VW GOLF MK3 problem z centralnym zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hubson1705
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 19, 2009 18:59
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

VW GOLF MK3 problem z centralnym zamkiem

Post autor: Hubson1705 » sob sty 02, 2010 17:09

Witam!
Mam problem z centralnym zamkiem. Otóż, mój brat chciał otworzyć samochód kluczykiem od strony pasażera. Przekręcając kluczykiem chyba coś ułamał w zamku, ponieważ cała wkładka kręciła się na około i można ją teraz wyciągnąć. Od tamtej pory mam taki problem. Podczas otwierania kluczykiem zamek na chwile się otworzy i zaraz z powrotem się zamyka. Do tego podczas przekręcania kluczykiem w zamku otwierają się obie przednie szyby.
Podejrzewam, że to jakiś problem z elektryką.
Miał ktoś podobną sytuację??
Wiecie jak temu zaradzić??

Dodam jeszcze, że odkryłem patent na otworzenie drzwi bez odsuwania szyb, ale jest on zawodny, ponieważ trzeba bardzo szybko i z wyczuciem przekręcić kluczykiem i do tego nie do końca.

Proszę o odpowiedzi :grin:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 02, 2010 17:15

musisz wyjąć klamkę z zamkiem i zobaczyć co jest ułamane , prawdopodobnie wiosełko ( koszt zamiennika to około 10 zł ) blokuje CI prawdopodobnie styk odpowiedzialny za zamykanie centralnego kluczykiem , jak zdejmiesz tapicerkę drzwi to zobaczysz że dochodzą do zamka trzy kabelki , tam właśnie jest styk do centralnego



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob sty 02, 2010 17:56

pewnie z prawej strony złamane wiosełko zablokowało zamek w pozycji "zamknij" i dlatego tak sie dzieje
odkrec klamke i wyjmil polamane czesci i to powinno pomoc


Obrazek

Awatar użytkownika
Hubson1705
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 19, 2009 18:59
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: Hubson1705 » sob sty 02, 2010 18:45

ok spoko

z prawej strony jak wyjąłem wkładkę była taka nakładka i tam chyba powinien być jakiś bolec bo było w tym miejscu coś wyłamane (świeży ślad złamania) to ten element mógł zostać i teraz blokuje??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 02, 2010 19:11

Hubson1705, tak, ale musisz odjąć całą klamkę, wszystko zobaczusz, to co wychodzi od klamki i wchodzi w plastykowy obrotowy element w zamku to jest to wiosełko. Musiało zablokować ten plastykowy element. On musi luźno chodzić w prawo i lewo i sam wracać do pozycji spoczynkowej (pośredniej). Inaczej łączy cały czas styk w zamku od centrala


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sty 03, 2010 11:39

Wyciągnąłeś wkładkę, na której końcu jest takie oczko jakby - pewnie ono się ułamało. Oczko to było zaczepione o element wewnątrz zamka - właśnie te wiosełko - jak zajrzysz przez dziurę po klamce, to zobaczysz taką sprężynkę, a w środku niej ten element - ustaw go na środku i wyciągnij.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 329 gości