Zablokowana skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Zablokowana skrzynia

Post autor: Drogojad » czw gru 24, 2009 15:46

Witam,
Posiadam skrzynie z passata oznaczenia AGC siedzi w ABF-ie
opisze co sie stało wiec przycisłem na drugim biegu tak do 6500tys rpm no i gwałtowna zmiana biegu na 3-ke i niestety bieg nie wszedł nic nie trzasło ani nie zgrzytło wiec zrobiłem 4, jak chciałm wbić 5 to okazało sie ze niema 5 , i tak wiec dojechałem do skrzyzowania stanołem chce wbić 1 i okazuje sie ze tez niemam 1 została tylko 2 wiec rozbujałem sie na 2-ce i szukam jakiegoś biegu 3...niema 4...niema 5 jakims cudem jest wiec dojechałem tak do domu jakieś 10 km na 2 i 5 . zatrzymałem sie pod domem dałem luz było lekko z góreczki dokulałem sie tak na luzie stop i szukam biegów no i odziwo 1, 2 3, i 5 jest 4 brak pomieszałem jeszcze biegami w koło i lewarek biegów został na pozycji 5 biegu i nieda sie go żadną siłą wydrzeć. Postanowiłem ze poluzuje wybierak na śrubach mocujących ze skrzynią ale i to niestety nie pomogło nawet sie nieda wyciągnąc wybieraka ze skrzyni nic totalna blokada. Jakieś pomysły co sie stało ? oraz jak to odblokować da rade przez pokrywe 5-tego biegu . Z góry dzieki za wszystkie sugestie



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw gru 24, 2009 16:20

rozumiemy że awarie wodzików wyluczasz?



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » czw gru 24, 2009 18:51

sas_gti pisze:rozumiemy że awarie wodzików wyluczasz?
wykluczam bo przecież wybierak chciałem wyciągnac i zablokowany



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt gru 25, 2009 00:11

przez pokrywę piątego biegu dostaniesz się tylko to do piątki i jego widełek nic więcej, można próbować kręcić samym wybierakiem w jedną i drugą stronę , można też go próbować wyciągnąć po odkręceniu dwóch śrub m8 i odbiciu dekielka co go trzyma...
Ostatnio zmieniony pt gru 25, 2009 00:12 przez GMS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt gru 25, 2009 00:47

Brak oleju zniszczył ci skrzynię. Miałem to samo ale mi zostały 3 i 4 bieg. Inną awarią może być krzywiąca się linka przy samym wybieraku. Przez to też przeszedłem. Spróbuj najpierw przekrzywić linkę tą co przerzuca biegi z 1 na 2 z 3 na 4. Jak dalej nie wybijesz biegu to masz zatarty synchronizator w skrzyni. Dodam, że u mnie też nie było zgrzytów i hałasu. Zatarło się i tyle. Wylałem ze skrzyni 0,7 litra jakiejś mazi olejopodobnej. Prawdopodobnie była to mieszanka oleju i wody, która dostawała się przez zimering wałka wybieraka.



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » pt gru 25, 2009 12:37

GMS pisze:można też go próbować wyciągnąć po odkręceniu dwóch śrub m8 i odbiciu dekielka co go trzyma...

prubowałem i nic
TAZ pisze:Brak oleju zniszczył ci skrzynię
olej w poziomie i to nowy wlany
TAZ pisze:Inną awarią może być krzywiąca się linka przy samym wybieraku.
to wykluczam
moge dodać co mnie bardzo zdziwiło ze lewarek został na 5 biegu a obracac koła mozna swobodnie tak jak by był na luzie odkryłem to jak chciałem poruszac półosiami



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt gru 25, 2009 13:29

próbuj może jednak wyciągnąć wybierak ze skrzyni tylko on wychodzi jak jest pozycja luz, jak jest włączony jaki kolwiek bieg to nie wyjdzie musisz wyluzować skrzynie nawet na siłę za wybierak przy skrzyni...



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » pt gru 25, 2009 14:18

GMS, juz prubowałem "na siłe" za wybierak jeszcze poprubuje ale chyba nie da rady



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt gru 25, 2009 18:31

to cie zmartwię bo nawet do rozebrania tej skrzyni trzeba to wyciągnąć żeby zajrzeć i zobaczyć co się stało...



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » pt gru 25, 2009 23:33

no trudno jakoś moze podołam i wyciągne tak czy inaczej skrzynie musze reanimowac bo szkoda mi jej w porównaniu do starej CDA która była ta AGC jest lepsza sparowana z lekimm kołem zamachowym naprawde dawała pozytywne efekty

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 19:09 ]
podbije
oto przyczyna mojego problemu
Obrazek przepołowiona 3-jka wedrowała po skrzyni blokując mi mozliwosc wbicia biegu a na koncu nie mogłem wybieraka wyciągnac
aha dokupie gdzieś 3-ci bieg oraz to mniejsze koło pod pokrywą 5-tego biegu bo przy wyciąganiu przez przypadek ukruszyłem lekko kolka zębów ale tak delikatnie i to z drugiej strony znaczy od spodu Obrazek



Pan Tempień
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 09:12
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Pan Tempień » ndz sty 10, 2010 01:46

nie tzreba było katować na dwójce to by sie nie zesrało heh a teraz mas z problem ha ha



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » ndz sty 10, 2010 01:52

po to jest zeby katować a i tak by sie zesrało po jakims czasie bo ta skrzynia nie była nowa
Ps młody schowaj sie



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pn sty 11, 2010 01:37

niestety części do skrzyni kupisz tylko w serwisie jeżeli chodzi o nowe widzę że kolo trzeciego biegu na wałku głównym też nie ma jednego zęba więc potrzebujesz całej trójki koszta tych kół w serwisie są duże często nie opłaca się w ogóle naprawiać tego zrób zdjęcia tego koła od piątki co się zęby nadkruszyły , wyciągnij wszystko z obudowy umyj i dokładnie obejrzyj czy jeszcze gdzieś nie brakuje jakiś zębów latające fragmenty tego koła potrafią narobić niezłego bałaganu...



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » pn sty 11, 2010 12:10

GMS, dzieki za rady byłem dzisiaj w sklepie pytałem o trójke koszt jednego koła zebatego 560zł !!
rozwazam tez opcje zakupu trójki na szrocie lub w domu mam szkrzynie CDA i ona by mogła być dawcą 3-go biegu ale wtedy prędkości wygladały by tak --> Obrazek pozostaje tez kwestia czy fizycznie da sie ten bieg włozyć
wyszczerbane koło 5-tki Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a dodam ze uszczerbane jest od spodu po sciagnieciu pokrywy 5 biegu zdrowa czesc koła jest widoczna od góry
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 12:13 przez Drogojad, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 412 gości