Nadmierne parowanie szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gwb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 14, 2008 02:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gwb » pt sty 01, 2010 09:35

Wyjalem wczoraj filtr kabinowy i mialem dostep do tej klapki i oczywiscie nie chodzi przy wlaczaniu obiegu zamknietego. Teraz pytanie mam takie czy da rade ja rozruszac zeby byl na stale obieg otwarty?? W jakim polozeniu ona powinna byc przy otwartym bo u mnie jest tak jakos po skosie?? I jak to najlepiej zrobic zeby jej nie polamac??



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pt sty 01, 2010 11:38

gwb pisze:czy da rade ja rozruszac zeby byl na stale obieg otwarty?? W jakim polozeniu ona powinna byc przy otwartym bo u mnie jest tak jakos po skosie?? I jak to najlepiej zrobic zeby jej nie polamac??
Można całkiem wyjąć górną klapkę dolna musi być opuszczona na dół i wtedy będziesz miał cały czas obieg otwarty (świeżego powietrza).



gwb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 14, 2008 02:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gwb » pt sty 01, 2010 19:46

Jazz_Blue pisze:
gwb pisze:czy da rade ja rozruszac zeby byl na stale obieg otwarty?? W jakim polozeniu ona powinna byc przy otwartym bo u mnie jest tak jakos po skosie?? I jak to najlepiej zrobic zeby jej nie polamac??
Można całkiem wyjąć górną klapkę dolna musi być opuszczona na dół i wtedy będziesz miał cały czas obieg otwarty (świeżego powietrza).
Ale rozumiem ze robie to od gory czyli tam pod filtrem czy od dolu za schowkiem tez musze??



kolco11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 14, 2008 11:10
Lokalizacja: police
Kontakt:

Post autor: kolco11 » sob sty 02, 2010 10:35

jeżeli masz klapke zablokowaną to przyczyną tego jest silniczek v71 miałem to samo ,trzeba odkrecic schowek wykrecic silniczek i albo uda ci sie go naprawic lub wymienic na nowy -uzywany ja kupiłem od anglika tylko ramionka pozamieniałem i działa bez problemu



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » wt sty 05, 2010 18:56

U mnie klapka jest non stop w takiej pozycji !!

Obrazek

Otwarty czy zamknięty obieg ??


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

smena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:55
Lokalizacja: Chełm

Post autor: smena » pt sty 08, 2010 12:16

Ktoś napisał że pozycja tej górnej klapki powinna być w pionie ,ale u mnie jest na 45 stopni tak jak u DAWCY NEREK. Próbowałem ją podciągnąć trochę do góry , ale ruszyła się tylko trochę i dalej nie idzie . Szyba przednia tak nie paruje , ale tylne mocno.
Proszę o pomoc.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » czw sty 14, 2010 11:03

Panowie, mnie też parują szybki, szczególnie tył jest totalnie we mgle :( Przeczytałem wszystko na temat parowania. Jednak mam jeszcze jedno pytanie. Otóż jak jade autem i nie mam włączonej klimy, czy też econ to coś mi tam z prawej strony cyka za schowkiem. Nie wiem co to. Tak jakby sie coś zamykało lub otwierało. O co chodzi? To jest 1sze moje auto z klimatronikiem stąd pytania.



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » czw sty 14, 2010 11:31

Toledziak pisze:Panowie, mnie też parują szybki, szczególnie tył jest totalnie we mgle :( Przeczytałem wszystko na temat parowania. Jednak mam jeszcze jedno pytanie. Otóż jak jade autem i nie mam włączonej klimy, czy też econ to coś mi tam z prawej strony cyka za schowkiem. Nie wiem co to. Tak jakby sie coś zamykało lub otwierało. O co chodzi? To jest 1sze moje auto z klimatronikiem stąd pytania.
To cykanie to jest właśnie silniczek V71 który próbuje osiągnąć swoją skrajną pozycję.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sty 14, 2010 11:47

Dawca_Nerek pisze:Otwarty czy zamknięty obieg ??
Przy otwartym klapka jest w pionie.
Ja nie mam u siebie chwilowo V71 i klapka lata luźno...doraźnie mam ją usztywnianą drutem tak żeby obieg był cały czas otwarty.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » czw sty 14, 2010 16:41

kompan, spoko, tak własnie myślałem,że to może być tylko ten silniczek. Zrobiłem autodiagnozę i wyszedł błąd silniczka. Skasowałem go, zobacze jak się będzie zachowywać po jakimś czasie. Jak dalej wyjdzie błąd, to na wiosnę go rozbiorę i naprawię, teraz jest za zimno na dłubanie w garażu (nie ogrzewany), a i plastik jest mniej elastyczny.



smena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:55
Lokalizacja: Chełm

Post autor: smena » czw sty 14, 2010 18:19

Czy jest jakiś sposób żeby ustawić klapkę do pionu bez wyjmowania silniczka ?



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » czw sty 14, 2010 20:24

smena pisze:Czy jest jakiś sposób żeby ustawić klapkę do pionu bez wyjmowania silniczka ?
właśnie, bo to niechce ruszyć sie do góry :grrr: pewine mocniej to się połamie :crazy:


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pt sty 15, 2010 12:00

smena pisze:Czy jest jakiś sposób żeby ustawić klapkę do pionu bez wyjmowania silniczka ?
Niestety nie, bo klapka podłączona jest do silniczka, a jak silniczek się zaciął to nie puści (może jakby użył siły by puscił, ale wtedy można uszkodzić klapkę).

Ewentualnie można ściągnąć schowek (to nie dużo roboty - ok. 10min). I odłączyć cięgno silniczka od klapki, bez wymontowywania silniczka.

[ Dodano: 15 Sty 2010 11:08 ]
Toledziak, Jeśli u Ciebie klapka stoi pionowo i działa poprawnie, a silniczek cyka pomimo tego to zrób przywrócenie ustawień fabrycznych. Wtedy powinien przestać cykać. Tu jest opis:

"1)Wykonaj "test", klapy i nawiewy będą sobie chodzić,po chwili kliknij next.
2)Wejdź w Basic Settings (04), blok 001 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera
3)Potem zrób [Adaptację -10] -> Chanel 00 [Test] -> [Save] (czyli przywróć ustawienia fabryczne)

Pamiętaj, żeby najpierw pokasować wszystkie błędy ,do testu tylko zapłon,po teście pojawi się błąd niewłączonej sprężarki(silnik stoi),też go skasuj".


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pt sty 15, 2010 12:42

A to mam Vagiem zrobić ten test? Jak tak to kicha,bo go nie mam :( Co do klapki to nie wiem jak jest, bo nie zaglądałem. Zrobiłem autodiagnozę i wyszedł błąd silniczka, skasowałem i zobaczymy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 403 gości