Wciąż nie dogrzany silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Wciąż nie dogrzany silnik

Post autor: zerohour » pt sty 15, 2010 09:21

Witam , mam problem z Golfikiem . Od początku jak go miałem nie działał wskaźnik temperatury , czasami tylko się podnosi idzie nawet na 3/4 skali ale to już musi być porządnie nagrzane auto . Wymieniłem czujniki temperatury (czarny i niebieski) ale od zawsze Golfik miał problem z spalaniem na PB tzn palił około 14 litrów , wymieniona była sonda lambda wszystko sprawdzane . W październiku założyłem gaz , jak temperatura była dodatnia palił około 8-10 litrów . Teraz przy tych mrozach spala nawet i 13 litrów wydaje mi się , że za dużo . Jeżdżę nim codziennie do pracy mam około 5 km , przez ten czas nie zaczyna mi nawet lecieć letnie powietrze z nawiewu , w sumie się nie dziwie mały przebieg plus mróz , ale wczoraj jechałem 15 km w jedną stronę i dopiero przed domem zaczęło lecieć mi letnie powietrze . Czy te wysokie spalanie i brak ciepłego powietrza są objawami zepsutego termostatu ?


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pt sty 15, 2010 09:27

IMHO to spalanie jest wynikiem tak krótkich tras. Mój RP też sie nie nagrzewa (do pracy mam ze 4 km) i niestety ale pali sporo.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
MARIUSZ45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lis 26, 2009 16:11
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: MARIUSZ45 » pt sty 15, 2010 09:30

Termostat sprawdziłeś???????????????

[ Dodano: 15 Sty 2010 08:32 ]
Na gazie auto nagrzewa się bardzo szybko,a palić powinien w granicach 8-9 litrów na sto.pozdr

[ Dodano: 15 Sty 2010 08:33 ]
[. Czy te wysokie spalanie i brak ciepłego powietrza są objawami zepsutego termostatu ?[/quote]
Tak



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pt sty 15, 2010 10:14

nie zawsze musi byc to wina termostatu


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pt sty 15, 2010 10:19

mazio_leczna pisze:nie zawsze musi byc to wina termostatu
A czego jeszcze prosze wytłumacz ;)



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pt sty 15, 2010 10:23

jesli czesto bawimy sie suwakiem cieple zimne lub tym od wyboru nadmuchu, to jest tak ze klapki sie nie domykaja spada linka z pancerza i tzreba rozbierac pol auta zeby sie z tym pobawic a w taki mroz nie radze nie dawno to robilem duzo czasu to pochlonelo zanim zorientowalem sie ze to to glupie pancerze i po ogrzewaniu albo bedzie ogrzewanie w pol letnie, co do ogrzewania jeszcze to moze byc silnik dmuchawy sie odpina z zaczepow i gotowe ogrzewanie letnie


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pt sty 15, 2010 10:31

mazio_leczna pisze:jesli czesto bawimy sie suwakiem cieple zimne lub tym od wyboru nadmuchu, to jest tak ze klapki sie nie domykaja spada linka z pancerza i tzreba rozbierac pol auta zeby sie z tym pobawic a w taki mroz nie radze nie dawno to robilem duzo czasu to pochlonelo zanim zorientowalem sie ze to to glupie pancerze i po ogrzewaniu albo bedzie ogrzewanie w pol letnie, co do ogrzewania jeszcze to moze byc silnik dmuchawy sie odpina z zaczepow i gotowe ogrzewanie letnie
No wiadomo, ale nie ma co od razu dopuszczać takich opcji, bo to nie sa opcje ktore zdarzaja sie rownie czesto i gesto jak otwarte termostaty, poniosla Cie troche wyobraznia. Zreszta w/w linki nie mialyby nic do wysokiego spalania jak kolega napisał w pierwszym poscie swoim w ktorym opisał problem. Jak termostat cały czas otwarty w te mrozy to no coz mozna przejechać 50 KM na trasie a ogrzewania i tak nie bedzie, ewentualnie zimno - letnie powietrze no i samochod tez bedzie chlał :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 10:32 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » pt sty 15, 2010 10:57

Dzięki serdeczne za odpowiedzi , także wymieniam termostat .
Z tymi cięgnami/pancerzami też będę się bawił bo nie mam np. nawiewu na nogi ... .
Ale tak czy siak auto się nie dogrzewa , nawet w dłuższych trasach . A najlepsze jest to , że jak już na postoju wskazówka pójdzie w górę to tylko kiedy ruszę spada w dół ... .

Proszę o nie zamykanie tematu , po wymianie termostatu napiszę czy to coś dało ku potomnym :bigok:

serdeczne pozdrowienia


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pt sty 15, 2010 11:04

zerohour pisze:A najlepsze jest to , że jak już na postoju wskazówka pójdzie w górę to tylko kiedy ruszę spada w dół ... .
Termostat na 100% po tych objawach ! Takze po wymianie jestem pewny, ze napiszesz "wszystko gra" ;)



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » wt sty 19, 2010 11:09

jak bedziesz sie chcial bawic z tymi linkami to napisz dam ci dobre rady


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » wt sty 19, 2010 13:07

napewno się zgłoszę dzięki !

w aucie wymienię termostat i pompę wody ale to na koniec miesiąca , wtedy dam znać jaka jest różnica :-)

pozdraVWiam


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » wt sty 19, 2010 13:12

Miałem to samo, wskazówka przy mrozach rzędu -5 ledwo odrywała się od minimum, wysokie spalanie + średnie ogrzewanie:

tu masz temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=285668

termostat wymieniony i po 2 kilometrach wskazówka pionowo na 90 st stoi. To na pewno to.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości