Nie dziala tylny sprywkiwacz co robic? Mk III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

plaster220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 24, 2005 20:05
Lokalizacja: toruń

Nie dziala tylny sprywkiwacz co robic? Mk III

Post autor: plaster220 » czw mar 09, 2006 23:09

witam! nie dziala mi tylny spryskiwacz! wycieraczka chodzi a spryskiwacz nie pryska! co mozna na to poradzic??



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 09, 2006 23:16

A silniczek od spryskow idzie ??? slyszysz go Sprawdz !



Awatar użytkownika
Sałyk
VW Lover
VW Lover
Posty: 169
Rejestracja: czw mar 31, 2005 21:45
Kontakt:

Post autor: Sałyk » czw mar 09, 2006 23:16




Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » czw mar 09, 2006 23:16

moze zapchal ci sie wezyk, moze pompka szwankuje,ale najlepiej sprawdz dokladnie wezyk najlepiej otworz tylna klape i sprawdz w tych gomowych oslonach czy wezyk sie nie uszckodzil zagiol.



plaster220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 24, 2005 20:05
Lokalizacja: toruń

Post autor: plaster220 » czw mar 09, 2006 23:19

silniczek chodzi bo go slychac!!!



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 09, 2006 23:25

No tao jak chodzi to tak jak pisale kolegaBuniek85, popsrawdzac mozesz :)) ale jeszcze przedtem sprawdz sobie czy od silniczka wychodza w kable te co w nich plyn leci !! Ja mialem ta np ze silniczek byl taki ze mial tylo jedno wyjscie i spryslk byl tylko z przodu kupilem silniczek na 2 wyjscia podlaczylem i 2 label mialem juz tam od tylu tez wystarczylo podpiac i smiga !!! (tam jeszcze byl problem z prekaznikiem ale to duzo gadania w sumie uszkodzony ale i trak wymienialem na mnowszy :)



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » czw mar 09, 2006 23:26

Też ostatnio miałem taki problem, rozbierz tam te wszystkie plastiki i wyciągnij gumowy wężyk z tego mechanizmu, teraz psikaj i sprawdz czy z wężyka bedzie leciał płyn.

Jeśli tak to znaczy ze tak samo jak mi zapchał ci sie ten mechanizm.

Ja zrobilem to tak:

Wykreciłem cały mechanizm, wziolem do domu, podłączyłem pompke do roweru od drugiej strony i cisłem na maxa, po chwili jakiś śmieć wyskoczył jak z procy!

Założyłem mechanizm spowrotem i smiga git! :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 09, 2006 23:29

A czy moj przewod od tylnego sprysku jest drozny to sprawdzilem przykladajac do poczatku( tam przy zbiorniczku ) kompresor i puscilem powietrze a brat mi sprawdzil nawet Widac bylo jak leci na tylnia szybe !!



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pt mar 10, 2006 09:58

To weź zdejmij wężyk z końcówki spryskiwacza i pompuj. Jak płyn poleci to znaczy że zapchana końcówka, jeśli nie poleci to gdzieś po drodze jest zapchane albo załamane. Kompresor ma raczej większe ciśnienie i mógł "pokonać" załamanie...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt mar 10, 2006 10:23

Ja jeszcze sprawdzalem wezyk czy wogole idzie bo nie moglem sie go doszykac w komorze silnika (a byl tam jestem slepy no cuz :/) I w Golfie 2 idzie tak ze jak wychodzi od tego tylnego sprysku w klapie idzie: (stojac za autem)
klapą w prawo po slupku klapy do gory potem tym gumowym przejsciem razem z innymi kablami w dach !! potem schodzi kolo wlewu paliwa na dół cofa sie i idzie tylnią belka !! nalewą stronę auta tuz pod klapa !! potem leci do srodka i dolem obok lewego progu tzn miedzy progiem a fotelem kierowcy !! i potem tam do gory kolo skrzynki z przekaznikami nie wiem czy to w MK 3 jest tak samo :///////!!

[ Dodano: Pią Mar 10, 2006 09:25 ]
Najlepszy to jest sposob ten :
palen pisze:To weź zdejmij wężyk z końcówki spryskiwacza i pompuj. Jak płyn poleci to znaczy że zapchana końcówka, jeśli nie poleci to gdzieś po drodze jest zapchane albo załamane. Kompresor ma raczej większe ciśnienie i mógł "pokonać" załamanie...
nie ma znaczenie czy pompka czy kompresorem zeby tylko Ci ktos sprawdzil czy powietrze wylatuje na szybe !! jeli nie to wtedy dopiero wez sie za rozbieranie :)

[ Dodano: Pią Mar 10, 2006 09:31 ]
Aha i jak juz nie bedzie tam sie powietrze dostawac na na 99% podleciala smiec i bedzie przytkany przy samym wyjsciu !! wiec tam gdzies jak to rozbierzesz bedzie zlacza to wystrczy odczepic a nei orzbierac znowu calego auta :PP: ))) pozdro



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pt mar 10, 2006 20:23

Witam!
Mialem to samo co Ty : wycieraczka chodzila a spryskiwacz nie, dzisiaj to zrobilem :helm:
Silniczek chodzil wezyki byly sprawne ale byl zapchany sama dysza. Nic nie trzeba rozkrecac wes ja poprostu wyciagnij (ta dysze) i sprawdz czy jest drozna? Ja ze swoja sie troche bawilem zanim ja przepchalem ale jakos mi sie udalo i teraz chodzi bez problemu ;) Uwazaj na szpilki aby ja we srodku nie zlamac :jezor:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob mar 11, 2006 15:19

plaster220, Jesli ktorys z nas Ci pomogl to jest tai przycisk pomogl pod kazdym postem :P:))



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości