Sterowanie szybami MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 14, 2004 16:09
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Sterowanie szybami MK3

Post autor: wojol » wt mar 07, 2006 09:23

Przejzałem forum ale nie znalazłem podobnej usterki dlatego zwracam się z zapytaniem czy ktos miał podobny przypadek lub wie cos na ten temat.

Posiadam MK3 z 93 roku wresja 2.0 GT Kombi. W aucxie sa 4 x elektryczne szyby i szyber dach. wczoraj pojawiła sie dziwna usterka.
po nacisnieciu przycisku otwierania szyby kierowcy przygasa całe oswietlenei przełączników i słychac załaczanie sie mechanizmu szyberdachu, przy nacisnieciu przełącznika szyby pasazera szyba opuszcza sie skokowo w chaotyczny sposob - zamyka sie płynnie. dodatkowo po otworzeniu szyberdachu mogę go zamknąc przyciskiem szyby kierowcy - nic z tego nei rozumem jak moze to działac w ten spsob, - jeszcze pare dni temu wsyztko działało bez zarzutu... co to moze być ????
Z gór ydzieki za pomoc.

Pozdrawiam

wojol.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » wt mar 07, 2006 09:38

Zwarcie masz jakieś. To chyba na uszkodzenie przekaźnika bo by nie działalo wcale, ale oczywiscie nie mozna wykluczyc Jak sam nie potrafisz pomierzyć miernikiem to proponuję do elektryka.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt mar 07, 2006 10:23

Moze jakies zwarcie na kostce w module komfortu ? Zajrzyj tam, moze wilgoc Ci sie wdarla czy cos. Modul jest zintegrowany w obudowie wraz z pompka centralnego zamka. Calosc znajduje sie w bagazniku pod prawa lampa.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » wt mar 07, 2006 12:14

czego tam moduł jest????????Przeciez to pompka od centrala a tu mowa o szybach



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt mar 07, 2006 13:27

majkel pisze:czego tam moduł jest????????Przeciez to pompka od centrala a tu mowa o szybach
Widac malo wiesz na ten temat kolego.
Pompka jest tam tez owszem. Tyko zamki, szyby, szyber, alarm fabryczny (jesli jest) sa podlaczone do modulu komfortu, ktory tym wszystkim steruje :bajer: Domykane i opuszczanie szyb, szyberdachu (tylko zamykanie) kluczykiem...
Ja mam szybki i szyber "w pradzie", kostka ma 12 pinow. Myslisz ze do czego az tyle ?
W Mk2 nie ma modulu wiec ida tylko 3 przewody (open, close i masa).


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
wojol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 14, 2004 16:09
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Naprawione

Post autor: wojol » śr mar 08, 2006 07:49

Wczoraj po pracy dziarsko zabrałem sie do szukania usteerki, w pierwszej kolejności zabrałem sie do bagaznika by odnaleźć w nim wspomniana pompke centralnego z modułem - troszek mi zajęłozeby ją zlokalizować bo w kombi jak sie okazła nie jest ona umiejscowiona w prawym boczku pod lampa tak jak w zwykłem MK3 tylko poprostu we wnęce koła zapasowego... co stwierdziełm dopiero porozebraniu wsyztkich plastików ;-)... faktyczeni jest tam masa przewodóe i w sumei ze 4 kostki przyłączeniowe... po rozłączeniu całości nadal wystepował ten sam objaw.. tak że nie wiem do końca czy ma ten moduł cos wsolnego ze sterowaniem szyb i szyberdachu.

Szukałem wiec dalej i jak sie okaząło powodem tej dziwnej dolegliwosci był przerwany przewód masowy w kostce idącej do drzwi kierowcy - w miejscu zginania sie osłony gumowej łączcej dzrzwi z nadwoziem.. po usunięciu usterki wsyztko znów zadziałało jak powinno.
Dziękuje za pomoc i mam nadzieję że ta uwaga również przyda się kiedys innym.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr mar 08, 2006 09:34

wojol pisze:tak że nie wiem do końca czy ma ten moduł cos wsolnego ze sterowaniem szyb i szyberdachu.
Uwierz, ze ma :)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » śr mar 08, 2006 18:04

inek01 pisze:
wojol pisze:tak że nie wiem do końca czy ma ten moduł cos wsolnego ze sterowaniem szyb i szyberdachu.
Uwierz, ze ma :)
głupoty gadasz, nie ma nic wspólnego. Odłacz kostke od pompki i zobaczysz że szybki działają dalej, takze twoja teoria to lipa



greg

Post autor: greg » śr mar 08, 2006 20:59

majkel, jak odłączysz przewody od pomki to odpinasz np przyczynę zwarcia i dlatego inek01, tłumaczy że ma. proste - odpinasz - działa jak by nie było modułu komfortu czyli domykania szybra i szyb kluczykiem ale samo zamykanie szyb i szybra normalnie działa. Jesli bedzie podpięte pod pompke i modół np uwalony to moze fiksować. Dlatego niepotzrebny wasz spór - obaj macie racje. Bez pomki szyby działają, a z uskzodzeniem w pompce może głupieć. I mniej nerwów Panowie



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » śr mar 08, 2006 21:17

nie no ok ja tam naerwowoy nie jestem, tylko nadal twierdze ze nia ma żadnego modułu komfortu. Cała elektronika jest w silniczkach od szyb



greg

Post autor: greg » śr mar 08, 2006 21:22

skoro tak - odepnij kabel od pomki centralnego i zamkniij drzwi kluczykiem - domknie ci szyby?



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » śr mar 08, 2006 21:33

nie mam zamków w dzrzwiach:)



greg

Post autor: greg » śr mar 08, 2006 21:46

no to pilotem...



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » śr mar 08, 2006 22:28

majkel pisze:nie no ok ja tam naerwowoy nie jestem, tylko nadal twierdze ze nia ma żadnego modułu komfortu. Cała elektronika jest w silniczkach od szyb
Są modele elektrycznych szyb z wbudowanym tzn. komfortem ,tyczy się to z tego co ja wiem większości VW ( jeżeli do podnośnika szyb -silniczka - dochodzi więcej niż 5 przewodów , ) a gdy do silniczka dochodzi mniej niż 5 przewodów to moduł komfortu jest oddzilnie . na zdjęciu widać moduł który jest odkręcony od podnośnika szyb .Żadnego modułu komfortu w pompce centralnego nie ma do elektrycznych szyb .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości