Gaśnie jak jest ciepły?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » sob lut 25, 2006 20:08

A możliwe jest to że to wszystko jest przez brudny wtrysk?? Dzis zajrzalem do przepusticy i pelno syfu tam bylo.


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
durbas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 10:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: durbas » sob lut 25, 2006 23:25

Tylko podobno sonda Lambda nie wpływu na to że silnik gasnie, więc już sam nie wiem ,ktoś mi podsunął pomysł aby przeczyścić przpustnicę,trzeba najpierw wszystko spr i ewentualnie zrobić, a pózniej wymieniać droższe rzeczy
Witam
Sonda lambda wpływa raczj tylko ilość pożeranego paliwa, wiem to z obdukcji bo kilka miesięcy jeździłem z odpiętą sondą " pan który mi montował instalację gzową pomylił sobie kabelki i zamiast podpiąć sondę do komputera to ją zmasował(gratulacje dla niego)".Wracając do tematu przy jździe bez sondy lub z zepsuta silnik nie gaśnie.
mufi pisze:A możliwe jest to że to wszystko jest przez brudny wtrysk?? Dzis zajrzalem do przepusticy i pelno syfu tam bylo.
Ja mam taki sam problem w okolicy filtra i przepustnicy pokazuje się olej i jakieś czarny syf który pochodzi z tej rórki do odpowietrzania komory olejowj.

Jeżeli ktoś wi jak to naprawić to proszę pisać
POZDRAWIAM WSZYSTKICH



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » ndz lut 26, 2006 00:18

No z tym gasnieciem na zepsutej sondzie jest roznie, ja mialem walnieta i auto dostawalo na wolnych tyle paliwa ze nie moglo spalic wszystkiego i go zalewalo, pochodzil tylko ok 30 sek i gasnal, to wszystko oczywiscie na cieplym silniku, i z przyspieszaniem tez byl problem strasznie mulilo bo znowu dostawal za duzo paliwa, ale u mnie usterka tkwila gdzie indziej otoz czujnik teperatury na wtyczce nie mial styku i czasami jak byl cieply to dawal sygnal do kompa ze zimny, wiec podkrecal mu na maksymalna dawke, pewnie juz byles na kompie i tam na bank powinno pokazac ze sonda jest walnieta, bo albo by wisala caly czas na 0.4 V albo by wogole nie gadala. Co do brudnego wtrysku to raczej na zimnym tez powinien nie chodzic tak jak ma bo wtedy przeciez potrzebuje jeszcze wiecej paliwa, ale mozna przeczyscic, odkrecasz gore, potem odkrecasz jedna srubke gdzie idzie taki kabelek, i kleszczami chwytasz wtrysk i krecisz w prawo i w lewo ciagnac do siebie, ja dodatkowo proponuje jeszcze sprawdzic czy odma nie jest zatkana.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz lut 26, 2006 10:00

maro pisze:No z tym gasnieciem na zepsutej sondzie jest roznie, ja mialem walnieta i auto dostawalo na wolnych tyle paliwa ze nie moglo spalic wszystkiego i go zalewalo, pochodzil tylko ok 30 sek i gasnal, to wszystko oczywiscie na cieplym silniku, i z przyspieszaniem tez byl problem strasznie mulilo bo znowu dostawal za duzo paliwa, ale u mnie usterka tkwila gdzie indziej otoz czujnik teperatury na wtyczce nie mial styku i czasami jak byl cieply to dawal sygnal do kompa ze zimny, wiec podkrecal mu na maksymalna dawke, pewnie juz byles na kompie i tam na bank powinno pokazac ze sonda jest walnieta, bo albo by wisala caly czas na 0.4 V albo by wogole nie gadala. Co do brudnego wtrysku to raczej na zimnym tez powinien nie chodzic tak jak ma bo wtedy przeciez potrzebuje jeszcze wiecej paliwa, ale mozna przeczyscic, odkrecasz gore, potem odkrecasz jedna srubke gdzie idzie taki kabelek, i kleszczami chwytasz wtrysk i krecisz w prawo i w lewo ciagnac do siebie, ja dodatkowo proponuje jeszcze sprawdzic czy odma nie jest zatkana.
a jakie sa przyczyny jka napiecie na sondzie jest za duze lub skacze? - do wymiany czy to moze byc wina np iskrzacych kabli?

[ Dodano: Nie Lut 26, 2006 09:03 ]
ksorzel pisze:to ja jednak sprobuje z tym czujnikiem halla najpierw a czytalem tez ze reset kompa pomaga w takich przypadkach...
a swoja droga takie cos znalazlem w ksiazce "Naprawa Golfa III"
w sumie to po polsku to nie jest :chytry: ale cos z tego da sie zrozumiec heh
skan w zalaczniku
faktycznie, to nie po polskiemu :kac:


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » ndz lut 26, 2006 10:21

ja bylem na kompie to nic nie pokazal ciekawego oprocz jakiegos odpowietrzenia baku czy cos... nie pamietam a czytalem ze komp nie zawsze pokaze uszkodzenie czujnika halla...



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » ndz lut 26, 2006 12:21

Przyczyn uszkodzenia sondy nie jest duzo, bo moze miec zwarcie wewnetrzne, ale wtedy chyba by bezpiecznik z pompy paliwa sie palil, ktory odpowiada rowniez za sonde, albo moze pasc ze starosci, innych przyczyn chyba nie ma bo ona jest podlaczona prosto pod komputer


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
durbas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 10:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: durbas » ndz lut 26, 2006 14:28

maro pisze: proponuje jeszcze sprawdzic czy odma nie jest zatkana
maro pisze:maro
Czy moższ napisać coś więcej jak to sprawdzić lub w razie czego naprawić.
Jak zdiołem pokrywę filtru powietrza i odpaliłem silnik to miałem wrażenie że z tego odpowiecznika lecą spaliny czy to ma tak działać?



Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » pn lut 27, 2006 20:45

maro pisze:No z tym gasnieciem na zepsutej sondzie jest roznie, ja mialem walnieta i auto dostawalo na wolnych tyle paliwa ze nie moglo spalic wszystkiego i go zalewalo, pochodzil tylko ok 30 sek i gasnal, to wszystko oczywiscie na cieplym silniku, i z przyspieszaniem tez byl problem strasznie mulilo bo znowu dostawal za duzo paliwa, ale u mnie usterka tkwila gdzie indziej otoz czujnik teperatury na wtyczce nie mial styku i czasami jak byl cieply to dawal sygnal do kompa ze zimny, wiec podkrecal mu na maksymalna dawke, pewnie juz byles na kompie i tam na bank powinno pokazac ze sonda jest walnieta, bo albo by wisala caly czas na 0.4 V albo by wogole nie gadala. Co do brudnego wtrysku to raczej na zimnym tez powinien nie chodzic tak jak ma bo wtedy przeciez potrzebuje jeszcze wiecej paliwa, ale mozna przeczyscic, odkrecasz gore, potem odkrecasz jedna srubke gdzie idzie taki kabelek, i kleszczami chwytasz wtrysk i krecisz w prawo i w lewo ciagnac do siebie, ja dodatkowo proponuje jeszcze sprawdzic czy odma nie jest zatkana.
To samo mi powiedziałdziś koleś od elektroniki samochodowej wiec zaraz śmigam do garażu sprawdzić czujnik. A czyszczenie wtrysku nic nie dało.

[ Dodano: Wto Lut 28, 2006 12:50 am ]
No i nic nie dało , no prócz tego że jak dostał mocno po dupie to mu sie uspokoiły wolne obroty , ale tylko do momentu aż go nie zgasiłem . Potem znów to samo .


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

wiras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 16, 2006 19:44
Lokalizacja: szczecin

Post autor: wiras » wt mar 07, 2006 11:36

Ja juz wymieniłem kable,kopułke, palec,spr. silnik krokowy i wyczyszczony ,sonda Lambda miesci sie w swoich normach, lewego powietrza nie łapie, czujnik TPS jest ok.moduł przepustnicy jest dobry i wyczyszczona przepustnica, wszystko zrobione przez sprawdzonego fachowca od wtrysków.
I jak narazie żadnej poprawy,co moze być jeszcze przyczyną że gasnie jak jest ciepły.

Zastanawiam sie jeszcze nad wymiana czujnika temp.i termostatu ale nie wiem czy to moze mieć wpływ na to że gaśnie,bo nawet na dłuzszej trasie to wskazówka tem,na desce rozdzielczej nie dochodzi do 90 stopni(zimą) ,zazwyczaj to tak 70 stopni pokazuje ale wiatrak sie włącza i dolny waż jest ciepły.
Mogłby ktoś podsunąć jakiś pomysł bo już nie wiem co jeszcze może być,a jak sie zrobi cieplej to już wogóle nie pojeżdzę bo bedzie gasł co chwile na wolnych.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt mar 07, 2006 13:33

wiras pisze:Ja juz wymieniłem kable,kopułke, palec,spr. silnik krokowy i wyczyszczony ,sonda Lambda miesci sie w swoich normach, lewego powietrza nie łapie, czujnik TPS jest ok.moduł przepustnicy jest dobry i wyczyszczona przepustnica, wszystko zrobione przez sprawdzonego fachowca od wtrysków.
I jak narazie żadnej poprawy,co moze być jeszcze przyczyną że gasnie jak jest ciepły.

Zastanawiam sie jeszcze nad wymiana czujnika temp.i termostatu ale nie wiem czy to moze mieć wpływ na to że gaśnie,bo nawet na dłuzszej trasie to wskazówka tem,na desce rozdzielczej nie dochodzi do 90 stopni(zimą) ,zazwyczaj to tak 70 stopni pokazuje ale wiatrak sie włącza i dolny waż jest ciepły.
Mogłby ktoś podsunąć jakiś pomysł bo już nie wiem co jeszcze może być,a jak sie zrobi cieplej to już wogóle nie pojeżdzę bo bedzie gasł co chwile na wolnych.
No wlasnie a nie ma byc dolny zimny?? Bo u mnie w 1.4 Abd górny jest cieply a dolny zawsze zimny. Co do odmy to zaraz jak sie konczy rura idaca z filtra powietrza do wtrysku od dolu idzie taki gumowa rura, na pokrywie wtrysku jest tylko wsadzona a na silnikui jest chwycona taka opaska metalowa, trzeba wyjac ta rure i przeczyscic u mnie to co miesiac czyszcze bo zachodzi maslem.

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 12:35 ]
Wedlug mnie to cos z temperatura bedzie a dokladnie z czujnikami bo u mnie nawet przy - 20 C dochodzilo spokojnie do 90 na liczniku


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

wiras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 16, 2006 19:44
Lokalizacja: szczecin

Post autor: wiras » śr mar 08, 2006 08:45

Moze jeszcze ktoś podsunie jakiś pomysł co tu jeszcze spr odnosnie w/w usterki,bo wolne obrorty nadal faluja i na luzie spadają prawie do zera i gaśnie.
Bo juz nie mam pomysłu gdzie szukać tej uterki



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr mar 08, 2006 08:57

sprawdz katalizator czy nie jest zapchany



Awatar użytkownika
kruszyna2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 16:46
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: kruszyna2 » wt lut 05, 2008 22:43

panowie (i panie) moze nie mam mk3, ale problem ten sam. silnik gasnie na cieplo i duszenie sie w czasie jazdy.
jesli na gazie jezdzi lepiej to pierwszy znak.
trzeba znalezc kabelek od lamb(a)dy ;) i poprostu odlaczyc sonde, nastepnie uruchomic silnik i czekac, na pewno nie powinno go zalewac, a przynajmniej bedzie jakas roznica w pracy. jesli to cos da to wtedy znak, ze trzeba poswiecic troszke kasy na sonde.

osobiscie zaplacilem 110 zl. byly ceny 110, 230 i wyzej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości