Nadkola przednie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Nadkola przednie

Post autor: frytek » czw sty 07, 2010 02:25

Witam,

w momencie jak kupowałem golfa przednie nadkola praktycznie hmmm mało ich było. Tzn są jakby wytarte z przodu (nie wiem czy gościu miał jakieś olbrzymie alu czy o co chodzi). W każdym razie z tyłu i od góry są z przodu jest prawie pusto. Zastanawiam się czy powinienem się tym martwić? Jezeli tak to jakie nadkola oglądać? Tanie nowe na allegro za ok 30 zł czy np oryginalne używki za 100 ?

Podczas ruszania (szczególnie teraz na śniegu) słuchać takie chrupnięnie.. Tzn chodzi o to że koło jakby delikatnie zabuksuje, ale wydaje przy tym taki dźwięk niepokojący.. do tego przy skęconych kołach jest to wyraźniejsze. Nie wiem czy to nie wina tych nadkoli..? tylko nie bardzo umiem sobie to zwizualizować co tam się może dziać.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Nadkola przednie

Post autor: poolak2006 » czw sty 07, 2010 02:47

frytek pisze:W każdym razie z tyłu i od góry są z przodu jest prawie pusto.
Hmmm ciekawe zdanie ... a możesz tak na nasze przełożyć ?
z przodu i z tyłu te nadkola zjechane są? Nadkola jak nadkola tylko że ze słabymi zamiennikami różnie bywa, może nie pasować w 100% gdzieś odstawać albo coś... To już twój wybór. Bo dobry zamiennik też będzie śmigał.

Co do tych dźwięków... to może piachem wali po blachach ? a może zawieszenie już przeszło swoje? Jeśli nadkola są w takim stanie to musiał ładnie samochód skakać po czymś... Ja pojechałbym na diagnozę zawieszenia koszt koło 30zeta.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » czw sty 07, 2010 07:45

Kup zamiennik i sobie głowy nie zawracaj... Potrzebne będą tylko dobry nóż i chęci i na pewno będzie pasował... Tylko ja proponowałbym najpierw wysuszyć wnętrze błotnika i w jakis sposób zabezpieczyć bo szkoda blach.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: damianp » czw sty 07, 2010 10:26

Kolego a moze masz poprostu EDS( COS W STYLU MECHANIZMU BLOKADY UKŁADU RÓZNICOWEGO) w mojej borce jest ten system i wydaje własnie podczs ruszania na sliskim taki dzwięk. Podaj numer Vin samochodu to Ci sprawdze.


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Nadkola przednie

Post autor: frytek » pt sty 08, 2010 02:51

poolak2006 pisze:
frytek pisze:W każdym razie z tyłu i od góry są z przodu jest prawie pusto.
Chodziło mi o przestrzeń dookoła pojedynczego koła. Ze nadkole nad kołem i "za nim" jest w porządku a tylko to "przed" nim ma ogromną dziurę.
PAPAYOS pisze:W każdym razie z tyłu i od góry są z przodu jest Kup zamiennik i sobie głowy nie zawracaj... Potrzebne będą tylko dobry nóż i chęci i na pewno będzie pasował... Tylko ja proponowałbym najpierw wysuszyć wnętrze błotnika i w jakis sposób zabezpieczyć bo szkoda blach.
ok dzięki;]
damianp pisze:Kolego a moze masz poprostu EDS( COS W STYLU MECHANIZMU BLOKADY UKŁADU RÓZNICOWEGO) w mojej borce jest ten system i wydaje własnie podczs ruszania na sliskim taki dzwięk. Podaj numer Vin samochodu to Ci sprawdze.
ESP mam więc możliwe ze EDS też. Też myślałem, że to moze być z tego, dlatego wyłączyłem ESP i probowałem ruszyć i znowu to usłyszałem. Ale prawdą jest, że tylko na śniegu to występuje ew innej śliskiej nawierzchni.. Możliwe jest ze wyłączenie ESP nie wyłącza EDS? Co do VINu to podam jutro bo mam teraz dokumenty gdzieś w kurtce, rano znajde.



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadkola przednie

Post autor: swinkz » pt sty 08, 2010 09:22

frytek pisze:Możliwe jest ze wyłączenie ESP nie wyłącza EDS? ....
Owszem, jest to możliwe. Nie wiem nawet, czy przypadkiem EDS nie jest zawsze włączony. :)
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 09:23 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: damianp » pt sty 08, 2010 10:04

frytek pisze:ESP mam więc możliwe ze EDS też. Też myślałem, że to moze być z tego, dlatego wyłączyłem ESP i probowałem ruszyć i znowu to usłyszałem.
Przetestuje dzis w swojej Borce i dam Ci znac ale wydaje mi sie ze EDS działa cały czas razem z ABS'em (czyta z jego czujników)


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: xxxPALUCHxxx » ndz sty 10, 2010 23:10

to chrobotanie to objaw dzialania ASR (ang. Acceleration Slip Regulation)

system przeciwdziała poślizgowi kół wywołanym przenoszeniem przez nie napędu w momencie przyspieszania..jeśli masz w samochodzie ESP to zapewne masz i ASR
( jak masz tylko ASR - to masz ASR + ABS, a jak masz ESP - to masz ESP + ASR + ABS )
zobacz sobie ostatnie posty w temacie :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15

Układ wykorzystuje do działania czujniki obrotu kół systemu ABS . Jeżeli oba napędzane koła kręcą się szybciej niż te nienapędzane, to zmniejszana jest moc silnika, w skutek czego koła kręcą się wolniej i bez poślizgu. Podobnie jest w przypadku gdy tylko jedno z napędzanych kół porusza się szybciej niż nienapędzane.


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: frytek » pn sty 11, 2010 00:30

wlasnie chyba nie do konca. Jak np jade 5km/h i nacisne mocniej gaz to wtedy wlacza sie asr i 'wyhamowuje' obroty i dziala to bez zadnego chrobotania itp..

Poza tym slysze to jakby dochodzilo tylko z prawej strony, jest takie wyraznie jakby no nie wiem jak to nazwac zachrobotanie;]



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pn sty 11, 2010 13:52

Za to "chrobotanie" odpowiada EDS. A ASR zmniejsza tylko obroty silnika ...


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

Post autor: damianp » pn sty 11, 2010 15:10

Przetestowalem juz , po wyłączniu ESP nadal działa EDS, wiec zapewne za te dzwiękie odpowiada EDS


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: frytek » pn sty 11, 2010 15:32

damianp pisze:Przetestowalem juz , po wyłączniu ESP nadal działa EDS, wiec zapewne za te dzwiękie odpowiada EDS
Dzięki bardzo, pewnie jest tak jak mówicie. Niepokoi mnie tylko, że dźwięk ten jest prawie zawsze bardziej z prawej strony niż z lewej no i że jest hmm no wyraźnie taki nieprzyjemny.. Nie jakby działał jakis system tylko jakby coś tarło o jakiś plastik czy coś, ciżeko to opisać. Ale może tak własnie ma być, szkoda ze nie mam porównania do innego auta z eds.



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: rafg » pn sty 11, 2010 18:47

Tez doswiadczam tego chrobotania i tez wydaje mi sie ze tylko od prawej strony.
Skojarzylem to z dzialaniem jakiegos systemu i pewnie jest tak jak piszecie czyli EDS.
Skoro juz jest nas 2 to chyba wszystko jest w porzadku :P :)
GOLF IV 2003 ASZ



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: xxxPALUCHxxx » pn sty 11, 2010 19:48

wiec jaka jest dokladnie roznica miedzy EDS a ASR?


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości