Otwarcie maski

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Otwarcie maski

Post autor: Piotrus! » czw sty 14, 2010 00:25

Mam problem z otwarciem maski.
Otoz problem jest taki jak otwieram wewnatrz pojazdu ta "klamke" to maska odskakuje i dalej nie wiem co zrobic :otepienie: moze i banalne ale mam z tym problem :/ ostatnio spedzilem przy tym z 15 min i malo co maski z nerwow nie wyrwalem :/
Dostep jest miodzio gdyz nie posiadam grilla... Ten metalowy (chyba) uchwyt jest taki jak by luzny... Nie wiem czy to powod tego ze maski nie moge otworzyc.
Zna ktos przyczyne badz mial podobny problem? Czy to moze tylko ja taki inteligentny i trzeba przesunac badz nacisnac cos? ;s :P
Dzieki z gory.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » czw sty 14, 2010 01:10

powinien wyskoczyć plastikowy bolczyk w kształcie litery T i przyciąga się go do siebie... powinien być na wysokości znaczka (bardziej z prawej znaczka vw) od razu przy masce a pierwszym żeberkiem grilla ... jeśli jest zerwany to tez powinno dać rade, w mk5 przynajmniej daje ;) ... generalnie jak dopatrzysz się czegoś złamanego próbuj ciągnąc do siebie :)
tu masz jeszcze jak otworzyc przy zerwanej lince wrazie jak by naprawde juz nie dalo rady :) :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129921
pozdr.


ex: MK4 245 km/460nm

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » czw sty 14, 2010 01:24

A wlasnie tu jest tak ze nie ma tego bolczyka... Grill jest zdemontowany i widze tylko COS metalowego na sprezynce ktore chodzi w dol i gore, nie posiada praktycznie oporu zadnego... :/
jakis pomysl na to jest? kombinerki i cos sie da zrobic? bo jak juz pisalem maska normalnie odskakuje otwierajac wewnatrz... Czyli linka jest OK

troche glebiej poszukalem i znalazlem temat z tym samym wlasnie "zamkiem"
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2613629 mam doslownie tak samo.
Ten "drucik" sprezynke, mam wygiac-zdemontowac?? Czy wystarczy odgiac ta jedna strone....??
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 01:32 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw sty 14, 2010 09:25

Piotrus! pisze:chodzi w dol i gore
Pociągnij do przodu ;) do siebie



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw sty 14, 2010 09:36

Piotrus! pisze:Ten "drucik" sprezynke, mam wygiac-zdemontowac??
Piotrus! masz tam taką blaszaną zawleczkę. Ona jest na takim jakby zawiasiku. Otwierasz ją (w stronę komory silnika) i powinno tam być takie cięgno: http://www.allegro.pl/item878977293_vw_ ... _nowe.html

Z tym, że jeśli masz dokładnie tak samo jak na fotce w temacie, który zapodałeś to czegoś mi tam brakuje, bo nie ma gdzie wpiąć tego cięgna.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » czw sty 14, 2010 09:52

No wlasnie nie ma tego ciegna i w tym caly problem :(
A musze sie dostac pod maske bo wyciekl plyn ze wspomagania.... I za bardzo nie chce tym jezdzic zeby nie zatrzec pompy :/

[ Dodano: 14 Sty 2010 18:32 ]
Ok. temat mozna zamknac :P
Udalo sie otworzyc ;) A dokladniej to ten metalowy uchwyt pociagnac na dol + wsadzic paluszek ciut glebiej i pociagnac :)
Na tym cala filozofia ;s
Dziekuje za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 09:54 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości