Kontrolka ciśnienia w oponach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FlorekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:04
Lokalizacja: WSC

Kontrolka ciśnienia w oponach

Post autor: FlorekGTI » czw sty 07, 2010 22:44

Szukałem szukałem i nie było dane mi nic znaleźć... problem jest taki ze od dłuższego czasu świeci mi się kontrolka od ciśnienia w oponach a ciśnienie jest w porządku teraz założyłem zimówki i świeci się jak się świeciła a kiedyś słyszałem ze jak zdejmuje się wszystkie koła z czujnikami to kontrolka się nie powinna świecić :kac: da sie to jakos wyłączyć czy coś z tym zrobić ???? :bajer:



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw sty 07, 2010 22:51

FlorekGTI pisze:kiedyś słyszałem ze jak zdejmuje się wszystkie koła z czujnikami to kontrolka się nie powinna świecić
Chcesz powiedzieć, że masz teraz koła zimowe bez czujników?


JaroW

Awatar użytkownika
FlorekGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:04
Lokalizacja: WSC

Post autor: FlorekGTI » czw sty 07, 2010 23:06

tak mam koła zimowe bez czujników :bigok:

[ Dodano: 08 Sty 2010 09:43 ]
Dobra temat ogarnięty... wyjaśnię jak to działa może komuś się przyda. W kołach nie ma żadnych czujników system mierzenia ciśnienia w oponach jest powiązany z systemem ABS system sprawdza szybkość obrotu kół jeżeli jedno koło nie kręci się z tą samą predkością co pozostałe zapala się kontrolka ostrzegawcza ponieważ prawdopodobnie w jednym kole jest mniejsze ciśnienie i koło ma mniejszą średnice i przez to robi więcej/mniej obrotów niż pozostałe tak samo dzieje się po zmianie na zimówki. Aby wyłączyć kontrolkę ostrzegawczą należy sprawdzić ciśnienie w oponach czy jest jednakowe i jadąc 20-30km/h przytrzymać przycisk SET znajdujący się miedzy siedzeniami aż piknie i zgaśnie kontrolka zdarza się ze trzeba spróbować kilka razy. Mam nadzieje ze w miarę składnie to wyjaśniłem. :bajer:



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pt sty 08, 2010 23:37

FlorekGTI, dobreeee.
Już się cholera trochę zacząłem zastanawiać czy aby VW nie idzie w kierunku takim jak Renault. Te cholerne czujniki w kołach np. w Lagunach itd. to same nieszczęścia i więcej z nimi kłopotów niż pożytku z nich.


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości