Swiatla pozycyjne z prwej strony nie swieca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemassbdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Swiatla pozycyjne z prwej strony nie swieca

Post autor: przemassbdg » wt sty 12, 2010 16:59

Witam mam taki problem.
Golf II 1.3 NZ z LPG dzisiaj rano odpalilem samochod i przez jakies 10 minut chodzil na wolnych obrotach...po 10 minutach wyjechalem i zaczal mi spod deski rozdzielczej leciec dym zauwazylem ze swiatla przygasaly co chwile w samochodzie i na zewnatrz...wrocilem do domu [ppo przejechaniu 1 km i wylaczylem swiatla....gdy je ponownie wlaczalem obroty gwaltownie spadaly i znowu lecial dym...po chwili wszystko minelo... ale swiatla pozycyjne z prawej strony nie dzialaja , sprawdzalem zarowki i bezpieczniki i wszystko ok...bezpiecznik mialem wlozony do prawych postojowych 30A...nie spalil sie

z gory dziekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sty 12, 2010 17:11

przemassbdg pisze:i wszystko ok...bezpiecznik mialem wlozony do prawych postojowych 30A...nie spalil sie
No to sukces! Ale samochód - o mało co...
Bezpieczniki są właśnie po to by zabezpieczały (stąd nazwa!) auto przed zwarciami, są z góry przeznaczone na pierwszy ogień i dawanie większych niż mają być jest... po prostu ręce opadają.
I co teraz radzić? Miał bezpiecznik natychmiast się spalić, szukało by się tylko w prawych pozycyjnych - a teraz to dokładny przegląd tamtych okolic albo "rosyjska ruletka": dojadę czy też się autko "chwyci".
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 17:13 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » wt sty 12, 2010 17:17

Miałem kiedyś problem z światłami mijania wina była we włączniku musiałem podrasować sprężynki w nim i światła zaczęły działać ale właśnie znikły prawe postojówki, więc jeszcze raz rozebrałem przełącznik i troszkę po ściskałem sprężynki i śmiga wszystko. W twoim też może być wina w przełączniku jak mówisz że ci dymiło więc mogło to dymić z przełącznika świateł rozbierz go i popatrz czy ci się w środku nie stopił.


Mosiek

przemassbdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: przemassbdg » wt sty 12, 2010 17:24

ale tylko prawe by nie dzialaly?przod i tyl?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sty 12, 2010 17:28

Tak, w VW są rozdzielone prawe / lewe / tablica rejestracyjna / podświetlenie wyłączników i wskaźników - wszystko osobno, choć włącza się razem!



przemassbdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: przemassbdg » wt sty 12, 2010 17:32

czyli co bys mi doradzil...od razu do elektryka czy sam cos mam sprawdzic...? nie znam sie na tym wiec pisze na forum...



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » wt sty 12, 2010 17:35

Dokładnie tak mi nie działały tylko prawe. Poza tym rozebrać przełącznik to jest 2 minuty możesz sprawdzić i przeczyścić styki trzymaj przełącznik w ręce tak aby piny były do góry i podważaj śrubokrętem zatrzaski jak już ci tył wyjdzie z zatrzasków wyciąg powoli zwracając uwagę na taki nawinięty drucik na takie tworzywo odpowiadający za przyciemnianie lub podświetlanie licznika. Będziesz miał wtedy wszystko widoczne wyczyść zobacz czy nie jest przetopiony i jak będzie ok złóż z powrotem zwracając uwagę na blaszki które są umocowane do pokrętła do przyciemniania i podświetlania licznika.


Mosiek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sty 12, 2010 17:37

Wyjmować po jednym elemencie, ten wyłącznik, potem zegary itd. aż do znalezienia miejsca stopienia się izolacji lub plastyku. Należy to robić tak jak np. na filmie CSI-Kryminalne zagadki... Otóż zauważając ślady stopienia, natychmiast stwierdzić należy co się z czym dotknęło, co było przyczyną a co wynikiem; kryminalistyczna robota i to właśnie Kolega da radę sam - elektryk powie: wymiana kabli!



przemassbdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: przemassbdg » wt sty 12, 2010 17:43

odezwe sie jak cos znajde...na dniach usiade do tego, tymczasem dzieki

[ Dodano: 12 Sty 2010 16:46 ]
aha...jeszcze przed jazda wlaczylem wycieraczki a one mi ostatnio szwankuja... przy spryskiwaniu szyby wycieraczki sie zacinaja i staja w miejscu musze je sprowadzac na dol biorac manetke do gory lub na dol...ktos mi mowil ze to moze silniczek od wycieraczek...ale czy jak by z niego dym poszedl to czy by nadal dzialal? no nie wiem...tak mi sie to przypomnialo tylko...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt sty 12, 2010 17:52

W VW jest tak że jeśli tylko minimalnie ruszy Kolega manetką by uruchomić wycieraczkę i manetkę puści z ręki - może tak się dziać. Jest tam dość duże pole "martwe" w wyłączniku wbudowanym w silniczek. Należy manetkę przytrzymywać aż wycieraczki idąc w górę dojdą prawie do góry szyby, dopierwo wtedy puszczać.
Jeżeli chodzi o inne uszkodzenie - będziemy myśleć, bo powodów może być sporo: wyłącznik w silniczku (nie sam silniczek), manetki i przekaźnik 72.



przemassbdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: przemassbdg » wt sty 12, 2010 17:54

ok odezwe sie!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości