słabo kręci rozrusznik na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

herk666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 09, 2010 13:02
Lokalizacja: ruda śląska

słabo kręci rozrusznik na zimnym silniku

Post autor: herk666 » sob sty 09, 2010 13:06

Witam,golf 2 1,8 rp.Mam taki problem jak w temacie.Na zimnym silniku rozrusznik słabo kręci odpala za 2-3 razem,czasem nie kręci i słychać taki nieciekawy dzwięk....Bendix prawdopodobnie.Niedawno temu naładowałem sobie akumulator prostownikiem,bendix przestał się odzywać ale dalej słabo kręcił.Na ciepłym silniku pali od kopa.Wczoraj mi padł akumulator ale słuchałem radia w aucie z 5 godzin.Na chłopski rozum jeżeli byłby rozrusznik do roboty to pewnie na ciepłym tez by cięzko palił prawda ? Następna sprawa jest taka że jak wziołem ten akuś do ładowania okazało się że jest tam fabryczna naklejka która zasłania korki.Czyli albo nie był ładowany od nowości albo ktoś przedemną go ładował bez odkręcenia korków.Ładowania alternatora jeszcze nie sprawdzałem.Ale reasumując czy wyeksploatowany akuś naładowany przez noc może powodować słabe kręcenie rozrusznikiem ?? bo juz sam nie wiem za co sie zabrać...Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 09, 2010 13:24

herk666 pisze:Ale reasumując czy wyeksploatowany akuś naładowany przez noc może powodować słabe kręcenie rozrusznikiem ??
Może :bajer:
Podłącz na próbę inny i zobaczysz.



Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tattoo_men » sob sty 09, 2010 18:16

odpal auto z kabli od kogos i zobacz jak kreci ale z tego co piszesz bateria ci pada



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » sob sty 09, 2010 18:29

herk666 pisze: ktoś przedemną go ładował bez odkręcenia korków
W większości akumulatorów masz odpowietrzniki przez które gaz się wydobywa i nie potrzeba wykręcać korków. Są one po to aby nie rozwaliło aku w samochodzie jak jest już naładowany prawie na max. Wyjątkiem są żelowe akumulatory bo one są jako jedyne bezobsługowe, ale raczej takiego nie masz (stosowane w elektronice i w sporcie).
Co do rozrusznika to przeczyść przewody przy nim i dokręć śrubę (chyba od masy jak dobrze pamiętam). Jeżeli aku jest stary lub padnięty to może dawać mniejszy prąd podczas rozruchu, na co właśnie bym się w twoim wypadku skłaniał bo po świeżym naładowaniu lepiej kręci.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » sob sty 09, 2010 21:17

Umnie tez słabiej kreci na zimnym silniku ale odpala za pierwszym razem :helm: mam tam sam silnik co ty był o tym niedawno temat na forum szukajka sie kłania :bigok:

Wymien dla pewnosci tulejki na rozruszniku i tą co jest w skrzyni biegów ja wymieniłem i lepiej kreci
Ostatnio zmieniony sob sty 09, 2010 21:18 przez janek1350, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 09, 2010 21:26

janek1350 pisze:Wymien dla pewnosci tulejki na rozruszniku i tą co jest w skrzyni biegów ja wymieniłem i lepiej kreci
Jak będzie aku do dupy to i wymiana połowy silnika i rozrusznika nie pomoże :bajer:
Zaczyna się od najprostrzych rzeczy,a nie od razu remonty :bajer:



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » sob sty 09, 2010 22:02

No to prawda jak akumulator bedzie do dupy to bedzie słabo kręcił,niech wymieni nowy aku i zobaczy czy lepiej bedzie krecił
Ostatnio zmieniony sob sty 09, 2010 22:03 przez janek1350, łącznie zmieniany 1 raz.



herk666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 09, 2010 13:02
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: herk666 » sob sty 09, 2010 23:09

dzięki za odpowiedz.Narazie ładuje mi sie akuś.Zobaczymy jak będzie dalej.Pozdrawiam

[ Dodano: 10 Sty 2010 12:47 ]
Witam,akumulator już w autku.1 raz zapalił idealnie.2 raz juz nie i słychać takie bzzzzzzzzzzz.Domyślam się że coś się zawiesiło w rozruszniku.Mam nadzieje ze potraktowanie go młotkiem pomoże.

[ Dodano: 10 Sty 2010 14:36 ]
Więc postukałem młotkiem w rozrusznik i teraz pali.Czyli rozrusznik będzie do roboty a akuś... czas pokaże



vwgolf33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob lip 04, 2009 23:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vwgolf33 » sob sty 16, 2010 12:46

U mnie aku też słabo kręci ma zaledwie pół roku ale to dlatego że jest za mały (przełożony z innego auta) 56 Ah 480 EN. Teraz gdy temperatura spada przy -15 zakręci pare sekund rano i jest rozładowany. Może jakieś zwarcie ?



krzysiek_ae
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:27
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzysiek_ae » sob sty 16, 2010 13:16

a bym stawiam na akumulator przy dzisiejszych mrozach przychodze z rana to tak ledwo rzęzi ale potem za 3 razem odpali w końcu


;)

Awatar użytkownika
mateuszrolza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 20, 2009 10:11
Lokalizacja: Opole/Piechocice
Kontakt:

Post autor: mateuszrolza » sob sty 16, 2010 13:50

Koledzy ja do wczoraj mialem ten sam problem. Kolego zobacz czy kabel + od aku do rozrusznika jest dobrze przykrecony , najlepiej posmaruj pasta miedziana. U mnie musialem wymienic elektromagnes bo przez to jak byl zimny nie krecił * a jak juz to jeden obrot i po aku) Ja mam diesla ale objawy są podobne. Wymiana elektromagnesy nie jest tak kosztowna jak wymiana aku. Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » ndz sty 24, 2010 15:23

no własnie u mnie rowniez ciezko kreci a kumulator niedawno nowy centra futura i jak jest zimno ciezko mi kreci rozrusznik, niemozliwe zeby nowy i mocny aku nie dał rady zakrecic pozadnie rozrusznikiem, wydaje mi sie ze wina rozrusznika


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz sty 24, 2010 15:34

Karcz3 pisze:no własnie u mnie rowniez ciezko kreci a kumulator niedawno nowy centra futura i jak jest zimno ciezko mi kreci rozrusznik, niemozliwe zeby nowy i mocny aku nie dał rady zakrecic pozadnie rozrusznikiem, wydaje mi sie ze wina rozrusznika

Masz to samo co ja kolego ja mam nowy akumulator rozrusznik dobry tulejki wymienione masy poczyszczone i tez słabiej kreci ale odpala,a jak temperatura na dwoże jest tak -2 to kreci bardzo dobrze.



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » ndz sty 24, 2010 15:51

kilka razy jak juz przekreci to odpala ale tak nie powinno byc. w czym moze tkwic problem bo ja chce dac rozrusznik do regeneracji, może pomoże cos


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 219 gości