Przednia szyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Przednia szyba

Post autor: koperson » wt sty 12, 2010 16:10

Witam !

Jestem nowym młodym kierowca . Szczerze mowiac nigdy nie interesowalem sie samochodami i chciałbym zasiegnac pare porad .

Tak jak w temacie widac mam pęknietą przednia szybe w gofie 3

Stało sie to dzisiaj (czyli zima) . Czyscilem wycieraczki z lodu ... poniewaz byly przymarzniete . Podczas czyszczenia jednej z nich wycieraczka wymsknęła mi sie i opadła na szybe . Uszkodziła ją w formie tzw pajączka . Lecz niektore rysy (pekniecia) siegaja nawet rozmiarow 10cm a niektore sa krotkie okolo 2-3 cm

Szyba pękła od strony pasazera ... w dolnym rogu ... Nie ogarnicza ona wogole widocznosci .


Chcialbym zapytac co mam z tym zrobic ? Czy od razu wymieniac szybe w najblizszym czasie ? Czy moge tak jezdzic caly czas ? Pod wpływem temperatury moze pękać dalej do takiego stopnia ze się wykruszy (zrobi sie dziura) ?

Co jesli zatrzyma mnie kontrola ? Mogą sie do tego przyczepic ? jakie mogą byc tego konsekwencje ?

Z góry dziekuje za porady

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt sty 12, 2010 16:13

koperson, czy peknie dalej to zalezy jak jest peknieta, a co do kontroli to zalezy na kogo w mundurze traifsz ale dowód moze Ci zabrać odrazu, i na przegladzie moze sie czepiać


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » wt sty 12, 2010 16:13

koperson pisze:Czy moge tak jezdzic caly czas ?
koperson pisze:Co jesli zatrzyma mnie kontrola ? Mogą sie do tego przyczepic ? jakie mogą byc tego konsekwencje ?
jak policjant to zobaczy to odrazu zabiera dowod rejestracyjny :P


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » wt sty 12, 2010 17:17

A jesli mi zabiora dowod rejestracyjny ? to co dalej ?

Bede mogl go jakos odzyskac czy co ?

Przepraszam ze takie zalosne pytania zadaje ale naprawde jestem kierowca od bardzo niedawna i nie mam pojecia o takich sprawach



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sty 12, 2010 17:23

Spokojnie: zabierając dowód, wydaje potwierdzenie wystarczające na dojazd do domu i ew. naprawę (chyba że uszkodzenie zagraża rażąco bezpieczeństwu, wówczas - laweta, ale to nie w wypadku szyby bo przecież mogło sie to stać minutę temu od kamyka z ciężarówki).
Po wymianie szyby, udajesz się na stację diagnostyczną celem stwierdzenia że samochód jest już sprawny i z tym zaświadczeniem do Wydziału Komunikacji - to tam jest odsyłany przez Policję dowód, zresztą policjant informuje jak odzyskać i z jakiego urzędu ten dowód.
Ale naprawdę warto jest wymienić szybę przed zatrzymaniem przez policjanta! Taniej i o wiele mniej kłopotu! Koszt przeglądu, kolejki w "Komunikacji" itd.. To wszystki Kolegę ominie a szybę i tak trzeba wymienić
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 17:26 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt sty 12, 2010 17:26

koperson, takze prosciej jest wymienic szybe i niemieć tyle zalatwiania


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » wt sty 12, 2010 17:27

Sadze ze to uszkodzenie nie zagraza i nie ma wplywu na stworzenie zagorzenia na drodze ... ponieawz jest w samym dolnym rogu i to od strony pasażera ... NIE OGARNICZA MI WOGOLE WIDOCZNOSCI :)

Dziekuje za informacje

A jeszcze jedno pytanie

Czy mozna np. kupic uzywana szybe czy cos takiego ? i czy taka uzywana szybe wprawią mi w takich serwisach jak Jaan czy cos takiego ?

Czy w tym JAAN musze kupic ta szybe i dopiero mi wsadza ?



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt sty 12, 2010 17:31

koperson, wstawia Ci szybe jaka im przywieziesz w koncu za to sie płaci, a nie wazne czy zagraza bezpieczenstu czy nie szyba ma byc cala, mozna kupic uzywke


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sty 12, 2010 17:32

No, nie wiem jak z tym jest w tej firmie. Ale w Golfie 3 szyba jest wklejana, więc takiej używanej, "wyklejanej" z innego auta nieco bym się obawiał - chyba, że da firma jakąś gwarancję!



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » wt sty 12, 2010 17:34

koperson pisze:Sadze ze to uszkodzenie nie zagraza i nie ma wplywu na stworzenie zagorzenia na drodze ... ponieawz jest w samym dolnym rogu i to od strony pasażera
Wystarczy ze szyba dostanie delikatnie kamyczkiem i podczas jazdy peknie dalej a Ty wtedy mozesz sie przestraszyc albo moze zrobic sie taki pajaczek ze zasloni ci cala widocznosc i co wtedy ? jak nie zdarzysz nacisnac hamulca ?


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt sty 12, 2010 17:36

nowa szyba 300zł ,uzywki 100-200zł, wklejenie okolo 80zł takie przewaznie sa ceny


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » wt sty 12, 2010 17:40

Ok dziekuje za porady :)

Wiec lepiej wymienic ta szybe .... najlepiej na dniach zeby nie bylo problemow

Szkoda tylko ze to troche kosztuje

Temat mozna zamknąć

Pozdrawiam



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: JacekK1986 » pn lut 01, 2010 21:56

Mam identyczny przypadek jak kolega, który założył temat. Tylko, że mam ubezpieczone szyby w AVIVIE. I teraz mam pytanie- co mówić, żeby pokryli część kosztów. Wkład własny przy przedniej szybie to 150 pln. Szyba strzeliła również, przy wymianie wycieraczek. Mokre ręce+ wymiana wycieraczek= pęknięta szyba. :grrr: Wszelkie rady mile widziane ;)



Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » pn lut 01, 2010 22:15

K@mil_mk3, w przypadku szyby czołowej czyli klejonej od peknięcia może pójść jedynie kreska dalej nie ma możliwości żeby na szybie w innym miejscu powstała pajęczyna . A teraz kilka ciekawostek : aktualnie według polskiego pogiętego prawa na szybie nie może być nawet odprysku od kamienia , wcześniej pęknięcie kwalifikowało szybę do wymiany a jeszcze wcześniej jeżeli nie było w bezpośrednim polu widzenia. Z kolegą doszliśmy do wniosku że producenci szyb podsuwają pomysły i nie tylko naszym urzędasom. Bo np w krajach skandynawskich za znaczne pęknięcie policaj nic nie zrobi. :green_fuck:

Co do uszkodzonej szyby od wycieraczek jak będzie kumaty rzeczoznawca zobaczy że ramię spadło i uszkodzenie jest bezpośrednio pod nim.
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2010 22:16 przez Beszczyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 361 gości