CZUJNIK OTWARCIA KLAPY,MASKI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » sob lis 15, 2008 13:20

magk pisze:kombinowałem z wszystkim żarówka dobra i dalej żadnego efektu
napisz co robiłeś dokładnie bo słowo kombinowałem to mało znaczy dla mechanika. :crazy:

Pokombinować to można pod spudniczką dziewczyny. :grin:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
magk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:38
Lokalizacja: PRUDNIK
Kontakt:

Post autor: magk » sob lis 15, 2008 13:29

sprawdziłem przedewszystkim lampke w bagażniku dziwne bo na dwóch kablach do lampki
jest napięcie czujnik w klapie musi być dobrybo jak wyłącze bezpiecznik z podswietlenia wnętrza to jest wszystko ok dziwne czyżby oswietlenie bagażnika robiło mi jakieś zwarcie czy co nie mam pojęcia


magk

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » sob lis 15, 2008 19:40

magk pisze:sprawdziłem przedewszystkim lampke w bagażniku dziwne bo na dwóch kablach do lampki
jest napięcie
Na jednym ma być stały plus a na drugim ma się pojawiać masa po otwarciu bagażmika.
Typowe zwarcie.

[ Dodano: 15 Lis 2008 18:51 ]
Po pierwsze sprawdż przewody w rękawie pomiędzy nadwoziem, a tylną klapą po lewej stronie czy nie popękały i czy nie robi się właśnie tam zwarcie.
Po drugie zdejmij wewnętrzny boczek z lewego słupka "C" i sprawdć kostki które są pod nim.
Jest tam takie nieszczęśliwe rozwiązanie że nad nimi idzie wężyk do spryskiwacza tylnej szyby, a na dodatek jest on tam łączony i może kapie z tego łączenia prosto na kostki i dlatego jest zwarcie.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
mscirocco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob paź 10, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszczyny/k.Rybnika

Post autor: mscirocco » pn gru 14, 2009 09:07

Panowie ja równiez mam problem czujnik maski jest tzn ta wtyczka ale niema tego gniazda gdzie powinno sie znajdowac nad chłodnicą,gdie owy czujnik zakupic tzn to gniazo?


Jestem tutaj nowy tak więc troche wyrozumiałości :)

pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » wt sty 19, 2010 14:59

Witam
Panowie może wie ktoś gdzie idzie przewód sygnałowy z krańcówki maski silnika w wersji z modułem komfortu z jedną wtyczką??
Niestety do modułu komfortu on niedochodzi, a napewno mam taką krańcówkę pod maską silnika.

PS
Nie chciałbym ciągnąć dodatkowego przewodu do komory silnika żeby pobrać z tej krańcówki sygnał do alarmu...

Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Tekiera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:54
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Tekiera » czw sty 21, 2010 18:05

podłączam się do tematu ostatni naprawiłem tylni mikrowyłacznik w klapie bagażnika i świeci na desce że jest klapa otwarta a do klapy silnika po odpięciu wtyczki nie ma napięci na wtyczce. a i jeszcze nie pokazuje że są otwarte jaki kolwiek drzwi a światełko w środku sie zaświeca i brzęczek działa co to może być?? i posiadam pełny FIS i wersja Higline


Moja Bora!!
___________
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265229

szewcu75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 11:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: szewcu75 » sob maja 01, 2010 15:45

mscirocco, Mam luzem mikrowłącznik przy zamku maski w mk4 i nie wiem jak go przyczepić do zamka aby dzialał. Dodam że mikrostyk jest OK, tzn jak wcisnę palcem i zamknę z pilota auto to raz mrugną kierunki i za chwilę włącza się alarm (klaskon).



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz maja 02, 2010 08:51


Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się że wersja tzw. 1/2 nie informuje o otwartej masce.
Niech to potwierdzi najlepiej jakiś posiadacz takiej wersji FIS 1/2
No i to też najbardziej by mi pomogło, dlatego pytałem jak to jest u innych. Kolega Oli napisał, że u niego jest informacja, ale nie wiemy czy to pełny fis czy "połówka"?[/quote]

ja mam 1/2 fis takie cos dokladnie:

Obrazek

i wyskakuje mi komunikat i dziwek jak otworze bagaznik, ale jak maske z przodu to nie, moze cos mam w niej zwalone ( mikro np)


zrobilem fote takie cos dokladnie mi wyswietla jak otwieram bagaznik:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 08:58 przez bambi001, łącznie zmieniany 3 razy.



wooytek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 03, 2009 02:20
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

1/2 fis sygnalizacja otwarcia maski

Post autor: wooytek6 » sob cze 12, 2010 21:12

mariusz75 pisze: Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się że wersja tzw. 1/2 nie informuje o otwartej masce.
Niech to potwierdzi najlepiej jakiś posiadacz takiej wersji FIS 1/2

Witam

Tez mam problem z ustaleniem czy tzw. 1/2 fis sygnalizuje otwarta maskę silnika czy też nie.
Mikrostyk mam i w vag sprawdziłem za radą mariusza75 i styk działa.

Czy istnieje taka możliwość, że w 1/2 fis sygnalizuje otwartą maskę tak jak to robi w przypadku tylnej klapy i drzwi ?



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » sob cze 12, 2010 23:02

kolego a jak ci 1/2 fis sygnalizuje otwarcie rdzwi ?? bo mi np nie sygnalizuje:(



wooytek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 03, 2009 02:20
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: wooytek6 » sob cze 12, 2010 23:11

bambi001 pisze:kolego a jak ci 1/2 fis sygnalizuje otwarcie rdzwi ?? bo mi np nie sygnalizuje:(
U mnie sygnalizacja jest poprzez kontrolke nad fisem (kontrolka wyglada tak: otwarte drzwi auta widok z góry) oraz napis lewe lub prawe drzwi otwarte przy włączonym zapłonie ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości