nowy obrotościomierz w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karpik05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 12:53
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

nowy obrotościomierz w mk2

Post autor: karpik05 » ndz mar 12, 2006 18:55

Chce założyc do mojego golfa obrotościomierz w miejsce zegara.Ewentualnie doczepić dodatkowo ale za bardzo nie wiem w którym miejscu.Przydałby sie tez jakis wskażnik poboru paliwa w danym momencie pracy silnika.Jaki rodzaj zegara użyć i jak go zamocować.Prosze o rady.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 12, 2006 19:03

najlepiej zrobisz jak kupisz orginalne zegary z obrotkiem... musisz tylko wiedziec czy masz na jedna czy dwie wtyczki i czy do predkosciomierza idzie ci linka... a co do podlaczenia to wpinasz wtyczki i smigasz, jesli chodzi o wskaznik poboru paliwa to jest on zamontowany w postaci czujnika podcisnienia z tylu licznika... ale zeby komp dzialal bedziesz potrzebowal manetki MFA i czujnikow temp oleju i powietrzxa... a schemat podlaczenia manetki MFA jest w dziale porady... koszt to ok 200-250 zl.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 12, 2006 19:28

ja tez chcialbym zalozyc obrotomierz.nie problem z kupnem zegara tylko gdzie podl.obrot. w ktorym miejscu w skrzyni licznik mam na linke :crazy:



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » ndz mar 12, 2006 19:55

[quote="piotr2"]ja tez chcialbym zalozyc obrotomierz.nie problem z kupnem zegara tylko gdzie podl.obrot. w ktorym miejscu w skrzyni licznik mam na linke :crazy:[/quote

Tak jak pisal kolega wczesniej. Musisz wiedziec, czy masz licznik na dwie kostki, czy na jedna. Wtedy, jak juz sie dowiesz, kupujesz odpowiednie zegary wyjmujesz stare wkladasz te kupione i juz cieszysz sie obrotomierzem ... ;) Jak bys mial jakiek konkretniesze pytania to smialo pytaj ;p


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » ndz mar 12, 2006 20:39

Dokladnie, sam tak robilem niedawno i wszystko dziala, ponoc w 99% wystarczy wymienic zegary i bez przerobek dziala. Zreszta w poradach wszystko jest napisane.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 12, 2006 20:49

porady czytalem i niema o montazu obrotomierza chyba ze zle szukalem.licznik mam na dwie kostki.ale czy do obrotomierza nie idzie linka?jak do licznika?mysle ze linka to zalatwia nie jakis modol czy cos takiego.a jak linka to gdzie ona idzie?



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » ndz mar 12, 2006 21:33

piotr2 pisze:porady czytalem i niema o montazu obrotomierza chyba ze zle szukalem.licznik mam na dwie kostki.ale czy do obrotomierza nie idzie linka?jak do licznika?mysle ze linka to zalatwia nie jakis modol czy cos takiego.a jak linka to gdzie ona idzie?
Do obrotka nie ma zadnej linki, wychwytuje on impulsy z cewki zaplonowej.
To jest link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252
Wszystko opisane co, jak i dlaczego i jak dobrac zegary.
Powdzenia przy wymianie :okej:



Awatar użytkownika
gregor_oe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 20, 2005 22:28
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Post autor: gregor_oe » pn mar 13, 2006 11:40

Siara pisze:
piotr2 pisze:porady czytalem i niema o montazu obrotomierza chyba ze zle szukalem.licznik mam na dwie kostki.ale czy do obrotomierza nie idzie linka?jak do licznika?mysle ze linka to zalatwia nie jakis modol czy cos takiego.a jak linka to gdzie ona idzie?
Do obrotka nie ma zadnej linki, wychwytuje on impulsy z cewki zaplonowej.
To jest link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252
Wszystko opisane co, jak i dlaczego i jak dobrac zegary.
Powdzenia przy wymianie :okej:
100% prawdy nie ma zadnej linki do obrotomierza podpinasz kostki i wszystko


pozdro
gregor
www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
karpik05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 12:53
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Post autor: karpik05 » wt mar 14, 2006 16:30

Siara pisze:Dokladnie, sam tak robilem niedawno i wszystko dziala, ponoc w 99% wystarczy wymienic zegary i bez przerobek dziala. Zreszta w poradach wszystko jest napisane.
czy dobrze rozumiem?
Mój golfik nigdy nie miał obrotomierza,a mam zamiar wstawic go zamiast zegara który jest obok licznika.Czy wyjmując zegar ,a w to miejsce wstawie obrotomierz to przy liczniku prędkości znajde kostke do obrotomierza.?.Nie zaglądałem czy coś takiego tam jest.
Jest to golf 90r.gl benzyna-



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 14, 2006 16:52

no obawiam sie ze nie... ta folia z tylu licznika byla inna dla kazdego typu wiec nie sadze zebys tam znalazl wtyczke... na szczescie sam obrotek jest latwo podlaczyc... ale panietaj zebys kupil go kompletnego. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » wt mar 14, 2006 16:57

karpik05 pisze:
Siara pisze:Dokladnie, sam tak robilem niedawno i wszystko dziala, ponoc w 99% wystarczy wymienic zegary i bez przerobek dziala. Zreszta w poradach wszystko jest napisane.
czy dobrze rozumiem?
Mój golfik nigdy nie miał obrotomierza,a mam zamiar wstawic go zamiast zegara który jest obok licznika.Czy wyjmując zegar ,a w to miejsce wstawie obrotomierz to przy liczniku prędkości znajde kostke do obrotomierza.?.Nie zaglądałem czy coś takiego tam jest.
Jest to golf 90r.gl benzyna-
Mowimy caly czas o wymianie calych zegarów, nie o zamontowaniu obrotka zamiast zegara, zreszta kto ci sprzeda sam obrotek, zawsze kupuje sie cale zegary. Przeczytaj link tam przeciez jest mowa caly czas o calych zegarach. Jak masz zegary na 2 wtyczki to kup na 2 wtyczki z obrotkiem ale z tym samym indeksem predkosci i wszystko bedzie dzialac :) Ja tak zrobilem i nie zaluje wydanych pieniedzy :)



Awatar użytkownika
karpik05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 12:53
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Post autor: karpik05 » wt mar 14, 2006 17:25

dzieki ci kolego za pomoc i wyjaśnienie.Przyznaje -troche się zakręciłem.
Masz odemnie duzy punkt za pomoc.---------zasłużenie,czytałem tamtego linka!
dzięki :pub:

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 16:30 ]
KamilW pisze:no obawiam sie ze nie... ta folia z tylu licznika byla inna dla kazdego typu wiec nie sadze zebys tam znalazl wtyczke... na szczescie sam obrotek jest latwo podlaczyc... ale panietaj zebys kupil go kompletnego. Pozdrawiam
DZIĘĘĘEEki za pomoc!! [-o<



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt mar 14, 2006 20:17

siara dzieki za linka zaraz wyruszam na lowy w szrotach za licznikiem,fajnie ze nie trzeba linki.za duzo jezdzilem motorem i stat te przekonanie :-"



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » wt mar 14, 2006 21:41

piotr2 pisze:siara dzieki za linka zaraz wyruszam na lowy w szrotach za licznikiem,fajnie ze nie trzeba linki.za duzo jezdzilem motorem i stat te przekonanie :-"
Jak na szrocie nie znajdziesz bo moze byc z tym problem, albo jak znajdziesz to nie odpowiednie, to szukaj na allegro (ja tak zrobilem) lub popytaj na forum, napewno ktos ma.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości