[mk3]takie male niebieskie....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

[mk3]takie male niebieskie....

Post autor: ko_sa » śr mar 08, 2006 19:22

mam pytanko,ostatnio z lewej strony silnika zaczalo mi cos tyrkać,wiec zaczelem szukac co to i znalazlem takie COS.otoz wchodza do tego dwa przewody gumowe,jeden przezroczysty cos jak paliwowy a drugi opleciony,na dodatek jest toto podlaczone do pradu.szukalem w ksiazce ale nie moge nic podobnego znalezc!!czy moglbym prosic o informacje coz to za ustrojstwo?
dodam ze to benzynka 1.4 abd a toto jest za filtrem powietrza!
pozdrwiam
Ostatnio zmieniony czw mar 09, 2006 15:35 przez ko_sa, łącznie zmieniany 1 raz.


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr mar 08, 2006 19:25

chyba klima :grin:

[ Dodano: Sro Mar 08, 2006 18:27 ]
zdaje mi sie ze opisujesz przewody od klimy....
zaznaczylem na foto...To to ?
Obrazek



Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » śr mar 08, 2006 19:28

nie to chyba nie to ale dzieki!!!paliwko tam nie leci ale za to ssa powietrze!!aha!!!nie dodalem ze tyrka ale tylko na gazie!!!!
i nie mam klimy!!!!
pozdrawiam


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 08, 2006 19:50

ko_sa pisze:nie to chyba nie to ale dzieki!!!paliwko tam nie leci ale za to ssa powietrze!!aha!!!nie dodalem ze tyrka ale tylko na gazie!!!!
i nie mam klimy!!!!
pozdrawiam
Co za dogłębne sprecyzowanie :panna:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr mar 08, 2006 19:56

kompletnie nie wiem o co chodzi! Weź to człeku porządnie wytłumacz...gdzie sie znajduje i jak wygląda....moze sie tez pofatygujesz i poszukasz zdjec swojego silnika i pokazesz nam to badziewie...



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » śr mar 08, 2006 20:02

pewnie jakaś czesć od układu podciśnienia ale łatwiej by bylo to rozszyfrowac gdybyś temu zrobił zdjecie:)


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » śr mar 08, 2006 20:32

oj co za nerwy zaraz,przepraszam za brak dokladnosci!!!!
patrzac od przodu samochodu po lewej stronie jest filtr powietrza,zaraz za nim czyli nie widoczny od przodu,jest taki element ktory na pierwszy rzut oka wyglada jak filtr paliwa z tym ze jest niebieski,dochodza do tego "filtra" dwa przewody-jak juz napisalem to wczesniej,jeden przezroczysty a wychodzi opleciony(ekranowany?-tak to wyglada),i ten opleciony przewod idzie sobie do podstawy wtrysku!no szukalem fotki ale nie moge znalezc zadnego ktore by lepiej oddawalo moj opis!moze jutro jak sie nie wyjasni to zrobie fotke dokladnie tego elementu!dziekuje za pomoc!


Volkswagen Transporter 1.6d

fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 09, 2006 13:31

Wydaje mi się że to jest elektrozawór chyba od gazu lub benzynki.Jest to taki mały kwadratowy niebieski cosik z podłączonymi z dwóch stron wężykami.A pyka bo się otwiera i zamyka.A tyka bo przełącza ale sprawdź wszystkie przewody idące od niego i za nim(może któryś już jest parchaty i puszcza).A z której strony masz parownik(reduktor).
I nie jest to żadna klima czy inne podciśnienia to po prostu część instalacji gazowej.
Pozdro



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » czw mar 09, 2006 15:04

Ja w tym miejscu co opisujesz mam załozony filrt do gazu i raczej ty tez masz tam załozony jet on u mnie niebieski w kształcie filtra do paliwa przykrecony do kielicha i 2 przewody na górze do niego podłaczone.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 09, 2006 21:18

Misiek sorki ale cos chyba albo zciemniasz albo nie piszemy o tym samym.Bo filterek do gazu znajduje się przy reduktorze(ja bynajmniej tak mam) i zazwyczaj jest on cały mosiężny(o innych nie słyszałem) jest okrągły i nie ma podłączeń prądu(czy innych przewodów elektrycznych).
Natomiast to co z uporem opisujecie to wydaje mi się że jest elektrozaworem.
A opisz w czym ci to przypomina filtr paliwa?

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 20:20 ]
No chyba że się myle.Misiek B proszę napisz to dojdziemy.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw mar 09, 2006 21:36

fibolek pisze:ydaje mi się że to jest elektrozawór chyba od gazu lub benzynki.Jest to taki mały kwadratowy niebieski cosik z podłączonymi z dwóch stron wężykami.A pyka bo się otwiera i zamyka.
popieram wujka fibolka na 99,9999% no bo w końcu nie ma zjęcia :(
Misiek_B pisze:Ja w tym miejscu co opisujesz mam załozony filrt do gazu i raczej ty tez masz tam załozony jet on u mnie niebieski w kształcie filtra do paliwa przykrecony do kielicha i 2 przewody na górze do niego podłaczone.

hehe żeczywiście możesz mieć też rację bo w instalacjach pierwszych generacji filterek na grafit mocowany był w elektrozaworze


Ale niestety póki nie ma zdjęć można tylko gdybać


POZDRO


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw mar 09, 2006 21:53

Może elektrozawór do odprowadzania oparów benzyny z baku przez filtr węglowy do kolektora dolotowego ?


=-Pinhead-=

fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 09, 2006 23:44

Dzięki hanti za info bo z tymi instalkami 1 generacji to aż tak bardzo nie wiem.
Pinehead o czymś takim nie słyszałem ale być może też się myle.
No ale na poczatek wiemy że to jakiś elektrozawór lub filterek w elektrozaworze chociaż ja mam taką 1 generacji 2 letnią i nie mam tam żadnego filtra oprócz filtra gazu przy reduktorze i filtra paliwa na przewodzie paliwowym.No cóż nie wiem.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt mar 10, 2006 00:39

Chodziło mi o coś takiego. Nie wiem jednak gdzie to jest umiejscowione w mkIII ale w mkII jest przy filtrze powietrza z lewej strony.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości