110 zl Za dorobienie klucza!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt sty 20, 2006 17:44

A może ktoś z was się orientuje ile kosztuje taki sprzęcik do kodowania imo że tak kase zdzierają??

Może by zainwestować i i zarabiać :food:



caniggia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2006 17:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: caniggia » pt sty 20, 2006 19:33

Jeszcze nie dawno mozna bylo dostac login do kodowania przez vaga w autoryzowany serwisie, majac dowod rejestracyjny i osobisty, teraz maja programowanie online i sie nie da.
Jak ktos ma oryginalna blaszke z takim numerem (dawali do chyba 2000 roku), to mozna
sobie samemu kodowac VAGiem. Jak ktos ma samochod po 98 to moze sobie taki kod odczytac przez OBDII programem IMMORead, odczyt wczesniejszych kodow kosztuje 60 zl.
Trzeba wylutowac eprom z immo (albo z tablicy) i dac pod IMMORead.
Wtedy ma sie ceny klucznikow gdzies!!! Niech zyje niezaleznosc!

Pozdrawiam
Caniggia



wara99

Post autor: wara99 » pt sty 20, 2006 19:56

tak juz ustalili sobie cennik za tą usługe i koniec. Uwazam, że i tak dałeś mało. Ja w większosci punkotow gdzie dorabiaja klucze z immo widzialem cene 150 zł. Ta "maszyna" nie tylko czyta kod, programuje nowy chip, który wkłda sie do klucz, moze to tyle kosztuje....

chcialem ostatnio dorobic kluczyk i podajarany ide do tesco . Sugerujac sie wypowiedziami na forum w kieszeni 100zl a gosciu do mnie 150zl . i w ten oto sposób mam ciagle 1 kluczyk . :grrr:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt sty 20, 2006 21:12

Zawsze taki sprzęciek możesz sobie zrobić sam, tylko schemat trzeba ściągnąć. Bo oryginalne urządzonko to kilka tysiaków, ale szybko się zwraca jak widać.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt sty 20, 2006 21:30

regitmc pisze:Zawsze taki sprzęciek możesz sobie zrobić sam, tylko schemat trzeba ściągnąć. Bo oryginalne urządzonko to kilka tysiaków, ale
:shock: no to ładna sumka nie powiem!!

[ Dodano: Pią Sty 20, 2006 20:44 ]
caniggia pisze:Jeszcze nie dawno mozna bylo dostac login do kodowania przez vaga w autoryzowany serwisie, majac dowod rejestracyjny i osobisty, teraz maja programowanie online i sie nie da.
Jak ktos ma oryginalna blaszke z takim numerem (dawali do chyba 2000 roku), to mozna
sobie samemu kodowac VAGiem. Jak ktos ma samochod po 98 to moze sobie taki kod odczytac przez OBDII programem IMMORead, odczyt wczesniejszych kodow kosztuje 60 zl.
Trzeba wylutowac eprom z immo (albo z tablicy) i dac pod IMMORead.
Wtedy ma sie ceny klucznikow gdzies!!! Niech zyje niezaleznosc!

Mam VAGa programik już się ściąga, jak odczytam kod to co dalej? Gdzie moge dostać ten chip co jest w kluczyku i jak go zakodować później??



caniggia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2006 17:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: caniggia » pt sty 20, 2006 22:15

Tu jest instrukcja kodowania:

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/k ... digit.html

Ja kupilem uzywany kluczyk w jakims warsztacie za 10 zl. wystarczy rozpolowic
i wyjac transponder - wlozyc do dorobionego kluczyka.

Pozdro



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob sty 21, 2006 00:58

No nie głupi pomysł!! :pub:



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » śr mar 08, 2006 12:34

caniggia pisze:kosztuje tyle, bo po I klucz ma w sobie chip i sam w sobie jest drozszy, mozesz zawsze dorobic bez kodowania, przelozyc kosc z jednego kluczyka do drugiego, a jak masz login do immobilisera, to mozesz zakodowac sobie sam majac vaga - a jak nie masz loginu, to mozna go latwo wyciagnac (mnie kosztowalo 60 zl - w MK3 trzeba wylutowac procesor motoroli i odczytac pamiec). Taka procedura czeka tego, ktory zgubil ostatni klucz (jak ja) *smile*.
Jak ktos ma KTS to mozna zaprogramowac klucz bez loginu.

Pozdro
Jak to zrobic vagiem? Taki interface kosztuje 40 zl i wole go kupic niz klucz za 150 zl. I o co chodzi z loginem i KTS?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości