[MK3 ABS] dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GTstadnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 02, 2006 00:54
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

[MK3 ABS] dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: GTstadnik » śr mar 08, 2006 15:17

Witam!!!Pisze , bo nie wiem już sam co to może być.Otóż stuka mi cos przednim zawiasie.Nie są to ani sforznie wachacza , ani ani łączniki stabilizatora ani tuleje wachacza.Amorki z przodu o.k.na szczęscie bo tylne bilsteiny kosztowały mnie majątek:-)Czy mogą to być łożyska na kolumnie Mcphersona-te górne??Spotkał sie juz kots z Was z tym???



Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Re: [MK3 ABS] dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: conrad81 » śr mar 08, 2006 16:31

GTstadnik pisze:Witam!!!Pisze , bo nie wiem już sam co to może być.Otóż stuka mi cos przednim zawiasie.Nie są to ani sforznie wachacza , ani ani łączniki stabilizatora ani tuleje wachacza.Amorki z przodu o.k.na szczęscie bo tylne bilsteiny kosztowały mnie majątek:-)Czy mogą to być łożyska na kolumnie Mcphersona-te górne??Spotkał sie juz kots z Was z tym???
mi kiedys stukal sworzen w ograniczniku w drzwiach ale to bylo w felicji I tez obstawialem zawieszenie przednie

moze jakbys opisal kiedy najbardziej stuka czy to toczne czy od ugiecia auta czy jak bujasz autem tez slychac??
a gorne lozyska jak wadliwe to zazwyczaj slychac lekkie chrobotanie przy skrecaniu nawet w miejscu przynajmniej taki objaw kiedys widzialem


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » śr mar 08, 2006 16:46

Tak, to mogą być górne łożyska mcphersonów. Jak kupiłem swojego telepało się jakbym kamienia w puszcze telepał. Możesz to łatwo wykryć - podnieś klapę i spróbuj pokręcić i poruszać na boki mcphersonami od góry. Jak się da i to lekko to na bank tu u Ciebie stuka.
Acha, koszt tego łożyska (s wumie raczej elementu metalowo - gumowego) to jakieś 30zł sztuka.



greg

Post autor: greg » śr mar 08, 2006 21:02

łaczniki stabilizatora sprawdzałeś - a same gumy na stabilizatorze też? Łozyska amorków mogą stukać - doś głośny stuk.



Awatar użytkownika
Wlodek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 14, 2006 02:32
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: Wlodek » śr mar 08, 2006 22:33

to moze mi ktos pomoze.. a mianowiecie od wczoraj slyszę dziwne odgłosy (skrzypienie) podczas jazdy przez nierównosci drogi jakby z przodu auta.Nie wiem co jest grane. Wpierwszej chwili pomyślałem ze moze fotel kierowcy ale nie...uginałem błotniki myśląc ze moze amory ale rowniez nie wydaja takiego dzwieku podczas uginania.Naprawde nie mam pojecia co to jest .Może Wy spotkaliście sie z taką sytuacją?



Awatar użytkownika
GTstadnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 02, 2006 00:54
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Post autor: GTstadnik » czw mar 09, 2006 00:53

Wielkie dzięki chłopaki. Z rańca sprawdze kolumny McPhersona.A powracając do tego kiedy stuka:na kostce nawet równej , na łaczenaich asfaltu , na lekkich nierównościach drogi.Jest to stuk nie bardzo głośny ,ale dosyć intensywny.Przy skręcaniu w miejscu słyszalne jest również skrzypienie.



greg

Post autor: greg » czw mar 09, 2006 01:00

Wlodek, sprawdź gumy wahacza - w szczególności te tylne czyli patrząc na wahacz masz z przodu 1 jest cieńsza i ustawiona równolegle do osi pojazdu natomiast 2 - ta o która mi chodzi jest wieksza i oś gumy idzie pionowo. Jak ją szlag trafił to wahacz opadł na sanki i trze.
GTstadnik, opis dźwieku przypomina właśnie uszkodzenie łożyska amrtyzatorów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 444 gości