PAROWANIE SZYB wewnętrznych (wszystkie)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mflash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 19:38
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

PAROWANIE SZYB wewnętrznych (wszystkie)

Post autor: mflash » wt sty 05, 2010 17:11

Witam wszystkich posiadaczy VW,
Mój problemik z parującymi szybami zaczął się jesienią, parują mi mocno szczególnie wtedy gdy jest wilgotne powietrze na zewnątrz, deszczowa pogoda no i teraz gdy na zewnątrz jest ujemna temperatura.
Mój golfik to 4 z 2001r., 1.9TDI (90KM), klimatronic, Variant,
Wymieniłem w nim filtr kabinowy na taki z aktywnym węglem, szyby z zewnątrz i wewnątrz umyłem i "przeciągnąłem" specjalnym płynem przeciwko parowaniu szyb,
I dalej jest to samo!
Ale dziś zauważyłem cos niepokojącego!!! a mianowicie: wczoraj miałem okazje go zaparkować w ogrzewanym garażu gdzie go dokładnie odkurzyłem i umyłem sprawdziłem czy niema gdzieś mokrych dywaników.
W zasadzie to nie ma ale troszeczkę wilgoci jest bo to normalne gdy ktoś podróżuje na tylnych siedzeniach w taka pogodę to coś zostanie.
Zauważyłem na ściągaczce którą skrobałem szybę przednią od wewnątrz ze jest szary osad gdy zeskrobałem go paznokciem to zostawia na palcach jasny ślad (brudzi palce).
To mnie właśnie zaniepokoiło co to może być bo to na pewno nie jest para:)
Może ktoś z was miał podobny przypadek!!!!!
Szukałem na forum już trochę i nic konkretnego nie znalazłem. Dodam ze płynu chłodniczego nie ubywa bo obserwuje go już z dwa miesiące i temperaturę trzyma ładnie na 90stopni. Pozostaje mi tylko klimatyzacja! Tym autkiem jeżdżę od sierpnia, jest to autko sprowadzone z zachodu, spodziewam się ze klima nie była robiona przed sprzedażą.
Jak jej używałem to (klima) chłodziła ok, bardzo ładnie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt sty 05, 2010 17:15

zobacz ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660
jest to dosyć częsta usterka
zrób diagnostykę climatronica to będziesz wiedział czy jest jakiś problem



mflash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 19:38
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: mflash » wt sty 05, 2010 17:36

Qto pisze:zobacz ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660
jest to dosyć częsta usterka
zrób diagnostykę climatronica to będziesz wiedział czy jest jakiś problem
Dzieki kolego za szybką reakcję, czytałem ten temat i jedno co mnie niepokoi to może być niedziałająca klapka obiegu wewnętrznego. bo jak włączam i wyłączam to nie zauważyłem żadnej różnicy a u znajomego jest znacząca różnic w pracy dmuchawy podczas pracy na obiegu zamkniętym i otwartym.
Tylko nie wiem jak się do tego zabrać?? ktoś pisał by od strony filtra kabinowego spróbować to ruszać i może odpuści- ale nie wiem czy to dobry pomysł przy tych temperaturach na zewnątrz, żeby czegoś nie zepsuć.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt sty 05, 2010 18:03

Rozbierać trzeba od środka , pewnie pękł plastikowy trybik w silniczku v 71 . Przerabiałem to u siebie z powodzeniem , można ten trybik skleic .W linku który podał Ci kolega Qto jest dośc dokładny opis demontażu i naprawy . Oczywiście przy tej pogodzie taka akcja to tylko w garażu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt sty 05, 2010 18:19

mflash pisze:jedno co mnie niepokoi to może być niedziałająca klapka obiegu wewnętrznego
właśnie to miałem na myśli podając link :) Na forum też znajdziesz jak zdiagnozować Climatronic...pewnie w tamtym temacie też jest napisane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 288 gości