Dziwny dzwięk po przekręceniu kluczyka...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alladyn`
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 01, 2009 23:05
Lokalizacja: Bieruń

Dziwny dzwięk po przekręceniu kluczyka...

Post autor: Alladyn` » sob sty 16, 2010 16:06

Witam,
Chciałbym się poradzić w pewnej sprawie dotyczącej pewnego dziwnego odgłosu który słyszę po przekręceniu stacyjki w momencie gaśnięcia wszystkich kontrolek, dźwięk ten przypomina tykanie (trrrr) wcześniej nie było żadnych objawów samochód mam od niedawna i nie mam pojęcia w czym problem auto pali bez problemu choć po wystąpieniu tego dźwięku jakby praca silnika słyszana ze środka auta była głośniejsza i nie wiem czy czy jakiś element układu wydechowego nie dotykał podwozia.
Golf IV 1.9 101ps silnik AXR
Dodam że na forum jestem nowy i nie znalazłem podobnego przypadku proszę doświadczonych użytkowników o radę . dzięki

Na dzień dzisiejszy nie mam dostępu do VAGa, czekam na przesyłkę, a dźwięk wydobywa się z przodu deski rozdzielczej a czy z liczników to nie bardzo ale mogę się mylić a jakieś sugestie
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 16:44 przez Alladyn`, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob sty 16, 2010 16:13

Akurat wydech i jego rury - nie mają nic wspólnego z tykaniem gdy auto nie jest odpalone :bajer: Podepnij pod VAG-a i powiedz co wyskoczyło ... mam pewną teorię na ten temat ,ale chcę się upewnić by głupstwa nie palnąć na forum.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob sty 16, 2010 16:37

Sprawdź czy ten dźwięk nie wydobywa się czasem z liczników...



Awatar użytkownika
leykonrad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 05, 2008 02:19
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: leykonrad » sob sty 16, 2010 16:46

Czy ten dźwięk trwa około 3-4s i ma miejsce jeszcze przed odpaleniem silnika? Mam podobnie u siebie i też jestem ciekaw co to. Jak go kupiłem to już był ten dźwięk.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 16, 2010 16:53

To na pewno spod maski te dźwięki ?? Może zegary tak jak Jazz_Blue pisze...albo Climatronic też lubi takie dźwięki wydawać...ale te by nie miały nic wspólnego z pracą silnika.
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 16:54 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob sty 16, 2010 16:53

Kolego odpisuj normanie kolejnym postem a nie edytuj pierwszego posta, bo nikt nie będzie widział czy odpisałeś...



Alladyn`
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 01, 2009 23:05
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Alladyn` » sob sty 16, 2010 17:00

ok, ten dźwięk trwa tyle ile świeci się kontrolka świec, w aucie nie mam climatronika i moje podejrzenia były iż to jakiś przekaźnik (takie odgłosy miałem w poprzednim aucie i był padnięty przekaźnik świec żarowych), ale tu jest więcej elektroniki i tu jest problem... :bajer:



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » ndz sty 17, 2010 23:56

Własnie mi po przekręceniu kluczyka na zapłon (bez odpalania ) tez dochodzi z zegarów takie tyrkotanie jakby sie cos tam uruchamiało... i jak wyłaczam silnik to tak samo jest...



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » pn sty 18, 2010 13:09

a zwróć uwagę na to, czy odgłos nie trwa do momentu, kiedy wskazówka poziomu paliwa się nie zatrzyma... Ja w swoim autku niedawno to zauważyłem.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn sty 18, 2010 13:37

zq_lbn pisze:a zwróć uwagę na to, czy odgłos nie trwa do momentu, kiedy wskazówka poziomu paliwa się nie zatrzyma... Ja w swoim autku niedawno to zauważyłem.
To miałem właśnie na myśli pisząc o dźwięku z zegarów :bajer: Według mnie to normalne, jeśli to to.



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » pn sty 18, 2010 17:49

to trwa dosłownie sekunde a mam pół baku wachy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 18, 2010 20:02

Ja mam teraz zalane pod korek...wskazówka od zupy też nie wydaje u mnie żadnych dźwięków. Jak robię testy zegarów VAGiem to też cisza...Nie wiem co tam u Was może wydawać dźwięki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości