Napinacz paska wielorowkowego w ATD.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Napinacz paska wielorowkowego w ATD.

Post autor: dark972 » pt sty 08, 2010 12:17

Napinacz szrpie mi paskiem wielorowkowym i zapewne jest do wymiany (jeżdził od nowości / 8 lat)
Mam wobec tego pytanie dot. zakupu poza serwisem gdzie dużo sobie życzą za niego.. a nawet dużo za dużo.
Proszę innych o pomoc w zakupie zamiennika, czy oryginału. Chodzi mi o firmę, ceny..
Silnik ATD z 2002r. 101KM.

CO SĄDZICIE O TEJ NIEMIECKIEJ FIRMIE ?

http://www.allegro.pl/item863213841_nap ... 9_tdi.html
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 13:31 przez dark972, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Blog_Boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:39
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Napinacz paska wielorowkowego w ATD.

Post autor: Blog_Boy » pt sty 08, 2010 14:02

dark972 pisze:Proszę innych o pomoc w zakupie zamiennika, czy oryginału. Chodzi mi o firmę, ceny..
Silnik ATD z 2002r. 101KM.

CO SĄDZICIE O TEJ NIEMIECKIEJ FIRMIE ?

http://www.allegro.pl/item863213841_nap ... 9_tdi.html
Mam ATD z 2003 r. Napinacz skończył mi się jednak szybciej niż Tobie :-)
Jestem po wymianie parę miesięcy. Chyba nawet kupowałem u tego samego sprzedawcy. Z tego co wiem, to firma jest OK - przynajmniej u mnie lata ładnie po wymianie. Jest jakiś wałek z nazewnictwem 'opakowanie' i 'nazwa wybita na napinaczu' - może to się różnić - już było gdzieś o tym na forum - jedna firma produkuje (czyżby INA?), inna sprzedaje i firmuje swoją marką.

Pozdrawiam Kolegę - też mam srebrnego :-)



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » pt sty 08, 2010 14:35

dziękuję za podro i również pozdrawiam z Mazur ( zimnych jak cholera :)
A czy kolega wymieniał już rozrząd ? U mnie chyba na dniach bedę musiał. Trochę słone te koszty, ale co poradzić. Tak więc wszystko hurtem muszę zrobić. Rozumiem ,że ten napinacz ok.



Awatar użytkownika
Blog_Boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:39
Lokalizacja: okolice Słupska

Post autor: Blog_Boy » pt sty 08, 2010 15:33

dark972 pisze:A czy kolega wymieniał już rozrząd ? U mnie chyba na dniach bedę musiał. Trochę słone te koszty, ale co poradzić. Tak więc wszystko hurtem muszę zrobić. Rozumiem ,że ten napinacz ok.
Co do firm robiących dobre napinacze niech się jeszcze inni Koledzy wypowiedzą. Ale Rouville to chyba dobra jakość.

Rozrząd machnąłem 1,5 roku temu przed długą wyprawą wakacyjną - trochę nietypowo, bo auto miało wtedy coś koło 155kkm (teraz 185kkm), lecz jechałem na kraniec Europy - wolałem mieć spokojną głowę na autobahnach. Mój mechanik z fakturą robił na renomowanych częściach - całość ok. 700-800 zł (nie pamiętam, bo faktura była dodatkowo z inną usługą).

U Ciebie koszt części rozrzadu będzie kapkę większy - mianowicie na przełomie 02-03.2003 r. rozrząd został pomniejszony w ATD o jakiś tam napinacz hydrauliczny - i o koszt tego napinacza będziesz właśnie miał droższe części. Ale całość kwoty za rozrząd nie jest naprawdę strasznie duża - koło 600zł, wydaje mi się. Do zakupu rozrządu musisz zatem podac nr silnika wybity chyba na osłonie rozrządu właśnie.
Ja zdałem się w 100% na mechanika - robi dużo VW. Sam zakupił, sam zrobił, a ja mam fakturę. Ochroniłem się w ten sposób przed ew. gadką: 'Rozrząd strzelił? Pewnie złe części pan kupił...' :-)



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pt sty 08, 2010 15:38

Też kupiłem kilka dni temu napinacz firmy Ruville, tylko że do benzyniaka i na napinaczu żadnego znaczka firmy Ruville, w sumie to nie ma żadnego znaczka, czyli NO NAME, ale mam nadzieje, że będzie służył.



Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Post autor: PABLOMIX » pt sty 08, 2010 19:07

Widzę, że nie jestem sam :pub: w moim ATD napinacz też szarpie jak szalony ale tylko na wolnych obrotach, jak dodam gazu to się uspokaja i łanie napina bez drgawek. Jeżdżę tak już ze 2 miesiące :grin: . Czy ktoś już wymieniał ten napinacz samodzielnie w ATD i poda kilka wskazówek bo zamierzam go wymienić sam.



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pt sty 08, 2010 19:16

PABLOMIX pisze:Widzę, że nie jestem sam :pub: w moim ATD napinacz też szarpie jak szalony ale tylko na wolnych obrotach, jak dodam gazu to się uspokaja i łanie napina bez drgawek. Jeżdżę tak już ze 2 miesiące :grin: . Czy ktoś już wymieniał ten napinacz samodzielnie w ATD i poda kilka wskazówek bo zamierzam go wymienić sam.
To może nie wina napinacza, tylko sprzęgiełka alternatora.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » pt sty 08, 2010 20:30

kompan pisze:To może nie wina napinacza, tylko sprzęgiełka alternatora.
najprawdopodobniej tak !

A jakie to częsci ma kolega z tego mk4 ?



Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Post autor: PABLOMIX » pt sty 08, 2010 20:36

a gdzie jest te sprzęgło alternatora ? jak wygląda ?



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pt sty 08, 2010 20:43

kompan pisze:To może nie wina napinacza, tylko sprzęgiełka alternatora.
dokładnie. ściągnij pasek i sprawdź czy "puszcza" sprzęgło na alternatorze w stronę przeciwną do obrotów bo jak nie to nowy też szybko uszkodzisz

[ Dodano: 08 Sty 2010 19:44 ]
PABLOMIX pisze:a gdzie jest te sprzęgło alternatora ? jak wygląda ?
koło alternatora to sprzęgło. jak się przyjrzysz to ma trochę inną budowę niż rozwiązanie klasyczne


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pt sty 08, 2010 21:12

dark972 pisze:A jakie to częsci ma kolega z tego mk4 ?
W przypisie mam link do tematu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=294078
PABLOMIX pisze:a gdzie jest te sprzęgło alternatora ? jak wygląda ?
Tak to mniej więcej wygląda: sprzęgiełko jest w żółtym kółku.

Obrazek

Oryginalnie jest montowane firmy INA (koszt: ok 100zł).
PABLOMIX pisze:Jeżdżę tak już ze 2 miesiące :grin: .
To zmień to jak najszybciej bo im dłużej zwlekasz tym bardziej napinacz się zużywa. Zaniedbanie sprzęgiełka spowoduje zużycie napinacza i kolejne koszta ...
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 21:14 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pt sty 08, 2010 21:22

kompan pisze:Tak to mniej więcej wygląda: sprzęgiełko jest w żółtym kółku.

[url=http://images46.fotosik.pl/245/0eae053444ca9b74m.jpeg]Obrazek[/URL]
zdjęcie uważaj za poglądowe bo tam jest alternator bez sprzęgła. sprzęgło ma osłonę plastikową od czoła (przynajmniej powinno mieć jak nikt tam nie grzebał)


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pt sty 08, 2010 21:31

tom17 pisze:zdjęcie uważaj za poglądowe bo tam jest alternator bez sprzęgła. sprzęgło ma osłonę plastikową od czoła (przynajmniej powinno mieć jak nikt tam nie grzebał)
Dlatego napisałem "tak to mniej więcej wygląda". Głównie mi chodziło o lokalizację. Ale żeby było jasne, sprzęgiełko wygląda tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 21:32 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Post autor: PABLOMIX » pt sty 08, 2010 23:33

Dzięki Wam za wyjaśnienie tematu i fotki, autko zaprowadzę do swojego mechanika bo ja nie dam rady opanować usterki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 438 gości