niedzialajacy stop

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

niedzialajacy stop

Post autor: wrobel01 » sob sty 16, 2010 18:03

Witam,
Dzis odebralem swoja dwojeczke od mechanika po generalnym remoncie ;)
Jak tylko ja odebralem to poganlem do garazu zamontowac nowe lampym,kierunkowskazy i elementy chromowane wnetrza.
Lampy tylne stare (hella dark -na sprzedaz mam :D:P)byly ok i wszystko dzialalo,wymienilem jedna lampe i postanowilem sprawdzic jak swieci.Ku mojemu zdziwieniu okazalo sie,ze nie dziala swiatlo stop w nowej lampie,a w starej swieci normalnie.Wymienilem druga lampe stara tez na nowa i w obu nic-wszystko dziala oprocz swiatel stopu :o :blush: .Zarowki inne wkladalem,kable ogladalem ,wszystkie podlaczenie i nic...Chcialem zobaczyc bezpieczniki ale nie wiem gdzie sie one w golfie znajduja.Ktos kiedys mi mowil,ze gdzies pod kierownica ale szukalem i nigdzie nic nie moglem znalezc .Co do bezpiecznika to tez watpie ,ze to on ,poniewaz w starewj dzialalo a w nowej lampie juz stop nie dziala(jak mialem zalozone jedna taka i jedna taka lampe).Po podlaczeniu z powrotem starych lamp dalej stop niedziala.Prosil bym o pomoc,bo mi koncza sie pomysly a moze ktos mial podobny przypadek?
____________
Do modow - szukalem podobnego tematu na forum ale nie znalazlem,jesli jednak tak owy istnieje i jest w nim wyjasniony tak owy problem to prosze o przeslanie mi linku do niego. :bigok:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 16, 2010 18:19

wrobel01, bezpieczniki są w półce po stronie kierowcy,zamknięte plastikową klapką,sprawdz je najpierw :bajer: Jak masz auto z do 88 to nr.2,jak młodsze to nr.20 :bajer:
wrobel01 pisze:Do modow - szukalem podobnego tematu na forum ale nie znalazlem,jesli jednak tak owy istnieje i jest w nim wyjasniony tak owy problem to prosze o przeslanie mi linku do niego.
Taa... :bajer:



Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

Post autor: wrobel01 » sob sty 16, 2010 18:23

bongo, dzieki ;)
sprawdze bezpieczniki ,ale jaka moze byc jeszcze inna przyczyna?
Wole robic to samemu poniewaz u mnie w miescie nie ma ani jednego dobrego elektryka,a Ci co sa to z reguly malo sie znaja,cos zespuja zeby naprawic cos innego i licza sobie za to kupe kasy - za wymiane zarowek w zegarach jeden chcial ode mnie 60zl + moje zarowki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 16, 2010 18:27

wrobel01 pisze:sprawdze bezpieczniki ,ale jaka moze byc jeszcze inna przyczyna?
Najpierw sprawdź bezpieczniki...



Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

Post autor: wrobel01 » sob sty 16, 2010 18:37

a jeszcze jedno: obie lampy maja rozne bezpieczniki? Poniewaz tak jak juz wspomnailem jak mialem jedna lampe stara a druga nowa to w starej stop swiecil. :? :crazy: :blush:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 16, 2010 18:41

Bezpiecznik jest jeden.
wrobel01 pisze:Po podlaczeniu z powrotem starych lamp dalej stop niedziala
Sprawdź bezpiecznik. Jeżeli na starych lampach jest wsio ok a na nowych nie (strzela bezpiecznik, lub stopy nie świecą) to przyczyny problemu trzeba szukać w lampach.
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 18:42 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » sob sty 16, 2010 18:42

wrobel01 pisze:druga nowa
to co to za lampy ??przyczyna tkwi w nich, bo jak pisałeś na starych wszytko działa



Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

Post autor: wrobel01 » sob sty 16, 2010 18:46

Przemo440, dzialalo , jak podlaczylem teraz z powrotem jedna stara to tez juz niedzialal stop... http://www.allegro.pl/item859326492_vw_ ... black.html



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob sty 16, 2010 18:58

Jeśli Kolega posiada prostownik do ładowania akumulatora, a jeszcze gdy ma on amperomierz - proponuję posprawdzać te lampy "na kolanach" w garażu, nie wmontowane w auto. gdy wszystko jest w porządku - dopiero montować.
Możliwe też jest pogięcie pinów we wtyku lamp tym z auta - przy wkładaniu nieoryginalnych podróbek/zamienników może się tak zdarzyć.
Masa lampy to pin do którego z auta przychodzi brązowy, a STOP to czarno-czerwony.
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 19:02 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości