[mk3]Czujnik poł. wału-jakie wartości i czym zmierzyć

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

[mk3]Czujnik poł. wału-jakie wartości i czym zmierzyć

Post autor: briano » wt cze 07, 2005 18:24

Jak sprawdzić czujnik położenia wału? czym go się mierzy i jakie wartości powinien sprawny pokazywać? Może ktoś ma jakieś info na ten temat? wogóle potrzebuje jak najwięcej info w tym temacie.
A i jak to rozumieć?? "00515 P0340 Czujnik pozycji wału krzywkowego (czujnik efektu hali) – brak sygnału (G40) : sprawdź CPM, jeśli OK., wymień dystrybutor "



Awatar użytkownika
jackazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 25, 2005 01:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jackazz » sob paź 22, 2005 12:24

Mam podobne pytanie, co kolega. Komuter pokazał mi także brak sygnału z tego czujnika. Jeszcze jedno za ile taki czujnik mogę kupić i jak go wymienić. Pozdrawiam



Łukasz Popiela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 18:19
Lokalizacja: Łukowica
Kontakt:

Post autor: Łukasz Popiela » pn wrz 07, 2009 18:53

jackazz pisze:Mam podobne pytanie, co kolega. Komuter pokazał mi także brak sygnału z tego czujnika. Jeszcze jedno za ile taki czujnik mogę kupić i jak go wymienić. Pozdrawiam


cena takiego czujnika w serwisie to 730zł. Zamiennik w sklepie juz od 160 zł



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn wrz 07, 2009 19:40

jackazz pisze:Mam podobne pytanie, co kolega. Komuter pokazał mi także brak sygnału z tego czujnika. Jeszcze jedno za ile taki czujnik mogę kupić i jak go wymienić. Pozdrawiam
Ludzie, G40 to nie czujnik położenia wału ale wałka rozrządu - znajduje się w aparacie zapłonowym i nie wypisujcie, że :
Łukasz Popiela pisze: cena takiego czujnika w serwisie to 730zł. Zamiennik w sklepie juz od 160 zł
160zł to chyba oryginał Boscha kosztuje w serwisie, zamienniki są po ok.60zł ale polecam oryginał Boscha.
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 19:44 przez zodiak, łącznie zmieniany 3 razy.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Tomasz Mk 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 15:19
Lokalizacja: Łódź

AGG

Post autor: Tomasz Mk 1 » pn wrz 07, 2009 23:59

Koledzy tzn. w aparacie są dwa czujniki ???Czujnik HALLA odpowiedzialny za zbieranie impulsów do sterownia i czujnik położenia wałka rozrządu?
Aparat mam sprawny na 100% a przy 5200 obr/min w MkIII silnik AGG odcina mi zapłon !!!
Jeszcze do tego nie doszedłem ale rozgryzę drania!!! tester meldował mi uszkodzony czujnik położenia wałka


TomKarlo Mk1

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt wrz 08, 2009 07:08

W aparacie zapłonowym jest jeden czujnik Halla (G40). Większość silników benzynowych w mk3 bazuje tylko na nim ( i to on odpowiada za zapłon). Są też nieliczne silniki, które bazują na czujniku wału (G28) a czujnik w aparacie służy jedynie do identyfikacji cylindrów.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Łukasz Popiela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 18:19
Lokalizacja: Łukowica
Kontakt:

Post autor: Łukasz Popiela » sob sty 16, 2010 22:31

zodiak pisze:160zł to chyba oryginał Boscha kosztuje w serwisie, zamienniki są po ok.60zł ale polecam oryginał Boscha.
A to sorry, myślałem że chodzi o położenie wału bo ja do swojego właśnie kupywałem i takie ceny były.



krys-tian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 08, 2009 22:06
Lokalizacja: Wielkopolskie / Jarocin
Kontakt:

Post autor: krys-tian » sob sty 16, 2010 23:58

Odczyty robiles na chodzacym czy zgaszonym silniku?

Ja w swoim 1.8 ABS jak robilem na zgaszonym to zglaszal komputer silnika blad czujnika halla
tzn ten typ tak ma, dopiero po odpaleniu auta blad sie sam kasuje po chyba 50-ciu obrotach.

a tak wogole dlaczego chcesz mierzyc ten czujnik - auto nie odpala??
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 23:58 przez krys-tian, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 84 gości