rozładowujacy sie aku ... POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

rozładowujacy sie aku ... POMOCY

Post autor: eXtra69 » śr sty 06, 2010 02:17

Witam ... mój mk3 coś ostatnio ubzdurał sobie usterki ... jak jedno naprawie szlag trafia coś innego ... tym razem dziwna sprawa, od powiedzmy tygodnia jak go odpalam to tak jakby palił na 3 gary jak go przegonie (do około 4-5 tys) to normalnie chodzi ... dodatkowym objawem jest to ze xenony w aucie nie zapalają się lub tylko jeden świeci po prze gazowaniu i ponownym włączeniu było ok ...
ale dziś mnie całkowicie zaskoczył :rotfl: wyjechałem z garażu ... po problemie który już opisałem wyżej zrobiłem jakieś 20 km rozgrzał się i w ogóle... stanąłem ... zgasiłem po 10 min odpaliłem (nie przegoniłem) i chodził jakieś 25 min na biegu jałowym ... zgaszone światła tylko nawiew i radio chodziły
przy próbie ruszenia i zapalenia świateł buba, nie paliły się... mowie zgarze i zapale znów .. ale umarł ... nie kręcił w ogóle ... po 2 min tykał po następnych 2-ch zakręcił raz i tykał ... ale zapaliłem przy pomocy kumpla na pych z dwójki ... dojechałem do domu ... już bez problemowo... :)

i tu prośba o pomoc, co jest nie tak ??
*MASA gdzieś ucieka ... ?? (zdejmowałem kleme "-" ale skreciłem ja na amen nie wiem czy brak wazeliny technicznej odgrywa duza role? )
** jeżdżę bez zegarów ... bo padły czekam na przesyłkę ... może to być przyczyna ?? (szczerze wątpię)

:okej:
dzieki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2010 03:39 przez eXtra69, łącznie zmieniany 2 razy.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » śr sty 06, 2010 03:39

zegary hmm a masz ładowanie :bigok: sprawdź miernikiem czy jest :bajer: bo jak nie masz zegarów to nawet możesz nie wiedzieć o tym iż padł alternator bądź regulator napięcia albo szczotki :) :grin:


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » śr sty 06, 2010 07:53

jak nie masz zegarów to nie masz i ładowania bo kontrolka w zegarach wzbudza ładowanie
zamontuj zegary i wszystko wróci do normy


Obrazek

Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: eXtra69 » śr sty 06, 2010 09:22

jeson pisze: kontrolka w zegarach wzbudza ładowanie
dziwne ... ciekaw jestem czy pomoze dodam ze jak go przegonie do 5 tys po odpaleniu jest ok ... :) nawet bez zegarów ... wiec ... hmm, zastanawiajace :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 06, 2010 10:18

tak właśnie jest że bez kontrolki wzbudzającej załapie ładowanie po przegazówce. A jak go zostawiłeś na luzie to nie ładował


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » śr sty 06, 2010 11:25

eXtra69 pisze:jak go przegonie (do około 4-5 tys)
mam nadzieje ze nie robisz tego na zimnym silniku...



Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: eXtra69 » śr sty 06, 2010 11:32

wiem ze na zimnym nie mozna tego robic .... no ale jezdze bardzo zadko moze zdarzyło mi sie to 3 razy ... <karygodne> ale jakk juz wyjezdzam to z reguły w nocy ... :) i swiatła potrzebne ... :) no to kolejny raz mnie zagieliscie :P wiec dzis przyszły zegary trzymam kciuki zeby brak zegarów okazał sie przyczyna bo juz fundusz "naprawy VW" dawno na minusie... :) pozdrawiam napisze co i jak jak juz popodpinam ... :) :bigok:
Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2010 11:33 przez eXtra69, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr sty 06, 2010 12:21

zdecydowanie brak zegarów powoduje brak ładowania na niskich obrotach... przetestowane osobiście...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: eXtra69 » czw sty 07, 2010 01:58

no to mnie zaskoczyliscie ale faktycznie tak jest podłaczylem i smiga :) :) kolejny dzien i jestem bogatszy w nowe doswiadczenia :) dziekuje :) :) :bigok:
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2010 01:59 przez eXtra69, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości