Niemiecka firma NK Opinie? Wymiana sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jagom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 29, 2005 01:06
Lokalizacja: Warszawa

Niemiecka firma NK Opinie? Wymiana sprzęgła

Post autor: jagom » wt lut 28, 2006 12:27

Witam
Co sądzicie o niemieckiej firmie NK?
W szczególności o sprzęgłach tej firmy. Czy warto to kupić, bo ceny w miare aktrakcyjne. Miał ktoś jakieś doświadczenia, proszę o szybką odpowiedź .

Drugie pytanie. W jednym z warsztatów powiedziano mi że jak sie wymienia sprzeglo w moim golfie to lepiej wymienic całoś tzn razem z kołem dwumasowym czy to chwyt zeby wiecej wyrwac kaski czy naprawde tak jest. Jakie sa Wasze doswiadczenia i sugestie?

Pozdrowienia
Jagom
GOLF IV Variant 1.9 TDI 110 KM



Awatar użytkownika
Vanderlei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 18:18
Lokalizacja: Katowice (gdzieś obok)
Kontakt:

Post autor: Vanderlei » ndz mar 12, 2006 19:10

Koło wymienia sie tylko w przypadku 'przetarcia' tarczy, i gdy jest ono uszkodzone. Koło dwumasowe to spora kasa (najczesciej 2-3 krotnosc ceny kompletu samego sprzegla (tarczy,docisku i łożyska). NK sobie podaruj - ta firma to nie producent, a 'regenerator'. Skupują zuzyte elementy sprzęgłowe, i wymieniają elementy cierne na nowe. jeśli chodzi o tarcze, to niby ok - jak komuś nie rpzeszkadza mrowienie pod pedałem sprzęgła, lub całe życie korzystał z fiata 126p, gdzie 'ręcznie' przekładało się okładziny, to może być, - ale w autkach pow. 150 koni, nieraz z napędem na obie osie (duże przeciążenia przy starcie, itp.) sprzęgło musi być IDEALNE. inaczej osiągniesz efekt 'raka' - jedna tania część będzie niszczyła sąsiednie (np. źle wyważony docisk, lub słoneczko zregenerowane tak, że będzie minimalnie niewycentrowane spowoduje, ze poleci łożysko, itp, itd.) Biorąc pod uwagę nakład pracy potrzebny do demontażu napędu przy wymianie czegokolwiek w sprzęgle - polegaj raczej na cześciach lepszych marek (LuK, Sachs), inaczej odbije się to czkawką.


permanent Quattro...
all V.A.G. Group fanatic

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości