Golf III poduszki powietrzne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tskiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:18
Lokalizacja: Kraków/Łask

Golf III poduszki powietrzne

Post autor: tskiper » ndz sty 10, 2010 17:05

Witam
Wiem ze temat był wertowany pewnie setki razy ale kazdy ma inny problem który mnie akurat nie dotyczy, poza tym wiecej jest odpowiedzi laikow ktorzy mysla ze moze mozna naprawic coś ich sposobem a moze nie.

Poszukuje konkretnych porad i odpowiedzi bez pisania głupot.
Świeca mi sie poduchy, VAG nie wykazuje błedu poduszek, podzuszki sa na swoim miejscu wygladaja staro tj jak by lezaly w moim golfie od nowosci.
Co sprawdzic?
Mam kabel do diagnostyki i oprogramowanie.
Jezeli cos mam sprawdzic to odrazu z opisem jak moze byc na PW zeby nie zaśmiecać.
Gdzie jest sensor zainstalowany moze to on winny calego zamieszania?
POMOCY -fachowcy

PS: Nie chce płacić mechanikom fortune ktorzy wymienia mi pol samochodu i dalej poduchy beda sie swiecic, ale chetnie odwdziecze sie komus kto pomorze mi z tym problemem.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sty 10, 2010 17:08

No to może jeszcze napisz, jaki błąd wyskakuje po diagnostyce komputerem.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sty 10, 2010 17:12

tskiper pisze:VAG nie wykazuje błedu poduszek
Lipek81 pisze:No to może jeszcze napisz, jaki błąd wyskakuje po diagnostyce komputerem.
LIPEK nie śpij :bigok:

[ Dodano: 10 Sty 2010 16:13 ]
do autora ,jak zachowuje się kontrolka?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sty 10, 2010 17:20

Jeśli*) kontrolka jest w takiej zaślepce obok wyłącznika świateł, to jest możliwe zwarcie czy też "przebicie" w tym zespole wskaźników. Bo to nie są zwykłe żaróweczki a zespół elektroniczny,diody itd. (ja np. mam takie coś, jest tam też kontrolka przyczepy) i to mogło się zepsuć skoro błędów VAG nie widzi a lampka świeci.
*) - napisałem "jeśli" bo np. w wersjach meksykańskich bywa w liczniku.
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 17:23 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



tskiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:18
Lokalizacja: Kraków/Łask

Post autor: tskiper » ndz sty 10, 2010 18:59

Zico63b-W takim razie pierwsze co mozna sprawdzic to ta plytke, wsadzic z innego golfa lub miernikiem czy nie ma zwarcia, ok zobaczymy co to da.

[ Dodano: 10 Sty 2010 18:03 ]
edzio- kontrolka zapala sie po przekreceniu zapłonu, nastepnie po odpaleniu jakby na ułamek sekundy przygasa( na zasadzie jakby mniejsze napiecie dostała) i znow wraca do pierwotnego stanu.
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 18:59 przez tskiper, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sty 10, 2010 19:16

Nie, tylko nie miernikiem! Podmienić tak ale samodzielne kontrole - tego nie mogę polecić - nie wiem co w tym siedzi i na co reaguje.
Z samą podmianą też może być kłopot, gdyż VW wprowadzał zmiany w tych kontrolkach a dokładniej w ich wtykach i będzie trzeba dorwać dokładnie takiego samego Golfa.
Może ktoś z Kolegów na forum miał do czynienia z tą zaślepką i coś poradzi?
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 19:17 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sty 10, 2010 22:39

Poza tym w zależności od rocznika były dwa rodzaje lampek - nie wiem, czy to może ma tż związek z tym gniazdem, ale połączenia wewnątrz lampki były inne.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

tskiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:18
Lokalizacja: Kraków/Łask

Post autor: tskiper » pn sty 11, 2010 12:43

Zico63b, zamowilem nowa kontrolke poduszek jak przyjdzie walcze dalej z problemem

[ Dodano: 21 Sty 2010 13:21 ]
Kontrolka zamontowana jednak poduchy dalej swieca kto ma doswiadczenie w diagnozowaniu oraz sprzet chetnie podjade z czteropakiem?


Problem nadal aktualny
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 20:39 przez tskiper, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości