaj w bagażniku na wszelki wypadek bo stary wytarty pasek może się jeszcze przydać w trasie i pewnego dnia możesz być szczęśliwy że go nie wywliłeś!



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

Dzieki panowie

Post autor: tomileszek » pn sty 10, 2005 10:10

dzieki panowie za porade.U mnie chyba bedzie wiekszy problem poniewaz mam klime i wspomaganie. Jest jeden duzy pasek. Model silnika to AEE golf 1600 z maja 96.75KM


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 467 gości