Podgrzewane fotele RECARO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Podgrzewane fotele RECARO

Post autor: lluukkaasss » sob sty 09, 2010 01:23

wiec tak mam Podgrzewane fotele RECARO
jeden działa grzeje ze aż w dupsko parzy po kilku minutach, cyka przekaźnik podczas przekręcenia włącznika słychać to.... natomiast drugi nie cyka a co za tym idzie fotek nie grzeje wcale, jestem w 100% pewny ze jest sprawny bo auto jest bardzo zadbane i poszanowane, z małym przebiegiem, mata nie spaliła by się całkowicie

pytanie jeśli fotel kierowcy po przekręceniu nie cyka w przekaźnik gdzie szukać przyczyny ? zaznaczam drugi fotel cyka i grzeje pięknie i oparcie i siedzisko

dodam tez ze wymacałem pod fotelem jakąś wtyczkę od fotela która dalej idzie w podłogę no ale wtyczka wpięta jest prawidłowo, widzę tam tylko 1 wtyczkę, może druga gdzieś być powinna?



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » sob sty 09, 2010 02:14

ja ostatnio naprawiałem fotele u mnie w mk3 i w fotelach na siedzeniu w macie jest umieszczona taka pestka czyli cos w stylu zabezpieczenia przed przegrzaniem i jesli ona sie zepsuje to sie wogule przekaznik nie odezwie wiec wziełem przeciełem jej obwód i teraz działa, w oryginale to sa te dwa ciensze kabelki które wychodza z maty


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob sty 09, 2010 03:49

roger18sx pisze:wiec wziełem przeciełem jej obwód i teraz działa,
dziwne ja miałem wiązkę która bez tego czujnika nie działała wogóle przekaźnik się nie załączał

lluukkaasss, sprawdz czy maty przewodzą i czy ten czujnik (termistor NTC) jest sprawny czy nie urwał się od niego przewód



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » wt sty 12, 2010 01:58

a jak się dobrać do tej pestki w przypadku skórzanych foteli jak te ze zdjęcia? Dużo jest rozbierania i czy da się to złożyć żeby niczego nie uszkodzić-rozerwać?

PozdraVWiam
dygac

Obrazek


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » wt sty 12, 2010 09:09

michalqqr, jak to sprawdzić tylko i wyłącznie demontaż fotela i rozbieranie go ?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » czw sty 14, 2010 09:02

Sprawdziłes czy to wina fotela? czy moze wiazka sie gdzies przetarta... albo włącznik padł... sprobuj moze zalozyc fotele na odwrot podepnij ten nie dzialajacy pod kostke pod ktora dziala ten drugi... wtedy bedziesz wiedzial czy napewno przyczyna lezy w fotelu...


Macbu

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw sty 14, 2010 09:39

jak wyciągnąć fotele, dużo roboty jest? pytam bo mam mały skromny garaż miejsca nawet na porządne otwarcie drzwi nie mam :[



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

wyciąganie foteli

Post autor: macbu » czw sty 14, 2010 10:06

mało... pierszy raz bedziesz sie miotał ale pozniej bedzie ok... wyczujesz sprawe...

co do wyciągnięcia foteli...

najpierw
- wyciagnij wtyczke od ogrzewania fotela
- sciagnij plastikowe osłony szyn te z tyłu sa wysuwane, i te plastkiczki z szyn od strony drzwi takie małe... (zdjecie ponizej)
- odsuń fotel do końca do tyłu i z przodu zobaczysz taka mala ala śrubeczke (mniej wiecej na środku fotela) odkręć ją to jest zabezpieczenie, poniżej zdjęcie
- podciagnij wajche od przesuwanai fotela (przod/tył) i pchaj fotel do tyłu do samego końca... wysunie sie...
- lepiej wyjedz autem z garazu bo zeby go wyciagnac musisz miec drzwi otwarte na maxa... Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 10:20 przez macbu, łącznie zmieniany 5 razy.


Macbu

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw sty 14, 2010 10:18

dzięki wielkie w weekend się za to wezmę !



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » czw sty 14, 2010 10:28

Podmień jeszcze na początek przekaźniki bo może jednego szlag trafił... znajdziesz je po siedziskiem fotela obok wtyczki...


Macbu

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw sty 14, 2010 10:57

a przekaźnik jak wygląda ? macam tam reką macam i idzie jakaś wtyczka przy podłodze jest wpięta wchodzi w podłogę i w fotel, kabel nic więcej tam nie wyczułem, jeszcze foteli nie demontowałem może to faktycznie przekaźnik tylko wyciągnę go bez demontażu ?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

przekaźnik podgrzewania foteli golf 3

Post autor: macbu » czw sty 14, 2010 11:06

Tu masz aukcje a tak żeby fota została to ja wrzuce... przekaźnik nr 59


tak wyciągniesz bez demontarzu... dobrze poszukaj skoro cyka to musi być...


http://moto.allegro.pl/item870303084_pr ... at_59.html

Obrazek

[ Dodano: 14 Sty 2010 10:18 ]
Tu masz fote gdzie szuakc tzn od spodu... tak mniej wiecej raczej posrdku...

jest on raczej tak w głebi...

[ Dodano: 14 Sty 2010 10:29 ]
Własnei bylem u siebei w autku i sprawdzilem gdzi emam nizej fotka gdzie u mnei sa te przekaźniki....


Obrazek

[ Dodano: 14 Sty 2010 10:38 ]
a tu fota jak to u mnie wyglada ciezko tam podejsc aparatem... to jest akurat zdjecie od pasazera...

Obrazek

[ Dodano: 14 Sty 2010 10:42 ]
Weź może najpierw zobacz przy tym fotelu ktory dziala, bo moze sie okazac ze poprostu przy tym niedzialajacym nie ma przekaźnika...
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 11:26 przez macbu, łącznie zmieniany 3 razy.


Macbu

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw sty 14, 2010 11:57

stary wielkie dzięki za pomoc, zaraz idę go garażu namierzyć ten przekaźnik, w fotele pasażera cyka i grzeje a kierowcy cisza, zdam relacje co i jak , dzięki raz jeszcze za foty !



Awatar użytkownika
bacco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:23
Lokalizacja: Racławice / Krakóvw
Kontakt:

Post autor: bacco » czw sty 14, 2010 20:05

tu masz foto porade jak montuje się grzane siedzenie dzięki niej będziesz wiedział jak dobrać się do wnętrza fotela. Ale najpierw tak jak pisali koledzy sprawdź przekaźniki podmień fotele ja jeszcze Ci mogę powiedzieć, że jeśli masz multimetr to możesz bez rozbierania siedzenia sprawdzić co się stało trzeba sprawdzić ciągłość obwodu we wtyczkach w fotelu. Są dwie wtyczki jedna do maty na placy (i są tam chyba dwa kabelki ma piszczeć multimetr) druga jest od maty pod pupą i tam ( z tego co pamiętam) są 4 kabelki dwa mają ze sobą piszczeć a dwa nie. Pisze to po to żebyś wiedział co Ci się zepsuło i nie rozbierał wszystkiego jeśli nie ma takiej potrzeby.


[url=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/3653/vwban2jq9gi6.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 337 gości