[Mk1 cabrio 91r] Problem z benzyna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Mk1 cabrio 91r] Problem z benzyna

Post autor: jupsi » wt sty 05, 2010 11:52

Cos mi sie dlawi, a raczej jakby ogranicza mu dostep paliwa czasem. potrzebuje go podlaczyc pod komputer, sprawdzic cisnienie paliwa i takie tam. Podejrzewam wtryski, pompe albo przeplywke. nie wiem moze lewe powietrze bierze. Potrzebuje sensownego warsztatu w lublinie kto moglby mi pomoc, ale nie tak zeby chcial wymieniac wszytstie czesci po kolei. Wiem tylko tyle ze jeszcze przed remontem i przerobkami mialem ten problem z paleniem na benzyne. kiedys mmi wystrzelil i nie chodzil na benzynie, pozniej zalalem mu duzo wachy i cos mu sie odetkalo ale jescze wymienilem przeplywke. i jedno zauwazylem ze jak ma mniej wachy to czesciej mu se jakby zapowietrza i nie chce jechac. tak mi sie wydaje bo to dawno bylo a teraz go kupe czasu remotowalem majac niedzieje ze jakims cudem ten problem zniknie. samochod to mk1 cabrio na elektronicznym wtrysku.
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 11:53 przez jupsi, łącznie zmieniany 1 raz.


<< jUPsi >>

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt sty 05, 2010 12:22

sądzę że jeżeli nie wymieniłeś jeszcze pompy paliwa to radził bym sprawdzić czy ona działa, jak jeździłeś na gazie i często miałeś "sucho" w baku to może się zatarła i teraz nie działa jak powinna


Obrazek

Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jupsi » wt sty 05, 2010 12:38

a zapomnialem wspomniec ze pod komputra i tak musze podlaczyc bo mialem wymieniany kolektor na 4-2-1 i wmontowywana w nim sonde, i teraz trzeba posprawdzac czy to lata. A dzieli luki za utwierdzanie mnie w przekonaniu ze to pompa
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 12:41 przez jupsi, łącznie zmieniany 1 raz.


<< jUPsi >>

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt sty 05, 2010 13:01

jupsi, a jaki obecnie masz silnik bo z tego co wiem to w mk1 nawet 1.8 nie było złącza do podłączenia VAG'a, zostają tylko kody błyskowe


Obrazek

Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jupsi » wt sty 05, 2010 20:56

a no mam 1.8 98 km no takie co ino w cabrio byly szczegolnie po tam 87 roku bodajrze. na elektronicznym w trysku z komputrem( ja sie bardzo na mechanice nie znam ale sobie tak rozumim ze jak to eletroniczny wtrysk to cos tam musi tym sterowac). a ja wiem, mechanik powiedzial ze pod komputra trza podlaczyc wiec szukam. a ze moj jakis komuter ma co tym wyszstkim podobno steruje wiec coz uwierzylem mu na slowo honoru.
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 20:57 przez jupsi, łącznie zmieniany 1 raz.


<< jUPsi >>

Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » wt sty 05, 2010 22:58

no ale pod vaga to tego nie podepniesz jedynie miernik i heja wszystką elektryke a z samym sterownikiem(komputerem) to nic nie zrobisz jedynie do magika
ps. ja tez mam komputer i pełny wtrysk i przydało by się łącze vaga no ale nie ma i :ass:
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 23:01 przez bogus01, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jupsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 20:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jupsi » śr sty 06, 2010 14:20

to jak sprawdzic czy sonda sie spisuje, itp. i sie zastanawiam jak znalesc przyczyne tego kieskkiego smigania na benzynie.gazu jeszcze nie podlaczalem od remontu bo chce najpierw 1000 km zrobic na benzynce co by sie ladnie wsyzstko poukladalo. a zreszta w srogiej zimie zanim sie przelaczy na gaz to juz w polowie do pracy jestem wiec nie ma sensu.


<< jUPsi >>

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości