Hamulce bębnowe zestaw naprawczy mk2 pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Hamulce bębnowe zestaw naprawczy mk2 pytanie

Post autor: Raphael-b » czw sty 14, 2010 11:03

Witam, wymieniałem właśnie tylne bębny i szczęki. Kupiłem do kompletu nowe sprężynki i tu pojawiło się pytanie, w nowym zestawie były dwa rodzaje bolców ( trzpieni czy jakoś tak) na które nakłada się podkładki obracane o 90 stopni całość trzyma szczęki na swoim miejscu. Miałem bolce krótsze i dłuższe i nie wiem jakie powinny być oryginalnie zamontowane. U mnie w jednym kole były dwa dłuższe a w drugim jeden krótszy drugi dłuższy, czy ktoś wie coś na ten temat? W sklepie nie wiedzą które wchodzą do golf II. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 14, 2010 11:19

Raphael-b co do bolców... to mimo ,ze opisane na paczce , ze to jest do mk II to nie pasowało.. za krótkie były... wiec po przeczyszczeniu , załozylem stare :)
mniej nerwów !!
tak samo z tymi podkladkami.. badziew ! chyba ze kupisz naprawde porzadne.. ale to juz kosztuje.. te tansze po prostu sa niedopasowane w 100% , bolec za krótki, dziura w podkladce za mała,. nie da sie scisnąc sprezyny na tyle , zeby zalapało na bolcu,a jak juz wejdzie to ciezko przekręcic.. wiec moim zdaniem zostaw to co masz w aucie.. albo załóz to co lzej bedzie Ci załozyc :) to ma za zadanie trzymac szczęke . ale czy załozysz krótsza czy dluzsza.. to szczęka i tak bedzie przylegac w tym miejscu gdzie ma lezec :)
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 11:21 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw sty 14, 2010 12:08

Dokładnie jak guti pisze - ja zakładałem to, co łatwiej mi było założyć.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » czw sty 14, 2010 12:56

Dzięki, założyłem dłuższe właśnie dlatego że łatwiej było założyć, do zestawu dają dłuższe i krótsze i zastanawiałem się tylko czy gdzieś o bęben nie będzie tarło. A mam do was jeszcze jedno pytanie, przed wymianą miałem mocny odgłos jakby tarcia szczęk o bębny, teraz po wymianie jest ciszej ale też słychać w samochodzie. Miałem trochę cylinderki zapieczone i nie chodziły jednostronnie, trochę je rozruszałem, czy to może być przyczyna że cylinderki nie dociskają szczęk do bębna. Pedał hamulca lekko się naciska wcześniej musiałem porządnie przycisnąć.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 14, 2010 13:25

pozostae Ci regulacja.. samoregulatorów :)

przez dziure w bębnie znajdz samorgulator.. niech ktos nacisnie pedał hamulca ( szczęki sa rozwarte , samoregulator luzny ) wyciagasz go w dół jakims srubokręcikiem, albo szpikulcem ( niktorzy pukaja w beben, wtedy samoregulator leci na sprezynce w dół )

to samo robisz z druga stroną , a nastepnie przykrecasz dopiero linki do dzwigni... ( bo to wszsytko sie robi na odkreconych linkach :) ) po tym zabiegu bedzie Ci tył hamował na noznym hamulcu i nie wykluczone , ze reczny sie poprawi :)

jakbys miał bebny nowe. nowe okladziny linki itd, to taki zabieg pozwoli na zawrocenie na suchym asfalcie nawet przy oponach 195 szerokosci , bez najmniejszego problemu :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości