Bardzo wysokie obroty po odpaleniu silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

Bardzo wysokie obroty po odpaleniu silnika.

Post autor: mario901 » wt sty 19, 2010 22:27

Witam wszystkich! Od kilku dni mam następujący problem. Po odpaleniu zimnego silnika obroty są niestabilne po czym rosną do 3-5tys. Z tego co udało mi się zauważyć silnik krokowy wysuwa trzpień i reguluje w takim stopniu obrotami. Podmieniłem czujnik temperatury płynu (ten koło głowicy w trójniku), lecz bez zmian. Co może być odpowiedzialne za tak podniesione obroty silnika? Czujnik położenia przepustnicy? Uszkodzony jest silnik krokowy, czy tylko dostaje jakiś błędny sygnał? Problem takim sam na banzynie jak i na LPG. Silnik 1.8 ABS.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » wt sty 19, 2010 22:33

mario901 pisze:Uszkodzony jest silnik krokowy
Mhm, on steruje przepustnica i wyglada po prostu na to ze za bardzo ja otwiera przez co obroty tak strasznie rosna samoistnie.. czujnik temperatury na zimnym silniku nic nie ma do tych skoków obrotów
Ostatnio zmieniony wt sty 19, 2010 22:34 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: mario901 » wt sty 19, 2010 22:41

Tylko dziwi mnie to że krokowy ma taki zakres regulacji obrotów. Po zgaszesniu silnika gdy osiągnie 5tys obr. i ponownym włączeniu zapłonu pedał gazu powraca do swojego położenia. Co jeszcze wysyła sygnał do krokowego żeby podniósł obroty? Lambda ma na to jakiś wpływ na zimnym?



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » wt sty 19, 2010 22:50

mario901 pisze:Tylko dziwi mnie to że krokowy ma taki zakres regulacji obrotów.
Sytuacja, sytuacji nie rowna. On moze szaleć na rozne sposoby. U znajomego szalał w zakresie 800-1900 obrotów. U mnie kiedys podnosił obroty bardzo podobnie jak u Ciebie, ewentualnie mocno zasyfiona juz przepustnica ale to raczej pod 5 tys przez to by nie podbijalo.
Co jeszcze wysyła sygnał do krokowego żeby podniósł obroty?
Komputer ECU wysyła sygnal do krokowego zeby obroty byly wyzsze, na zimnym silniku. Spotkalem sie z sytuacja kiedy to była wina komputera.

Sonda? emmm raczej nie.. palilby Ci wiecej, sporo wiecej, zreszta szukaj osadu na wydechu i obserwuj kopcenie. Ale przez to tez nie podbijało by do 5 tys, tylko by falowaly w jakims nieduzym zakresie.
Ostatnio zmieniony wt sty 19, 2010 22:57 przez Vii, łącznie zmieniany 4 razy.



mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: mario901 » wt sty 19, 2010 23:07

Przed tą sytuacją miał obroty na jałowym ok 1100 nawet jak sie nagrzał. Dwa dni przed wymieniłem termostat ale chyba to nie ma nic wspólnego z usterką...w wolnej chwili rozbiorę cały monowtrysk i wyczyszcze dokładnie przepustnicę i krokowy.



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » śr sty 20, 2010 00:38

mario901, moze sie przepustnica zabrudzila, przestawila, u mnie obroty przy niefachowo wyregulowanej przepustnicy potrafily leciec do 3,5tys, zle skontrowalem srubke reg... ja bym odpuscil silnik krokowy, sprobuj go odlaczyc jak tak rosna.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: mario901 » śr sty 20, 2010 01:12

d.milas, spróbuje umyć przepustnicę, ostatnio zauważyłem sporo oleju z odmy w dolocie, więc może faktycznie sie jakoś rozkalibrowała...tylko to tak z dnia na dzień się stało. Rano gdy odpaliłem od razu mi wskoczył na obroty, poprzedniego dnia przed skonczeniem jazdy raz sam dobił do 5tys ale zgasiłem, odpaliłem i było OK. Silnik wtedy był ciepły. :grrr:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sty 20, 2010 02:29

Ja miałem taką samą sytułację u mnie wysiadł silniczek krokowy - spróbuj zrestartowac komputer


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: mario901 » śr sty 20, 2010 20:16

Odłanczałem aku, jednak nic to nie dało, chciałem podłączyć Vaga ale niestety brak komunikacji. Mam OBD I



adzio123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 20, 2010 20:17
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: adzio123 » śr sty 20, 2010 20:43

witam wszystkich! otoz mam nastepujacy problem, poniewaz od kilku dni a dokladnie od niedzieli zauwazylem ze samochod sam gazuje niema regularnych obrotow skacza od tysiaca do dwoch tysiecy obrotów oczywiscie same bez zadnej reakcjii jak jest silnik zimny natomiast jak troche pojezdze i samochod sie nagrzeje to obroty skacza nie znacznie od 1000 obrotow do 1200. zauwazylem takze dzisiaj ze ubylo mi płynu chlodniczego i to dosyc sporo! przygladałem sie dymowi jaki wylatuje z rury wydechowej jest bialy i niema zadnego wycieku z rury wydechowej. czy to mozliwe zeby do silnia dostawalo sie lewe powietrze??? i tak by sie zachowywał???? golf III 1.6 kat AEE z gory wielkie dzieki :grin:



mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: mario901 » ndz sty 24, 2010 16:34

Mam jeszcze pytanie. Dokąd idzie to podciśnienie wychodzące z przepustynicy zaznaczone na zdjęciu, ponieważ u mnie jest ono zaślepione i jaką pełni rolę? Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości