Jest jakiś dobry sposob na złodzieji felg?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jest jakiś dobry sposob na złodzieji felg?

Post autor: djprezes » czw mar 09, 2006 10:46

Za niedługo chce sobie zakupić felgi 16 z oponkami 195/45/16.

Raczej dużo autek na takich nie jezdzi, i może to być łakomy konsek dla złodzieji.

Jest jakiś dobry sposob na zabezpieczenie się przed złodziejami?

A jeśli chodzi o specialne śróby do ktorych tylko my mamy klucz, co o nich sądzicie? Jest to jakis problem dla złodzieja?

No i co z alarmem, jeśli bym zamontowal jakis dobry alarm samochodowy to załączał by się też gdy ktos majstrowal by przy kołach?

Autko stoi na parkingu na placu, niestety niemam garażu i jest strach :(


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Arecki1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 07, 2006 15:13
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: Arecki1979 » czw mar 09, 2006 11:05

Obawiam się że nie ma takiego sposobu, bo złodziej jeśli będzie Ci chciał je skraść to nawet jeśli bedziesz mial każdy inny rodzaj śruby mocujacej to złodziej się przygotuyje z kompletem kluczy i tak je skradnie. Jednak takie kradzież na parkingach osiedlowych są żadkością, gdyż zjęcie felg z samochodu trochę trawa i jest możliwość wpadki przez zlodzieja, wiec lepiej buchnoć całe auto, bo to trwa krótko. Ale pomysł na dwa lub trzy rodzaje śrub jest dobry i na pewno trochę utrudnia amatorowi czyjejś wlasności. Sam mam dwa rodzae śrub. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw mar 09, 2006 11:17

Dokładnie, pomysł z dwoma lub więcej kompletami róznych śrub jest bardzo dobry. Najlepiej jest wymyślić swój projekt śrub ale do tego trzeba troche wprawy, pomysłowości oraz sprzetu. Dodatkowo polecam zamontować alarm z czujnikiem wstrząsowym, albo radarowym odstraszającym potencjalnego złodzieja. Czujnik wstrząsowy to nieduży koszt, ale radarowy to już znaczny wydatek. Oczywiście zależy też od zasobnoci portwela....


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw mar 09, 2006 11:47

nic śrubyu nie dają niestety....
Kiedyś zostawiłem auto u blacharza, i następnego dnia przypomniało mi sie ze nie dałem blacharzowi nasadki do odkrecenia śruby zabezpieczajacej...Bałem sie że mi z felge zniszczy przy pracach blacharskich wiec zawiozłem nasadke a blacharz mówi że już dawno odkręcili.....
Nie kradną felg na osiedlach? To musze ci powiedziec ze bezpieczne masz osiedle i miasto bo w Wawie kradną wszędzie i to ostro.....
apropos :bajer: Obrazek
niestety nie ma sposobu na zabezpieczenie felg....
A zdjęcie kompletu trwakilka minut....Często robią to na raty tj luzują śruby , a za kilka godzin wracaja po felgi, nie ma co liczyc na skrupuły złodzieja....Kradną ze wsząd!!

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 10:49 ]
Jednym ze sposobów jest kupienie AC, tylko troche drogie :blush:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw mar 09, 2006 12:35

No ale nie zawsze AC obejmuje felgi. Tak jak pisałem śruby najlepiej własnego projektu i wykonania plus alram z jakimś czujnikiem. Wszystko to sierodki zapobiegawcze, ale 100% na to że zapobiegną kradzieży nigdy nie ma......
Ja proponuje coś takiego.... tylko zapiąć za felge
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 09, 2006 12:53

Mi kiedyś poluzowali łajzy bo ojciec zostawił na osiedlu.No i za dwa dni pojechałem do mechaniora robić chyba klocki hamulcowe no i on się zaparł aby odkręcić śruby i prawie się przewrócił i wszystkie były poluzowane.Dobrze że całkiem się nie odkręciły i że nie jeździłem w dłuższe trasy bo bym miał wesoło.
A z tymi felgami to jest tak jak jest zbyt to kradną koleś kiedyś miał okazje kupić swoje aluski ale je wzioł za darmo(ma chłop gabaryty).Sami kupujecie i sprzedajecie a pytacie się skąd one są nie no właśnie.Ja nawet komrki bez papierów nie kupię dla zasady.



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » czw mar 09, 2006 16:50

Obrazek

No k*rwa złodzieje to mają tupet, ktoś se kupi auto za grubą forse a tu ci jakis c*ul ukradnie fele i nawet na lewarku autka nie zostawi tylko zostawi na zolu.

Bez komentarza :panna:


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw mar 09, 2006 17:13

Co do różnych śrub to warto wziąść pod uwage ich wage. Jeśli będzie znacznie różna to przy większych prędkościach może pojawić się efekt lekko nie wyważonego koła.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw mar 09, 2006 17:14

Pewnie jeżdżą teraz na jakimś VW.



Awatar użytkownika
logan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: logan » czw mar 09, 2006 17:31

Chyba jedyny pewny sposób to odkręcać je i brać do domu:) (inna sprawa ze wybitnie niepraktyczny)


Hell is worth all that...

Blog o kosztach użytkowania Golfa - http://mojgolfik.blogspot.com/

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw mar 09, 2006 17:39

Najlepszym obecnie sposobem na złodzieji są śruby imbusowe z bolcem. Mozna je zrobić w więszości zakładów w kraju. Klucz do nich też musi ten zakład dorobić.



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » czw mar 09, 2006 17:50

daloby rade zrobic podlaczenie do alarmu w prosty sposob, dziallalo by to tak ze po dotknieciu feli zalacza sie alarm. Trzeba by bylo zrobic jakis uklad sterowany minusem ktory bedzie dzialal odpowiednio przy zmianie rezystacji.

Tak by wygladalo to teorytycznie, w praktyce nie stosowalem bo neimam alusow:] ale moze niedloogo... sie pomysli


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
bolid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:29
Lokalizacja: Golasowice
Kontakt:

Post autor: bolid » czw mar 09, 2006 17:55

Opowiem wam historyjke. mieszkam na wsi i jestem z tego dumny. :grin: :grin: Ale do sprawy mój sąsiad kupis fajne fele :hmm: po jakimś czasie komuś się spodobały. sąsiad parkował na własnym podwurku i jeszcze na dodatek latarnia z drogi mu swieciła. Ale pewnego dnia wstał o 3 w nocy, chcąc jechać na giełde po jakieś kwiatki do swojej kwiaciarni :hmm: :hmm: i idąc do samochody otwierając drzwi przypadkowo kopnoł do czegoś :grin: okazało się że jest to lewarek, wystraszony spojrzał czy ma fele :bigok: a felgi były :hmm: :hmm: co się okazało potem złodzieje otruli mu dwa psy i dobierali się do pięknych gelg. Miał śruby zabazpieczające ale te akuray już były odkręcone zostały tylko po jednej w karzdym kułku. chciał zobaczyć na droge czy jeszcze ich gdzieś niema ale widział tylko odjeźdzający samochud. I morał z tego taki że jak by nie wyszedł to zostałby bez felg :panna: :panna: i na szczęscie było tak że kopnoł w lewarek bo jakby wsiadł i odjechał to niewiadomo czy by dojechał gdziekolwiek. już niechce myśleć co by było. Ale miał szczęscie i za to :pub: :pub: wypijmy. niech złodzieje idą do do więźienia a tuningowcy wyjerzdzają na droge w pięknych felgach ;p :okej: :okej: :okej:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw mar 09, 2006 17:55

preker20 pisze:daloby rade zrobic podlaczenie do alarmu w prosty sposob, dziallalo by to tak ze po dotknieciu feli zalacza sie alarm. Trzeba by bylo zrobic jakis uklad sterowany minusem ktory bedzie dzialal odpowiednio przy zmianie rezystacji.

Tak by wygladalo to teorytycznie, w praktyce nie stosowalem bo neimam alusow:] ale moze niedloogo... sie pomysli
No tak potrzeba matką wynalazków, pomysł dobry....


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 269 gości