Zamarzł elektrolit w akumulatorze, pobiera prąd w spoczynku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Berkismk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 07, 2010 21:59
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Berkismk2 » wt sty 12, 2010 19:20

Zico63b, no niestety. Ale myślę że jakby było zwarcie to cały czas, a nie tak że raz jest raz niema chociaż to niewykluczone.. A stary akumulator już słabo kręcił przed tym jak go rozładowywało. Na 3 lata o akumulator nie muszę się martwić, tyle dobrego :) i kabel porządny dałem w osłonach itd. i już nie pod miską olejową tylko z boku więc golf udoskonalony :helm:



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » pn lut 08, 2010 22:56

ja też się podepnę bo szkoda zakładać kolejnego posta :chytry: mam podobny problem.a więc od początku: we wrześniu kupiłem nowy akumulator 72Ah bo stary padł całkowicie.w sumie do zimy było wszystko w porządku nawet w te mrozy przed świętami mi odpalał bez problemu(a było około -20)problemy zaczęły się pod koniec stycznia jak były te większe mrozy a mianowicie nie mogłem odpalić samochodu rano mimo że trzymam go w garażu(nieogrzewanym)odpaliłem samochód przez kable i wyjechałem w dosyć długą trasę.około 150km.żeby być pewiwn wyciągnąłem aku z samochodu na noc do domu.ku mojemu zdziwieniu rano raz przekręcił i znowu padł.przedwczoraj miałem tą samą sytuację tylko zostawiłem aku w samochodzie na około 8 godzin. i znów nie mogłem odpalić.czy to mozliwe żeby nowy akumulkator już był na wykończeniu??? mam silnik 1.6d bez turbo. co o tym sądzicie?? :blush:


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn lut 08, 2010 23:28

Nie tyle na wykończeniu ile po prostu wada fabryczna. By jednak rozpocząć procedurę reklamacyjną - należy upewnić się, że jest to wina akumulatora. Oczywiście drogą pożyczenia na dwie noce innego o podobnej wielkości i sprawdzić.
Nie zaszkodzi sprawdzenie upływu prądu na postoju i sprawdzenie stanu połączeń przewodów.



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » sob lut 27, 2010 02:26

okazało się ze to nie była wina akumulatora tylko radia które w spoczynku pobierało prąd.i tutaj moje pytanie: z jakiego powodu tak się może dziać??? radio ma ok pół roku i do tej pory nie miałem z nim problemów.radio jest podłączone bezposrednio do akumulatora.myślałem żeby je podłączyć np wpinając się do gniazdka zapalniczki tylko nie wiem czy tak można i czy nic nie spalę :bajer: pomóżcie!!


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » sob lut 27, 2010 11:06

Masz radio podpięte na stałe z pominięciem stacyjki ? Ja tak miałem i radio prąd żarło, nie zauważyłem tego dopóki nie wykończyło akumulatora. Jako że poprzednik coś z elektryką namieszał i nie mogłem znaleść przewodu z +12 od stacyjki to zapożyczyłem sobie prąd z podgrzewania tylniej szyby, też włącza się stacyjką. I wszystko ok, nadmierny pobór prądu zniknął.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » sob lut 27, 2010 13:44

mi problem pojawił się dopiero niedawno, wczesniej akumulator mi nie padał więc podejrzewam że na przewodzie jest gdzieś zwarcie.w takim razie podłączę to radio tak żeby nie działało przy wyłączonym zapłonie dzięki :pub:


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » sob lut 27, 2010 14:36

mi jak był dobry to też wytrzymywał, dopiero jak zaczął padać to zwróciłem uwagę na to że prąd gdzieś znika :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Post autor: paffciu » sob lut 27, 2010 17:47

nie zdziwiłbym się gdybym miał akumulkator na wykończeniu ale też kupowałem nowy we wrześniu więc to nie wina akumulatora.w każdym razie radio muszę przełączyć w inny obwód :green_fuck:


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości