[MK3] zgasł nie odpala.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

awecezare
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: awecezare » ndz sty 03, 2010 00:34

Haki pisze:Wilgoć sprawdź w aparacie zapłonowym .. później świece - kable .. czy iskra nie przeskakuje.
kabli dzis nie udało mi sie dorwac beda w poniedziałek te mam dwa lata- aparat , świece sprawdze jutro tez mam je dwa lata tzn ze 35tys.zrobiłem na nich. dziwne wydaje mi sie to ze za pierwszym razem po 5-ciu min. pracy zgasł sam z siebie ot tak :grrr:


CE

Fr4ntic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 02, 2010 15:22
Lokalizacja: Kamienna Gora

Post autor: Fr4ntic » ndz sty 03, 2010 01:34

Akumulator jest w domu i sie laduje... Nic nie mierzylem bo zapodzialem gdzies miernik ;/
Teraz mam pytanko. Wrzucam jutro akumulator i jade pod dom. mierze miernikiem. I jak teraz sprawdzic czy alternator dziala? PRzy odpalonym silniku znow zmierzyc na akumulatorze? Z tego, co mi wiadomo, to po odpaleniu auta akumulator staje sie odbiornikiem pradu z alternatora. Czy jesli wiec zmierze jeszcze raz na akumulatorze przy odpalonym aucie to wynik bedzie wiekszy? Mowilem tez, ze pasek ostatio strasznie piszczal. Jesli go naciagne to jest mozliwosc ze alternator (jesli dziala) bedzie dobrze ladowal? Co sie stanie jesli naciagne go zbyt mocno?



krasnal80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 08:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: krasnal80 » ndz sty 03, 2010 01:39

ja też mam problem ze swoją trójeczką wymieniłem już rozrusznik kostkę w stacyjce i dalej nie pali naładowany akumulator i dalej to samo rozrusznik sprawdzony na krótko jest ok.Po podłączeniu do całej instalacji tylko słychać jak odbija zero kręcenia.Pomóżcie co dalej.



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » ndz sty 03, 2010 01:53

Fr4ntic prosta sprawa, odpalony silnik, odpięty akumulator. Jeśli alternator działa to silnik nie zgaśnie, a skoro masz miernik to zmierz ładowanie, napięcie powinno być do 14,4v


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Fr4ntic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 02, 2010 15:22
Lokalizacja: Kamienna Gora

Post autor: Fr4ntic » pn sty 04, 2010 14:26

To znów ja. Miałem taki plan. 1 - naciągnąć pasek 2 - wymienić szczotki itp... Okazało się, że skończyło się na punkcie pierwszym :) Mój golfik śmiga jak ta lala. Teraz pasek nawet nie piśnie a ładowanie w porządku. Dziękuje wszystkim za pomoc :grin:



awecezare
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: awecezare » pn sty 04, 2010 14:31

a u mnie skończyło na przekładce aku od auta tescia odpalił i do warsztatu dojechał -wg. mechanika kable i aku do wymiany silnik praacuje dziwnie ale mają sprawdzić co jest grane dzięki .


CE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości