Golf II bierze płyn chłodniczy nie traci mocy... POMOCY...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Leon-malutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 25, 2009 21:11
Lokalizacja: Szastarka

Golf II bierze płyn chłodniczy nie traci mocy... POMOCY...

Post autor: Leon-malutki » śr lis 25, 2009 21:18

Golf II 1.8 bierze płyn chłodniczy nie traci mocy...
Jak jest zimny to chodzi na trzy tłoki jak pochodzi dłuzej tzn 1 min ,2 min i sie rozgrzeje to jest ok. Bierze płyn chłodniczy ok 1l na 100-200 km, nie traci mocy uszczelka pod głowicą wymieniona ale to i tak nic nie dało... aha nie mięsza się z olejem... Proszę o pomoc.


Tomasz

spoon83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 06, 2009 13:15
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon
Silnik: bcb

Post autor: spoon83 » czw lis 26, 2009 01:12

Witam
na wstępie upewniłeś się że nie ma nigdzie wycieków? np: z nagrzewnicy (dywaniki nie pływają ;) jakieś nieszczelności -rury, chłodnica. Przy takim ubytku płynu powinien troche poddymiać. A podczas wymiany uszczelki mechanik sprawdzał szczelność głowicy, była prosta, planowana?


Szwagier miał kiedyś pękniętą głowicę w astrze ale dużo więcej paliła mu płynu, jak był zimny silnik to przez 5 minut nie dymił, ale jak się rozgrzał silnik to chmura z wydechu hehe

Aha a po wymianie uszczelki dokładnie odpowietrzyłeś układ chłodzenia? Ile już przejechałeś kilometrów, ile dolewałeś płynu do wymianie uszczelki:
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 01:42 przez spoon83, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Danijel
youngtimer
youngtimer
Posty: 1170
Rejestracja: wt cze 03, 2008 10:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Danijel » czw lis 26, 2009 01:16

Pompe wody sprawdz, moze z pod niej ucieka woda



tomek744
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 26, 2009 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomek744 » sob sty 02, 2010 11:07

Witam.czy ktoś mi powie jak jest z płynem chł. sprawdzenie stanu na zimnym tak? a jak jest nagrzany to poziom rośnie ? i kiedy dolewać ?na zimnym? już chole a nie wiem czy raz mam płynu dobrze raz za mało.o co kaman?


dobry niemiec nie jest zły

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob sty 02, 2010 11:47

tomek744 pisze:Witam.czy ktoś mi powie jak jest z płynem chł. sprawdzenie stanu na zimnym tak? a jak jest nagrzany to poziom rośnie ? i kiedy dolewać ?na zimnym? już chole a nie wiem czy raz mam płynu dobrze raz za mało.o co kaman?
Znasz trochę Fizyki ? to powinieneś wiedzieć ,że ciecz pod wpływem temperaturki zmienia swoje stany - stąd jest tak jak piszesz. Sprawdź co koledzy napisali wyżej - skoro nie masz oleju w płynie i na odwrót - to węże , nagrzewnica itp do sprawdzenia... Zobacz też sam korek - lubią puszczać , oraz sam zbiorniczek. Już kilku na forum miało mikro pęknięcia w samym zbiorniczku i wyciekało ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości