nie golf a A3 pomocy ze sprzęgłem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RobertGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Warszawa

nie golf a A3 pomocy ze sprzęgłem

Post autor: RobertGTI » pt sty 15, 2010 19:00

Witam kolegów, jako że niestety pożegnałem golfa, ale zakupilem bliźniacze a3, silnik 2.0tdi symbol BKD i skrzynia 6b. W temacie dałem MK5 bo takie same silniki i skrzynie :)

No więc sprawa wygląda tak, dałem do wymiany sprzęgła, jest nowy komplet sachs, tarcza docisk, dwumas również sachs i nowe łożysko wysprzeglnik. odpowietrzane kilka razy.
Objawy, jak wbije 1 lub R to już nie mogę wyjąć, podczas zmian biegów natomiast czuje jak by coś trzymało pedał sprzęgła, puszczam noge ze sprzegła a pedał nie odbija odrazu tylko powoli...

Pomocy, odstawiałem do warsztatu już cztery razy :evil:

Znalazłem kolege który miał podobny problem:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c793104c4d

Ale proszę o wasze uwagi, czy naprawde możliwe żeby u mnie też odwrotnie założyli tarczę ?
Na logike jeśli założą tarcze dłuższą stroną tuleji w strone łożyska to może ona się w nie wciskać podczas wysprzęglania i z tąd te problemy ? jednak z drugiej strony wtedy nie mógł bym chyba wogółe biegów wkładać ?
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 19:00 przez RobertGTI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Balti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 26, 2009 14:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Balti » pt sty 15, 2010 19:12

nieskromnie mówiąc, miałem identyczne objawy w moim poprzednim autku... tarcza sprzęgła założona złą stroną :grrr:


VAG maniak :)

Awatar użytkownika
RobertGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertGTI » pt sty 15, 2010 20:08

myśl że mogli mi odwrotnie założyć tarczę poprostu mnie wkur***
co za cepy...

Czy ktoś jeszcze miał podobne objawy ? cos o tym wie ?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » pt sty 15, 2010 22:02

Wiecie co panowie nie moge pojac tego druga osoba pisze ze ma problem ze sprzeglem i to w dodatku nowym sprzeglem bo nie rozumiem tych pseudo mechanikow zeby zalozyc tarcze odwrotnie jak jest na niej napisane jak byk albo do skrzyni albo do kola dwa slowa po angielsku lub niemiecku.Na waszym miejscu poprosil bym o zwrot kasy za wymiane.Ciekawe jak beda montowac nowe dociski ktore maja samoregulator bo sciagacz kosztuje 700pln. Moze zrezygnuja z wymiany sprzegiel??? Paranoja jakas.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 289 gości