separator oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubaws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:28
Lokalizacja: Siedlce

separator oleju

Post autor: kubaws » wt sty 31, 2006 09:31

W końcu nadszedł czas na problem z odmą w moim golfiku. Wczoraj wyjęłem to ustrojstwo przeczyściłem wężyki i (może nie potrzebnie) rozebrałem separator oleju bo coś tam w środku luźno latało. Wynik tej czynności był taki że wszystkie plastiki ze środka mi się wysypały w drobny mak. Plastik był kruchy pewnie dlatego że miał kontakt z olejem. Wyjąłem pozostałości ze środka, skleiłem odolejacz i zaizolowałem to izolacją Armaflex do rur ciepłowniczych.
Czy brak środka w tej puszce może spowodować jakąś awarię?
Czy może być tak że olej będzie zalewał mi filtr powietrza lub przepustnicę?
Czy po tej czynności może z powietrzem do silnika dostać się olej?
Czy orientuje się ktoś jakie jest ciśnienie w tych wężykach od odmy?

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 11:51 przez kubaws, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt sty 31, 2006 09:52

w tych wężach nie ma jakiegoś tam potęznego ciśnienia.
kubaws pisze:rozebrałem separator oleju
Tu ci się rozchodzi o tą puszkę?? Jak tak to może być lipa. Najlepiej kup nowe. Zamiennik kosztuje coś koło 100. Po cos pewnie zrobili te kanaliki. pewnie po to żeby olej zatrzymywać.


Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 31, 2006 10:37

kubaws pisze:Czy brak środka w tej puszce może spowodować jakąś awarię?
Czy może być tak że olej będzie zalewał mi filtr powietrza lub przepustnicę?
Czy po tej czynności może z powietrzem do silnika dostać się olej?
ta puszka to jak sam napisałeś to jest separator oleju, służy on do tego by oddzielić olej od oparów ze skrzyni korbowej, w przypadku jak masz separator nie sprawny (a Ty masz niesprawny bo Ci się wszystko z niego wysypało) to cząstki oleju wraz z oparami będą się dostawać do gaznika i to może powodować(ze względu na to że olejjest tłusty) zabrudzenie się gażnika(czyli gorsza praca silnika - nierówne obroty, problem z płynnością wzrostu prędkości obrotowej silnika) i gorszą jakość mieszanki paliwowej, tak więc warto pokusić się o kupno nowego separatora nawet na szrocie(po dokładnych jego oględzinach) chyba że tam też będą popsute to w tedy w sklepie,a co do ciśn. w wężach z odmy to jest tam raczej podciśnienie ze względu na zasysanie przez obydowę filtra powietrza do gażnika


:-k ...

RomK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 26, 2006 10:48
Lokalizacja: Cisownica

Post autor: RomK » wt sty 31, 2006 11:11

ja to przerabiam od tygodnia. też rozsypał mi się separator i lepiej mieć go sprawny....zatrzyma Ci "masło". Jedyne co możesz zrobić szukać używki w dobrym stanie ale to może być bardzo trudne.....ale warto przejrzeć ogłoszenia w prasie (części, silniki) albo kupić nowy. Nie udało mi się znaleść nowego zamiennika a szukałem prawie w całej polsce (jak ktoś znajdzie prosze o kontakt) i zamówiłem w serwisie i czekam.....koszt 176 zł. Powodzenia



stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: stmartin » pt sty 15, 2010 08:04

Witam, mam podobny problem o tyle że u mnie do uszkodzenia separatora jeszcze nie doszło ale już 2x w tym miesiącu musiałem go czyścić razem z odmą.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem. Myślałem nad dodatkowym filtrem powietrza np stożkowy aby nie zbierało tyle wilgoci, która się przedostaje do odmy i separatora.

Dodatkowo można by założyć filtr na odmę
http://allegro.pl/item856137352_filtr_n ... miary.html

Możemy z tym walczyć i walczyć, co roku czyścić i się denerwować.

Może ktoś wpadł na rozwiązanie, które w większym lub mniejszym stopniu będzie zapobiegać przedostawaniu się wilgoci do odmy i separatora. Zimą ta wilgoć zamarza, rośnie ciśnienie oleju i wywala olej najczęściej przez bagnet albo na łączeniu odmy i separatora albo separatora z silnikiem.

Myślałem też żeby zatykać wlot powietrza zimą jak zostawiam samochód nocą na parkingu, nie wiem czy to przyniesie jakiś skutek.


Co do czyszczenia odmy zamiast rozkręcać wszystko (nie mam dostępu do kanału) , to rozgrzać odmę i separator suszarką na wyłączonym silniku, duża strzykawka + długi wężyk gumowy i odciągamy płyny (majonez). Szczerze jeszcze tego nie robiłem ale jak wspomniałem wcześniej już 2x w przeciągu miesiąca miałem z tym problem więc zamiast jeździć do mechanika bo nie mam dostępu do kanału , a próbowałem to odkręcić z góry (masakra) , co i tak mi się nie udało, proponuje takie rozwiązanie ze strzykawką. Dam znać jak przyniesie to oczekiwane rezultaty.

Pozdrawiam i proszę o pomoc i wszelkie rady.

[ Dodano: 15 Sty 2010 07:12 ]
Propozycja

http://moto.allegro.pl/item872675439_fi ... oleju.html

Ciekawe rozwiązanie, nie drogie, filtra zawsze łatwiej wymienić niż czyścić odmę i separator.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości