[mk2] Bliskie spotkanie z krawężnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

[mk2] Bliskie spotkanie z krawężnikiem

Post autor: replay » pt mar 10, 2006 09:08

Witam,
Niestety mialem wczoraj przykre zdarzenie, wywaliło mnie na zakręcie przy niewielkiej predkości (moze 20-30 km/h) Walnąłem przednią lewą felgą. Troche się skrzywiła na samym rancie (ale nie aż tak mocno). Wszystko wydaje się w porządku, koło nie bije, nie odczuwam dgrań na kierownicy, nic mi nie trze (łożysko). Zauważyłem jednak, że lekko autko mi znosi w lewo i położenie kierownicy jest nieco przesunięte w lewo, jak prostuje kierownice to tak jakbym minimalnie skręcał w prawo.
Powiedzcie mi co to moze byc?? Qrde mam nadzieje ze to nie belka sie skrzywiła bo to zaś koszty... :( HELP!

PS. szukałem na forum juz ale nie znalazłem podobnego przypadku jak mój


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt mar 10, 2006 09:32

Zrób geometrię, może coś się tylko przestawiło.



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » pt mar 10, 2006 09:42

dziś jade do diagnosty, oby to nie było nic poważnego bo... zaś mi portfel wysuszy :(


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt mar 10, 2006 10:37

No z taa predkosci to raczej nie mialo szans sie cos stac z belka !!!! no chyba ze masz nowke ktora rdza zjadla:PP heh a na moj gust to mogla Ci sie zbierznosc przestawic !!!!!! i to chyba bedzie na 100 to zbierznosc i karosarz sobie sobie sprawdz :)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt mar 10, 2006 10:52

Niby ładnie i niby pięknie, ale sworzeń mógł się przestawić i dlatego jest jak jest. Mogłeś go też za bardzo wybić i jest jak jest. Tylko mechanik diagnosta powie ci co się stało.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt mar 10, 2006 11:45

TAZ, zgadza sie a przed geometria zalecam dokładne oględziny, bo moze sie okazać ze na oko sie cos znajdzie i wtedy szkoda wyrzucac kase na geometrie, bo na skrzywionym zawieszeniue sie jej nie da ustawic....mogl sie tez skrzywic drazek kierowniczy....nie byłoby to tak kłopotliwe co sworzen ale kłopot zawsze jest niestety....



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » sob mar 11, 2006 03:03

bylem juz u diagnosty, wahacz skrzywiony, jutro jade robic, mam nadzieje ze nic juz wiecej nie wyjdzie.


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob mar 11, 2006 11:01

O qrcze ze sie tak wyraze to nie fajnie :/ oby Ci nic wiecej nie wyniknelo :) pozdro



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » sob mar 11, 2006 17:27

no i wszystko jasne, wahacz skrzywiony... dziś byłem u mechaniora. I zas portfel chudszy o 200 PLN :( ale wazne ze goferek juz sprawny :-)


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
boges74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 800
Rejestracja: pn sty 17, 2005 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: boges74 » sob mar 11, 2006 17:51

Ja miałem ostatnio podobny przypadek ale niestety o wiele gorszy. A mianowicei jade sobie ok 4 rano drogą koło mojej wioski, dawno ją nie jeżdziłem więc 70km/h bez szaleństw i nagle JEB jak nie walneło i zaraz znowu więc zatrzymuje się i patrze a tu przednia lewa felga wraz z oponą na śmieci( felga prawie kwadrat ) prawa przednia felga tez pogięta i jak się jeszcze pożniej okazało dostała też prawa tylnia felga:-( dziewczyna oczywiście w szoku zaraz zaczeła kazania prawić:-) ale naszczęście kilka godzin później udało mi się załatiwć używaną felge a pozostałe się wyprostowało. A TO WSZYSTKO dzięki naszym pieknym polskim DROGOM.



Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Post autor: Lisu » czw mar 16, 2006 00:56

a co może być przyczyną położenia się przedniego koła?Może też sworzeń wahacza?Wpadłem w zeszłym roku w dziurę - amortyzator poszedł się je...ć



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości